Přejít na obsah

eBay - příliš krásné ceny na originály?


ixbe

Doporučené příspěvky

Dobrý den

 

v poslední době mě zaujaly ceny hodinek na eBay, zejména v aukcích. 

Chtěl bych se proto zeptat odborníků a zkušených borců, zda jsou tyto ceny teoreticky reálné pro pravé hodinky. O sebekvalitnější fejky rozhodně nestojím a nechtěl bych naletět.

 

Popis: 

našel jsem několik aukcí, typicky od prodejců z USA, ale zejména od pár aktivních z Izraele, kteří draží hodinky i za poloviční až třetinové ceny oproti běžným cenám.

Rozuměl bych tomu, že občas se prodejci nějaká aukce "nepovede" a je případně i ztrátný, ale toto nevypadá na tento případ. Zájemců je hodně a feedback (zatím?) kladný. Je mi jasné, že např. v USA jsou ceny o dost níže, ale toto je snad moc, ne?

 

U mnou zmiňovaných prodejců z Izraele mě pak zarazlo to, že feedback je z velké většiny z levných věcí z jiného sektoru, což se, jak známo, bere jako znak podvodníka. Nicméně vzhledem k tomu, že asi bych se choval stejně, kdybych se chtěl jako prodejce "vyšplhat" na nějaká slušná čísla feedbacku, tak na to jasný názor nemám. Další věc je, že jsem si našel, že třeba Fortis má v Izraeli jen pár oficiálních distributorů.

 

Nebudu zdržovat, příklady:

Fortis B-42 Marinemaster White za 16 tisíc (http://www.ebay.com/itm/222126988875?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

Fortis B-42 Marinemaster Zubačka za 17 tisíc (http://www.ebay.com/itm/322114539569?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

Glycine Airman za 20 tisíc (http://www.ebay.com/itm/231952536184?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

Glycine Incursore za 12 tisíc (http://www.ebay.com/itm/231950382496?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

 

DOTAZY: Co si o tom myslíte? Je možné, aby prodejce (nepřiznaně) falešných hodinek na eBayi přežil takovou dobu? Jsou ty ceny reálné? Stojí to za risk?

 

Děkuji.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky jsou ok. Zrovna ty dvoje Glycine ani nejsou nějak extrémně levné. Incursore jsou běžně BIN za nějakých 12 až 14 tisíc. Fortisky dobrá cena, je třeba počítat s doplatkem DPH.

 

Díky za potěšující odpověď. :-)

 

O DPH vím, ale i tak je to láce.

Pořád mi ale vrtá hlavou, proč pak stojí stejné(?) hodinky x-krát tolik ( http://www.ebay.com/itm/281523687260?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ).

 

Nebo ta "zubačka", tu jsem u prodejců v UK nenašel pod 1000 GBP, u nás ještě dražší. Čím to může být, nevíš? Přece nemají takové marže, a když mají, tak si to snad hlídají pomocí systému vybraných prodejců. Jak se dostane prodavač sedadel na kola k takovým nákupkám?

 

(Nebo http://www.ebay.com/itm/FORTIS-Aquatis-Diver-Titanium-Day-Date-WR-200m-Automatic-Swiss-Watch-647-29-41-M/281523689690 )

Upraveno uživatelem ixbe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zahraničí jsou ceny skoro vždy o třetinu někdy až o polovinu nižší než u nás. Tak to proste je. A extrémně nižší ceny u amerických prodejců jsou jen na oko ... témeř s jistotou vypočítává tento prodejce totiž k ceně ještě Import charges ... a ta skoro vždy do rovná cenu na správnou hladinu. EBay sleduji intenzivně a dělají to hlavně (skoro výhradně) američtí prodejci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zahraničí jsou ceny skoro vždy o třetinu někdy až o polovinu nižší než u nás. Tak to proste je. A extrémně nižší ceny u amerických prodejců jsou jen na oko ... témeř s jistotou vypočítává tento prodejce totiž k ceně ještě Import charges ... a ta skoro vždy do rovná cenu na správnou hladinu. EBay sleduji intenzivně a dělají to hlavně (skoro výhradně) američtí prodejci ...

 

Taky dík.

Ale zrovna ti Izraelci s těmi ultralevnými Fortiskami to mají bez poplatků. (Ty Import charges doufám musí být uvedeny...)

A je jich z Izraele se stejným zbožím několik (více účtů?). 

Upraveno uživatelem ixbe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas se stává, že na eBay napočítají rovnou veškeré poplatky (rovnou navýší o to cenu - import charges) a přijde ti to rovnou domů, samozřejmě s hezkou přirážkou. Na eBay samozřejmě najdeš na stejné zboží dost rozdílné ceny, pořád někdo zkouší vydělat víc, než by mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on ten prodejce nema s import charges (snad krome toho, ze muze objednat drahyho kuryra) nic spolecnyho, to stejne prijde nasim celnikum. Ty velky slevy maj sedy prodejci, coz znamena, ze nemas orazenou zarucni kartu a zaruku uplatnis zase jen u nich. No a tak levni jsou vetsinou proto, ze ty hodinky berou od AD, kterejm se tam budto dlouho valej, nebo proste objednali u vyrobce/dovozce hodne kousku, aby dosahli na mnozstevni slevu, nejaky rabaty a tak. No takze AD ten prebytek levne proda sedivce, ten to levne proda sem a vsichni jsou stastni:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejce s import charges nemá nic společného, to vybírá úplně jiná firma viz např. jeden z mých plateb do USA

 

Calculator   $200.00   $35.73   1   $200.00   International Priority Shipping Estimated delivery: Tue. Jul. 29 - Mon. Aug. 4

 

   
  Subtotal $200.00     Import Charges $47.18     Shipping and handling $35.73           Total $282.91 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Ty Import charges doufám musí být uvedeny...)

 

Píšeš, že o DPH víš a nějak do toho motáš import charges, což je vlastně to stejné. Dovozní poplatky (tedy DPH, případné clo a poplatek za proclení) zaplatíš přímo ty českému státu a přepravní společnosti. Prodejce s tím nijak nesouvisí.

 

Jak píše Josef, někteří prodejci - hlavně z USA posílají tak, že veškeré poplatky zaplatíš již předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, tedy mas uplne stejnou cenu, jako kdybys to doplatil tady kuryrovi ( respektive dph, poplatky za vycleni se muzou u ruznejch firem lisit). At uz ty penize zaplatis kuryrovi pri predani nebo eshopu pri objednavce, furt jdou tem samejm ceskejm celnikum. O ceskym dph vpravde nerozhoduje ten prodejce kdesi v NY:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to celého postaveného tak, že se to do EU doveze pres partnera (pitney bowes) tam, kde je to nejjednodušší, tam dojde k proclení a následně už si na to žádný celník nesáhne. Jednou jsem tak vydražil položku US a znovu bych do ničeho s import charges nešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš, že o DPH víš a nějak do toho motáš import charges, což je vlastně to stejné. Dovozní poplatky (tedy DPH, případné clo a poplatek za proclení) zaplatíš přímo ty českému státu a přepravní společnosti. Prodejce s tím nijak nesouvisí.

 

Jak píše Josef, někteří prodejci - hlavně z USA posílají tak, že veškeré poplatky zaplatíš již předem.

 

Jo takhle! No to je mi celkem fuk, jakou formou zaplatím DPH (české). Jen bych nerad platil něco navíc. Teda přesněji něco, s čím jsem při zohledňování výhodnosti ceny nepočítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to celého postaveného tak, že se to do EU doveze pres partnera (pitney bowes) tam, kde je to nejjednodušší, tam dojde k proclení a následně už si na to žádný celník nesáhne. Jednou jsem tak vydražil položku US a znovu bych do ničeho s import charges nešel.

 

Sorry, asi nemám svůj den - proč bys do toho nešel? V čem je ten rozdíl? Jako že "české DPH" zkásnou Amíci a propašujou to tu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuji, že by při import charges šly ty peníze českým celníkům, mne všechny podobné zásilky šly nejprve do Anglie a odtud do ČR, takže nepředpokládám, že by z toho u nás něco měli. Za mne je to ale užitečná služba, když jsem platil při import charges měl jsem ty náklady vždy nižší než kolik by činil doplatek DPH + poplatek za celního deklaranta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jotak, to me nenapadlo a dava to smysl. Taky dobry! Ale u tech Josefovejch pripadu to pres 21% (samo vcetne dopravy) bylo.

Samozřejmě, ale ani pošťák a ani import charges nejsou konstatní, ale u různých prodejců jsou ty částky různé. Bez import charges by si ale zaplatil cenu + pošťáka a pokud by Ti zásilku zachytili u nás pak DPH (počítá se z ceny + pošťáka + cla), clo se platí pří zásilce nad 150 Eur (přičemž se k ceně zboží nově započítává poštovné) + služby deklaranta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel platby přes pitney bowes mají jednu zásadní nevýhodu, přestože už zboží přes naše celníky nejde (zřejmě tam funguje nějaká dohoda) a tou nevýhodou je, že když jsem jednu objednávku nakonec zrušil, tak mi prodejce platbu vrátil ale peníze z pitney bowes jsem už nikdy neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo, ale to je to samé, když tady zaplatíš DPH a výpalné poště. Když budeš předmět vracet, tak ti to už nikdy nikdo nevrátí...

 

Aha pardon, tys předmět nevracel, tys rušil objednávku. Omlouvám se ;)

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel platby přes pitney bowes mají jednu zásadní nevýhodu, přestože už zboží přes naše celníky nejde (zřejmě tam funguje nějaká dohoda) a tou nevýhodou je, že když jsem jednu objednávku nakonec zrušil, tak mi prodejce platbu vrátil ale peníze z pitney bowes jsem už nikdy neviděl.

Njn, riziko podnikání, nicméně si myslím, že pokud byla platba realizována přes platební kartu (tzn. člověk neměl např. peníze vloženy přímo na účtu PayPal), pak by to šlo reklamovat u společnosti u které kartu má, a to za službu, která mu nebyla poskytnuta. Mně takovou reklamaci uznali a částku uhradili v plné výši, i když se zrovna nejednalo o tento případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Sorry, asi nemám svůj den - proč bys do toho nešel? V čem je ten rozdíl? Jako že "české DPH" zkásnou Amíci a propašujou to tu?

Měl jsem problém s platbou (vypadalo to, že byla zamítnuta) ve skutečnosti mi byla třikrát po sobě stržena částka, která neodpovídala ani ceně zboží ani import charges. A přišel jsem na to jen díky tomu, že jsem se nalogoval do PayPal. Všechny tři platby šly za PB a banka mi dokonce doporučila zablokovat kartu. Takže jsem byl o 6000 Kč lehčí a navíc bez zboží. Support PayPal mi neodpověděl ani na jeden dotaz, jediné pozitivum bylo, že ty peníze jsem nakonec dostal zpět, ale tahle zkušenost mě dokonale vyléčila.

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...