Přejít na obsah

hodinky Prim Karel IV. limitovaná edice


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 253
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

já "tam" nedělám

No, ja nerikam, ze tam delas ale svyho casu ste se tady jeste s nekym prezentovali jako nejakej hroznej komunikacni tym nebo co... Tak mne jen prisla legracni ta tvoje prezentace tady, tiskova zprava s presnym popisem, bez fotek. Jak vod Cimrmanu. Hodinky uz hodnotit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja nerikam, ze tam delas ale svyho casu ste se tady jeste s nekym prezentovali jako nejakej hroznej komunikacni tym nebo co... Tak mne jen prisla legracni ta tvoje prezentace tady, tiskova zprava s presnym popisem, bez fotek. Jak vod Cimrmanu. Hodinky uz hodnotit nebudu.

Primtým, nebo team. S Jarretem. Do toho profilu si nepamatuju heslo a myslím že je jedno z kterýho nicku to sem dám. Dneska se mnou vydrbalo připojení a natahování fotek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud jde o nějakou performanci z řad příznivců Karla IV., kteří si ciferník vyrobili (ve svém volném čase) z tělních tekutin, tak za mě super. Jinak mi to přijde jako další klasika z PRIMu, kdy se na rubové straně vyčerpala veškerá invence. A protože se na komoditním trhu s plastickými indexy stále nedaří splnit plán, tak i pro tentokrát zůstává ciferník v módu osmibitové plošinovky. Ale Kim Čong Un bude při své budoucí návštěvě jistě nadšen. Dárek potěší, protože třetí dimensi si v Pchjongjangu nadělí k státnímu svátku až přespříští rok...

post-1975-0-39324100-1463952378_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primtým, nebo team. S Jarretem. Do toho profilu si nepamatuju heslo a myslím že je jedno z kterýho nicku to sem dám. Dneska se mnou vydrbalo připojení a natahování fotek

Popros třeba moderátory, Sibiř ti určitě pomůže heslo dohledat, ne?  Připojení je prevít, chce to přesunout se blíž k civilizaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popros třeba moderátory, Sibiř ti určitě pomůže heslo dohledat, ne?  Připojení je prevít, chce to přesunout se blíž k civilizaci...

a není jedno ze který ho nicku sem dam tiskovou zprávu? Od čtvrtka to visí na ČTK

 

Připojení bude lepší po přestěhování, ted mi konci dlouhodobý smlouvy na net, kabelovku. ... Na aktuálním asi v neděli večer visí moc lidi, primkari na aukru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chápu, že to je ručně malovaný obrázek a každý cifr je originál, ale proč neudělají pořádné indexy, to fakt nechápu. Jinak pouzdro i kalibr je celkem povedený, cifr děs. Mě by zajímalo, jak probíhá schvalování motivu a provedení ciferníku, zda by nestálo za to, nechat to posoudit odborníky (třeba AVU a nějaké hodináře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu si pomoct, ale nějak to ve mě evokuje toto níže, toť ale jen názor mé maličkosti. Osobně si neumím představit, že bych za ně vytopil ten randál (ostatně za žádné z novodobé produkce) a pak se na jednání nebo kolegům chtěl pochlubit super drahýma hodinkama, který vypadaj jak z části Liborovi knihy o lidové tvořivosti. Zezadu sice vypadají hezky, ale většina je asi nebude chtít nosit ciferníkem proti zápěstí...

Ale pokud se líběj, s chutí do nich. Jsou to podstivé manufakturní hodinky, které jistě udělají velkou radost... vždycky ten týden po tom, co se vrátí z reklamace :D

 

post-39445-0-36032900-1463984310_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chápu, že to je ručně malovaný obrázek a každý cifr je originál, ale proč neudělají pořádné indexy, to fakt nechápu. Jinak pouzdro i kalibr je celkem povedený, cifr děs. Mě by zajímalo, jak probíhá schvalování motivu a provedení ciferníku, zda by nestálo za to, nechat to posoudit odborníky (třeba AVU a nějaké hodináře).

 

A pokud bychom i respektovali neochotu (neschopnost?) použít zajímavé plastické indexy, tak existovalo přece tolik možností, jak ciferník elegantně zpracovat. Předně - kresba mohla být například v jednom tónu a rozhodně méně prvoplánovitá. Proč místo malůvky Karla IV. nebyla použita například stylizovaná mapa z dob jeho panování? Nebo artefakt nějakého zásadního dokumentu, který by se k němu vázal? Případně dejme tomu i ta podobenka... Ale jinak. Je mi jasné, že VC je trochu jiná liga, ale tady se bavíme o ciferníku, takže jako příklad proč ne? Taky je to "placatý", ale placatost v tomto případě není totéž, co lacinost:

 

post-1975-0-04440500-1463986718_thumb.jpg

 

Tahle limitka z PRIMu prostě dobrá není a je to škoda. Protože i když takto zdobené strojky, jako v případě těchto hodinek, nejsou můj šálek kávy, tak to rozhodně není hloupé a hezky to konvenuje s tématem. Ciferník to ovšem dokonale zazdí. O ručkách nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek nádherný, ovšem ta štětka na záchod (nebo slunce teda, no?) je boží.

:thumbsup_anim:

Štětka, na kterou někdo léta hodně tlačil :D

 

Ale upřímně - pokud jde o přední pohled na hodinky, je ta WC št?tka (míněno celá ručka) TO JEDINÉ, co se mi líbí. Ostatní jednotlivé prvky sice nesou známky snahy o invenci (korunka, smalt, hodinová a minutová ručka), ale jako celek rámovaný v pavoučím pouzdru se zlatými bradavicemi mi to nedává smysl.

 

Kalifx - ty retrográdní Vacherony jsou boží! Krásná ukázka jednoduchosti a střídmého použití chytrého nápadu, ovšem dotažené do nejmenšího detailu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...