Přejít na obsah

New York City a USA - tipy a triky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 142
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Další kapitola by mohla být třeba o americkém záchodu - od nějž jsem po prvním použití uskakoval, domnívaje se, že je ucpaný, ale těsně pod okrajem mísy se začalo vše v dobré obracet ;)

 

Jo záchody tam jsou super, my jsme tomu říkali planetárium, připomíná to planetární soustavu jak ty lejna obíhají po spláchnutí v kruhové dráze kolem výpusti :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, co jsem tu narazil, tak jsou tu dva zakladni typy.

1. Jak pise Josef, tak jsou ty obihaci. Proste misa je stabilne minimalne z pulky naplnena vodou a po splachnuti se zacne jeste vic naplnovat, vse to krouzi a pomalu odpousti pryc. To bude asi starsi typ toalet. Jsou to klasicke toalety z americkych filmu, kdyz jeden druheho v tom zachodu topi

2. Druhy typ je asi novejsi a to je takovy rychlonasavaci typ. Je to podobne jako v letadle nebo novych vlacich. V mise je taky voda, ale po splachnuti dojde k jejimu okamzitemu odsati pryc.

Co se tu ale vidi casto, hlavne v hospodach, tak jsou spolecne zachody, respektive zachody nerozlisujici prislusnost. Proste clovek jde tam, kde je volno.

Tim bych radsi tohle tema uzavrel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jelikoz tohle vlakno nema u sebe stitek "hot" a dlouho se tu nic nedelo, tak zase prihodim nejake info a foto.

New York je vyborny v tom, ze v zime se da sednout do auta a za dve hodinky jste na horach v pomerne slusnem stredisku. Vetsim nez vetsina stredisek u nas, ale na Alpy to samozrejme nema. No a v lete naopak se da zajet na jednu z mnoha plazi, ktere tu dokola jsou. Jelikoz se blizi leto, tak sem hodim par fotek te druhe varianty.

Nejprve ale pridam par fotek z 911 Tribute Park - park, venovany padlym hasicum pri zachrannych akcich pri jedenactem zari 2001. USA jsou obecne zajimave tim, ze je tu hodne pomniku obetem padlych ve vsech moznych valkach a jinych tragediich. V CR mi prijde, ze mame spis vic pomniku lidi, kteri se kde narodili, nebo zili. I kdyz jsou samozrejme vyjimky (Hanc a Vrbata, Gabcik s Kubisem a jini partyzani atp.). Tady si ale neuvedomuju, ze bych narazil na nejakou pametni desku "Tady se narodil/zil XY..."

post-5997-0-64659300-1465166228_thumb.jpg

post-5997-0-56066800-1465166245_thumb.jpg

 

Tady je ulomek zeleza z padlych dvojcat...

post-5997-0-24557300-1465166239_thumb.jpg

 

V parku skoro nikdo nebyl. Na jedne lavicce sedeli dva bezdaci a jeden mi rikal, ze si nutne musim jit vyfotit nasledujici barak. Ze pry byl postaveny v roce 1800!! Tak jsem se jen usmal, ale sel jsem. Pro Americany je tak dlouha doba pravek, pro nas Evropany to je, jakoby to bylo vcera ;) Kdyz jsem dum videl, bylo mi jasne, proc tam vydrzel tak dlouho. Je totiz postaveny z cihel a kameni, narozdil od vsech drevenych domu kolem...

post-5997-0-56836600-1465166218_thumb.jpg

 

Tady pak typicka americka venkovska ulice:

post-5997-0-00776100-1465166213_thumb.jpg

post-5997-0-35970600-1465166206_thumb.jpg

 

Kdo nema vlajky je houby American

post-5997-0-65497300-1465166199_thumb.jpg

 

A pak jsem uz dorazil na plaz:

post-5997-0-63188300-1465166193_thumb.jpg

post-5997-0-04869300-1465166502_thumb.jpg

post-5997-0-45053700-1465166496_thumb.jpg

 

Byla tam i moc pekna promenada:

post-5997-0-47798100-1465166490_thumb.jpg

 

Usel jsem po plazi asi 6 km a pak se vydal zpatky na metro. Takto vypada stanice nadzemky a samotny vlak, ktery me dovezl zpet na Manhattan:

post-5997-0-90621600-1465166484_thumb.jpg

post-5997-0-36383700-1465166478_thumb.jpg

post-5997-0-55060100-1465166472_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rad, ze se prispevky libi. Ja jsem si udelal vylet loni v zari NYC-Washington-Philadelphia-NYC, ale srabsky s navigaci Mezi mesty se to da, ale dojet pak nekde nekam na misto ve meste jen s mapou, to uz je vyssi navigatorska. Za to teda poklona. Co me prekvapilo, tak ta cesta me stala asi 200usd jen na mytnem. Treba v Californii mytne vubec nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 pripadne maji nekolik spolubydlicich a skladaji se na najem bytu.

Tohle je poměrně běžné všude ve světě, podle mě i v česku. Znám poměrně hodně lidí co by si mohli dovolit vlastní bydlení, případně už jim ta nemovitost i patří a stejně mají spolubydlící vč. mě teda. Tak nějak mi to vyhovuje a je to větší sranda, dokud člověk nemá rodinu, tak je to fajn. Znám i anglána, který si koupil barák a potom si tam nastěhoval k sobě studenty, protože mu chyběl studentský život :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim do New Yorku, super vlakno, ktere mi rozdirilo obzory. Momentalne pobyvam v DC a do NYC obcas zajecu, ale vikendy jsou na vsechno moc kratke.

 

Sdilim vetsinu Tvych nazoru na zivot v US, hlavne ty fronty, to je fakt jak za komancu a taky zakaznicky servis je udesny, oproti tomu je CR super. Bydlim v dome a mudim rict, ze kvalita vseho je udesna a oenize, co si jdou remeslnici schopni rict za cokoli naprosto nehorazne, takze vse raddi dpeavim sam.

 

Posledni, co me potkalo, bylo to, ze detem se podarilo vymavknout uednu tabulku z okna, adi 29x15cm. Sehnat v tehle zemi sklenare je baslidsky ukol, to i OPBH pracovalo rychleji. Vsichni maji zaznamnik, nikdo se zpet neozve a kdyz se clovek konecne dovola, tak maji cas tak za mesic. No zkratka po tydnu snazeni jsem koupil za 3 Usd sklo, za 6 rezacku a za 4kyt a spravil sam.

Jo a jeste dalsi hrozna zkusenost, autoservisy. Ne nejake dilny, ale znackove. Sam mam zkusenost s VW a Chrysler, ten druhy sice spravi, ale kdyz vam slibi, ze zavola, tak nezavika a muditeje furt o neco prosit a pripominat. VW je banda matlalu, kteri nejsou schopni opravit vubec nic. Musim rict,ze nekolik ket v USme uci vazit si toho, co mame doma.

 

Dalsi postreh je rizeni, NYC je jako Praha nebo Italie, kfo dava pozor, dopravi se vsude rychle a bezpecne. V DC predpisy moc neznamenaji, blinkry se nedavaji, jizdana cervenou je bezna, rychlsti se nedodrzuji, dvojita cara taky moc neznamena a parkovani, to je sranda pozorovat, ale celkove dost zdrzujici standa, protoze co ty lidi predvadeji je neskutecny. A taky naprosta bezohlednost. Nevim, kdo prisel na to, zev USA se jezdi lip nez v Evrope, u nas je to proti tomu zlaty. Minimalne East Coast je hruza. Nejvic me otravilo, kdyz jsem jel na Floridu. 70mil limit, vetdina jede 80a pokud chce cloveknekoho predjet v levem prubu, tak se musi nallepit naauto pred sebou jsko ve keste, protoze jinak trn, co jede ta nim, ho vezme zprava, kdyz jsem di nechal rozestup zhruba na dve auta, tak je to pravidlo. A jeste to jejich slefovani nehod, kdejaky auto v prikopu zpusobi zacpu 5 mil ina 4 proudovy dalnici jenomproto, ze vsichni se museji podivat, co se deje. Takze ja, jakoztoprazak zvyklej ze silnic na ledasco se stale nestacim divit, k jaky situacim tu dochazi. Do prace jezdim pres kruhovy objezd avom tam denodene pozoruju, tomu se mi porad nechce verit. Ty lidi asi nechapou co to je a i pres znacky nebedi, jak se na nem chovat. Jo a jeste jeden postreh v DC se pachaji dopravni prestupky pred zraky policie docela bezne a beztrestne.

 

Prosim o smazani, vlozeni omylem dvakrat.

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim do New Yorku, super vlakno, ktere mi rozsirilo obzory. Momentalne pobyvam v DC a do NYC obcas zajecu, ale vikendy jsou na vsechno moc kratke.

 

Sdilim vetsinu Tvych nazoru na zivot v US, hlavne ty fronty, to je fakt jak za komancu a taky zakaznicky servis je udesny, oproti tomu je CR super. Bydlim v dome a mudim rict, ze kvalita vseho je udesna a oenize, co si jdou remeslnici schopni rict za cokoli naprosto nehorazne, takze vse raddi dpeavim sam.

 

Posledni, co me potkalo, bylo to, ze detem se podarilo vymavknout uednu tabulku z okna, adi 29x15cm. Sehnat v tehle zemi sklenare je baslidsky ukol, to i OPBH pracovalo rychleji. Vsichni maji zaznamnik, nikdo se zpet neozve a kdyz se clovek konecne dovola, tak maji cas tak za mesic. No zkratka po tydnu snazeni jsem koupil za 3 Usd sklo, za 6 rezacku a za 4kyt a spravil sam.

Jo a jeste dalsi hrozna zkusenost, autoservisy. Ne nejake dilny, ale znackove. Sam mam zkusenost s VW a Chrysler, ten druhy sice spravi, ale kdyz vam slibi, ze zavola, tak nezavola a musite je porad o neco prosit a pripominat. VW je banda matlalu, kteri nejsou schopni opravit vubec nic. Musim rict,ze nekolik ket v USme uci vazit si toho, co mame doma.

 

Dalsi postreh je rizeni, NYC je jako Praha nebo Italie, kdo dava pozor, dopravi se vsude rychle a bezpecne. V DC predpisy moc neznamenaji, blinkry se nedavaji, jizdana cervenou je bezna, rychlosti se nedodrzuji, dvojita cara taky moc neznamena a parkovani, to je sranda pozorovat, ale celkove dost zdrzujici cinnost, protoze co ty lidi predvadeji je neskutecny. A taky naprosta bezohlednost. Nevim, kdo prisel na to, zev USA se jezdi lip nez v Evrope, u nas je to proti tomu zlaty. Minimalne East Coast je hruza. Nejvic me v posledn otravilo, kdyz jsem jel na Floridu. 70mil limit, vetdina jede 80a pokud chce cloveknekoho predjet v levem prubu, tak se musi nalepit naauto pred sebou jsko ve keste, protoze jinak trn, co jede ta nim, ho vezme zprava, kdyz jsem si ˇnechal rozestup zhruba na dve auta, tak je to pravidlo. Pak se stava cesta, pokud clovek nechce jet pomalu, dost vycerpavajici, protoze drzet tak maly vzdalenosti ve 130 s tritunovym autem znamena pekelne soustredeni a rychle reakce. A jeste to jejich slefovani nehod, kdejaky auto v prikopu zpusobi zacpu 5 mil ina 4 proudovy dalnici jenomproto, ze vsichni se museji podivat, co se deje. Takze ja, jakoztoprazak zvyklej ze silnic na ledasco se stale nestacim divit, k jaky situacim tu dochazi. Do prace jezdim pres kruhovy objezd avom tam denodene pozoruju, tomu se mi porad nechce verit. Ty lidi asi nechapou co to je a i pres znacky nebedi, jak se na nem chovat. Jo a jeste jeden postreh v DC se pachaji dopravni prestupky pred zraky policie docela bezne a beztrestne.

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím do DC :) Mám tu dnes nové téma. Už jsem se mu věnoval ve svém sbírkovém vlákně, ale překopíruju to i sem, protože to sem podle mě patří. Zajímal by mě pak i názor z DC a případně z jiných koutů US (máme tu agenty i ze SF).

 

Dnešní téma zní: "Americké ženy". Tentokrát to bude bez fotek, protože fotit cizí dívky na ulici zavání průserem :D Dále upozorňuju, že ač jsem se snažil to psát nekonfliktní formou, mohl by někdo následující text brát jako politicky nekorektní. Je mi to ale asi fuk, komu se to nelíbí, ať to nečte ;) Sumarizuju prostě svoje poznatky.

 

Poznatek č.1 - New York a zbytek USA se nemůže moc srovnávat. Kultura tady a ve zbytku států a měst je celkem jiná. Do NY se sjíždí opravdu lidi z celého světa a trošku nadneseně řečeno je NY pořád trošku město evropského stylu. Rozhodně nejvíc z celých US. V ČR jsme všude slýchávali, že Američani jsou tlustí a ani se nehnou. V NY většina lidí sportuje, minimálně běhá, jezdí na bruslích, na kole. Fitka jsou tu na každém rohu a jsou věčně plná. Neříkám, že tu nejsou tlustí lidi, ale nepřijde mi to nijak významné. Řekl bych srovnatelně s třeba Prahou. Jen člověk musí vzít v potaz, že tady žije 6 milionů lidí a v Praze milion. Procentuální zastoupení bych řekl, že je tak podobné (subjektivně, možná výzkumy řeknou něco jiného).

 

Poznatek č.2 - Když jsem sem přijel, říkal jsem si, že to není tak zlé (při pohledu na místní krásky). Při druhém pohledu si člověk už musí trochu vybírat, protože zas tak velká hitparáda to taky není. Opět je to tím, že je tu spousta jiných národů, takže pěkné slovanky (zejména Rusky a Polky, polská komunita je tu veliká) tu člověk potká poměrně často. Dále je tu bambilion hispánců a asiatů. Jo a občas i běloši teda :D

 

Poznatek č.3 - Co jsem si ale všim a hodně mě vytáčí, tak řekl bych tak 50% lidí (nejen žen) mají křivé nohy, takže sešmatlávají vnitřní stranu bot, nohy jim jdou do X a vypadá to hrozně. Pokud si matně vybavuju, tak je scéna z původní verze Nemocnice na kraji města, kde se doktoři baví o Vojtově metodě, která se používá na rovnání křivých nohou u miminek (doufám, že si to nepletu s něčím jiným). Jeden doktor tam pak pronese "Co by za to na západě dali". A je to pravda. Tady se evidentně podobná metoda nepoužívá, takže lidi tu chodí šíleně. Představte si pak pěknou slečnu, která vás zaujme. Člověk ji sjede od hlavy až k patě a vidí, jak hrozně sešmatlává svou obuv. A je po lásce :D

 

Bělošky (Američanky) - spousta z nich žije na Manhattanu, sportují a starají se o sebe, protože na to většinou mají peníze. Není proto vyjímkou, když člověk vidí holku zezadu, štíhlé nožky, útlý pas a když ji předežene, tak se z ní vyklube pětapadesátiletá paní. Ženy to tu poměrně hodně přehánějí s makeupem a nevypadá to moc dobře. Ve vyšším věku jsou občas vidět i liftingy obličeje a další úpravy (například zvětšení poprsí stojí od 3900usd, inzerovali to v metru), protože ženy si to prostě mohou dovolit, případně mají sponzory ;)

 

Černošky - černošky mě tu moc nezaujaly. Vetšinou jsou poměrně statné konstrukce, prdelaté a prsaté. Nic proti tomu, ale většinou je to až moc. S jednou poměrně pěknou jsem se seznámil loni v létě a párkrát jsme se viděli, ale prostě ne. Nic moc mi to neříká. Nejhezčí černošku jsem potkal na školení v Atlantě. Slečna jako lusk, ale zrovna se přistěhovala z Etiopie...

 

Hispánky - těch je tu spousta. Mexičanky, Portoričanky, Kubánky apod., prostě španělsky mluvící komunita. Celá tahle rasa je opět taková typická. Nebývají moc vysocí, tmavší pleť, černé vlasy. Zajeďte si do Španělska kolem Středozemního moře, tam je to podobné. Holky jsou často pěkné ale jen opravdu hodně mladé. Kolem pětadvaceti začnou tak nějak "maminovatět" a přibírat. Jejich typickým rysem je, že přibírají hlavně do břicha. Takže často mají štíhlé nohy, pěkný nebo žádný zadek a pak obvod pasu podobný jak obvod hrudníku. Nijak zásadně mě to nebere.

 

Asiatky - než jsem sem přijel, tak jsem na Asiatky moc nebyl. Ovšem z výše popsaných třech typů možná vyplývá, proč se to změnilo. Osobně tomu s kamarády říkáme "žlutá nemoc" :D Asiatky tu zůstavají asiatkami. Pěkné mladé holky, čtyřicet kilo i s botama. Co mě překvapilo, tak jich je tu hodně poměrně vybavených na hrudi (v rámci možností dané rasy), takže přirovnání k "prsoum korejské ženy" je tu trochu liché. Problém Asiatek/Asiatů obecně je ten, že pořád vypadají na šestnáct, najednou zešednou a je jim šedesát. Takže člověk musí být ve střehu :)

 

Abych to celé shrnul. Jsem celkem konzervativní Čech a pořád tu čekám na tu pravou Švédku :D Slovanské holky a hlavně Češky jsou pro mě ale simply the best. Když jsem přijel o vánocích domů a holky u nás chodily zahalené v kabátě, tak stejně jsem se nestačil otáčet a připadal jsem si jak v nebi. Pokud tedy pánové nejste vysazeni na nějakou specifickou rasu popsanou výš, tak žijete na nejlepším místě téhle planety ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...