Přejít na obsah

Tudor Inhouse vs ETA


Ronin13

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

přemýšlím nad koupí Black Bay, otázka je zdali by podle vás bylo lepší počkat si až bude v obchodech model s novým inhouse strojkem či by jste koupili dnes model s ETA strojkem.

 

Zajímaly by mě vaše názory. Sám se spíše přikláním k modelu s ETA strojkem, jelikož bude z dlouhodobého hlediska provoz/servis levnější a jedná se kvalitní a osvědčený strojek, nehledě na to, že jej Tudor dále upravuje.

Co mi dále vrtá hlavou je:

1) dopad nových modelů na cenu starých v dlouhodobném horizontu

2) spolehlivost nového Tudor strojku

3)Váš názor na mírnou změnu designu atp.

 

Díky,

 

Ronin
 

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial ti nevadi, ze stary model ma hodne nizsie rezervu chodu, tak urcite eta.

 

1. tazko povedat. prevlada nazor, ze hore pojdu modely s etou a ciernou lunetou, lebo sa ich vyrobilo velmi malo. ostatne modely to asi velmi neovplyvni

2. neriesil by som, mas na to zaruku, cas ukaze, ako to pojde :)

3. za mna stary design krajsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Točí se jich tu na fóru spousta a prodávají se tu celkem za fajn peníz, když je nezničíš, tak to +- prodáš za to samý. Nemají úplně ideální pouzdro, tak když Ti po nějaký době nesednou nebude problém se jich zbavit. Takže z tohodle pohledu ty staré. A nemyslím si, že se něco zásadního bude dít s jejich cenou. Na druhou stranu nový inhouse je super, hlavně rezerva a starosti o spolehlivost bych si nedělal, určitě je tam zapracováno dost vědomostí od kolegů z Rolexu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za názory, souhlasím, že černých modelů s etou je k mání málo (dle chrono24)...  Nicméně jsem rozhodnut pro modrou, aktuálně žádné modré hodinky nemám a u červené/černé verze se mi nelíbí zažloutlé indexy.
Pravděpodobně to budou přechodné hodinky, člověk nikdy neví, další kup by měl být Submariner no-date :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem se nepřekouknul tak ho budou dávat do Pelagos, Rangeru a Black Bay. Podívej se na ofiko web str.

 

 

Nečetl jste někdo prosím, jestli ten inhouse se 70h rezervou budou dávat i do ostatních modelů? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

druha vec, ze tu na fore kupis modre na tahu za cca 50k, inhouse na tahu bude podstatne vyssie. ked to mas ako prechodne, tak by som bral etu. pri dalsom predaji tu na fore vela neprerobis.

 

Zatím jsem hlavně ani nové neviděl k mání. Chystám se je kupovat v Hong Kongu, Modré na tahu s Etou jsou za cca 60 CZK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Proc HK? Jsou tam nejak znatelneji nizsi ceny? Osobne bych sel do in-housu - mam stejny nazor jako xcmaniax - kolegove z Rolexu o in-housu neco vedi. Krome toho neverim,

ze by zrovna oni riskovali poskozeni jmena firmy. ;)

 

Skoda, ze do Black Shieldu nedavaji in-house taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Mel nekdo na ruce obe varianty? Mrknul jsem na par recenzi a co me zarazilo je to o kolik je inhouse vyssi (strojek ma k 7mm vysky, skoro jako chrona), takze BB  "po faceliftu" ma na vysku 14,8mm, o 2mm vic nez BB s etou. A tim se vracim k puvodnimu dotazu, mel nekdo v (na) ruce obe verze a pokud jo, nejaky koment k vysce? 14,8mm mi uz takhle od klavesnice prijde silene moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že je prostě víc vypouklé dýnko? Předpokládám, že budou sedět o chlup hůř na ruce, protože z toho úplně plochého dýnka BlackBaye těží dost. Měl jsem ty nové na ruce jen chvilku, ale byly na tahu, kdežto moje s Etou jsou na kůži, takže to nebylo úplně porovnatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...