Přejít na obsah

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná


Doporučené příspěvky

Tah se moc leskne, korunka na sponě působí ocumlaně. Nechybí tam AR pod lupou? A cifr se mi zdá moc tmavej.

 

Docela mě překvapilo, že je trojek složenina, čekal bych eta clon.

 

Tyhle Franken fake jsou docela průser, člověk se zaměří třeba na cifr a ten je zrovna origo. By mě zejímalo, kolik by toho u AD poznali, kdyby tam byl origo stroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotek toho člověk moc nepozná, stačí pár úprav fotografie a je to. Možná by šlo něco poznat na vibrografu a hlavně i cena 7300 USD mi přijde nižší než obvyklá, očekával bych tak 8,5 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych se ani nedivil, kdyby tyhle kvalitní padělky samotnému Rolexu ani nevadily. Jak jinak naučit zákazníky nakupovat u AD? Kdežto, když se takhle někdo spálí, dá si příště pozor a řekne si "mám tohle zapotřebí, když si kupuju hodinky za 100+ tisíc?" a koupí si hodinky u AD. Navíc to někde zveřejní, takže okruh "poučených" lidí se rozšíří. Stejně, když už chce někdo nosit Rolex, mělo by to být se vší noblesou, včetně nákupu. Není nad pocit, nákup si užít - v klidu, nad dobrou kávou, s milým a kvalifikovaným personálem a možností vybrat si a vyzkoušet si ten správný model ;) A to platí vlastně platí nejen pro Rolex :)

 

Panora_Rolex_Boutique_AcildiDYCC.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, ale to neplati pro vintage ...

Bych se ani nedivil, kdyby tyhle kvalitní padělky samotnému Rolexu ani nevadily. Jak jinak naučit zákazníky nakupovat u AD? Kdežto, když se takhle někdo spálí, dá si příště pozor a řekne si "mám tohle zapotřebí, když si kupuju hodinky za 100+ tisíc?" a koupí si hodinky u AD. Navíc to někde zveřejní, takže okruh "poučených" lidí se rozšíří. Stejně, když už chce někdo nosit Rolex, mělo by to být se vší noblesou, včetně nákupu. Není nad pocit, nákup si užít - v klidu, nad dobrou kávou, s milým a kvalifikovaným personálem a možností vybrat si a vyzkoušet si ten správný model ;) A to platí vlastně platí nejen pro Rolex :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotek toho člověk moc nepozná, stačí pár úprav fotografie a je to. Možná by šlo něco poznat na vibrografu a hlavně i cena 7300 USD mi přijde nižší než obvyklá, očekával bych tak 8,5 tis.

Pravda, že těch 7300 bylo bez daně, která je v Californii 8%, takže koncovka kolem 8, což je v ameru cena zcela běžná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, drsná story.. Nepozná se to ani podle cvakání/chodu lunety?

Takže je to jakoby částečně z originál dílů a zbytek levnější? Zase byly levnější v nákupu tak se to vykrátí :D o důvod víc nakupovat u AD nebo tady na fóru od prověřených členů.

Na to aby člověk poznal o co se jedná nepotřebuje poslouchat cvakání lunety. Na to je potřeba o tom něco vědět a mít u sebe dobrou lupu, vibrograf a otvírák pouzdra.  Tohle fake asi nebyl, byl to spíše takový frankenstein. A i tady je pro mě moc otázek, na které nemám odpověď.

 

Zajímal by mě příběh těch hodinek. Nic nevíme o vztahu pouzdra a té karty.  Rehaut insert s číslem byl originál nebo ne? Karta byla originál? Jaké díly nebyly  v strojku originál? Byl to jeden, dva šroubky, nebo snad pérovník ( italové nabízejí aftermarket pérovníky do 3135, ale parachrom vlásek vyrobit neumí ). Jaké bylo sklíčko? Sklíčka na R jsou buď původní Rolex z výroby , nebo Rolex S servisní, nebo aftermarket. Mohou být servisní s antireflexem ( které tam patří, ale také tam pasuje originální bez antireflexu ). Luneta nebyla originál, to znamená že možná nebyla ani z platiny? Tam se žádný rozbor dělat nemusí, stačí jí zvážit a jasno je hned. Jak vypadalo pouzdro pod lunetou? Ciferník byl nepůvodní, nebo byl falešný ( nepůvodní ciferník může být také Rolex, ale původně z jiného roku výroby pro stejný model ). Tah byl kompletně vyměněný, nebo byla jeho část nahrazena aftermarket díly, spona byla falešná celá, nebo jen některé její díly? Co dýnko? Bylo původní? Jaký byl stav pouzdra, bylo leštěné, jaké byly hrany? Jak vypadaly nožky uvnitř po sundání tahu a jak vypadalo těsnění na tubusu?

 

Škoda že ty hodinky není možné vzít do ruky a odpovědět si na všechny tyhle otázky sám, popřípadě udělat detailní fotodokumentaci pro Chronomag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovolim si vstupit do tejto diskusie. Co tak pozeram, tak to zacina byt naozaj drsne.

Prave som (po troche hladania) narazil na Tudory Pelagosy BLUE. Samo fejk, ale celkom ma to zarazilo, lebo co som sa domnieval, ze pri farebnych hodinkach a najma dialoch je to celkom problem pri fake trafit farbu.

Co som pozeral fotky tych Pelagosov a porovnaval s GEN...je to nebezpecne "dobre". Samo nehovorim o tom, co je vo vnutri.

cenovka atakuje 300+ USD.

 

IMG_6210_copy.jpg

Upraveno uživatelem Leviathan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to hodne aj o tom, ze vystruhat relativne dobre mechanicke hodinky z nerezu, vodotesne, so safirom atd,.... uz nie je vzhladom k dnesnym technologiam ziadna raketova veda. Najhorsie je, ze nebyt napisov tak su to za tu cenu celkom dobre hodinky, ktore by v uzitnej hodnote zniesli porovnanie s nejednou "manufakturou".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono když se jeden podívá na ta předimenzovaná jednoduchá pouzdra z oceli a srovná si je s dřivějšími zlatými či masivně zlacenými, tvarovanými a leštěnými na samotné hranici technologických možností, zdobenými ciferníky a tvarovanými sklíčky, není se mnoho co divit, že je to dneska tak snadné napodobit. Navíc nám stačí nám přesnost mimo COSC specifikaci, nevadí nám zmagnetizování nepokoje, nepotřebujeme aby lumi vydržela do rána.

 

A ty Rolexy jsou teda falešný krám nebo je to parametry plně srovnatelná unikátní ruční práce zkušeného řemeslníka (na rozdíl od tovární výroby zbytku značky)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známej teď naletěl při koupi jachtů, který jsem mu podle fotek posvětil, nepoznal jsem ani hovno a to už je nějakej čas nosím na ruce...On to paradoxně odhalil podle boxu, ten se mu moc nezdál, tak šel k AD, tam hned řekli, že box je od pohledu levej, ale že hodinky vypadají ok, s jistotou by to ale mohli říct až po otevření, tak je nechal otevřít a po čtvrt hodině zkoumání pod mikroskopem konstatovali, že je to fejk, strojek z cca 80% origo díly Rolex, ciferník fejk, tah a spona fejk, pouzdro nebyli schopní určit, pravděpodobně origo, musel by se prej udělat rozbor materiálu, luneta fejk...Teď, když už to vím, našel bych na nich jednu věc, která nesedí, před tím jsem myslel, že je to způsobený úhlem focení...

Jsem neznalec, ale nemá být na té sponě Genéve místo Geneva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...