Přejít na obsah

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná


Doporučené příspěvky

Četl jsem jen poslední stránku,ani by mě nenapadlo jsem lozit a ptám se:proč se na tomhle fóru řeší na 11 stránek fejky?Vždycky mi to smrdí tím,že ta kvalita už je taková,že by jste si ty mr.dky fejkový nejradši koupili.

Nedá mi to - i když na tvůj příspěvek reaguju s notným zpožděním. Rozumnou diskuzi na téma, jak kvalita fejků roste a na co si dat pozor, považuju za přínosnou, naopak zákazy jakékoliv diskuze o fejcích mi připadají jako strkání hlavy do písku. Asi jako když malé dítě zavře oči a přikryje si uši a odmítá slyšet, co nechce.

 

Řekl bych, ze členů toužících po zakoupení fejků je tu minimum, s výjimkou některých čerstvě registrovaných.. Spíš se většina bojí, aby si nenab?hla, a chce o problému vědět víc.

 

Argument, který tu několikrát zazněl - že kdo se bojí, má jít koupit k AD - mi přijde legrační. Hodně členů tu kupuje hodinky v cenových relacích, které jsou značně nad jejich poměry, protože po nich prostě touží a je to jejich koníček, a jsou rádi za možnost získat hodinky v pěkném stavu za výrazně nižší cenu. Ale i mnoho dalších, kteří na to bez problémů "mají", chtějí kupovat z druhé ruky, přinejmenším kvůli chronobundu, prod?lávat při každém prodeji čtvrtinu nebo i třetinu ceny nových by se asi chtělo jen opravdovému bláznovi. Ne každý si umí vyjednat u AD superslevy, u některých značek to ani moc nejde. Užít si nákup nových je hezká věc, ale jednou za čas, u hodinek, které si člověk chce nechat nafurt nebo na dlouho nebo které kupuje jako dárek. A nakonec je tu i hledisko investiční - člověk chce koupit zboží kvalitní, dobře likvidní, a přirozeně i za co nejlepší cenu. Zvyšující se kvalita padělků některých značek ale ohrožuje nejen kupce, který jde po originálech z druhé ruky s hodně dobrou cenou, ale vlastně všechny vlastníky hodinek této značky, protože podle mého přesvědčení v určitém okamžiku začnou téměř dokonalé kopie vážně ohrožovat i likviditu originálů. Rád bych se mýlil, ale myslím si to.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím tedy tak, že AD je prostě jistota, to je to, co tu asi chtěli někteří říct a pokud chce někdo ušetřit koupí odjinud, tak do toho vlastně jde s určitým rizikem a měl by s tím i počítat, tak to prostě je.
Bohužel zvyšující se kvalita fíků toto ještě zhoršuje, takže je potřeba co nejvíc ty rizika s nákupem eliminovat, což je určitě v první řadě nákup u AD a nebo poté nákup u skutečně prověřených prodejců, obchodů...

Každý má mozek a google, aby si před nákupem prodejce/obchod řádně proklepl a podle toho se rozhodl a to platí i pro lidi mimo forum. Jako když si někdo objedná něco (nemusí to být ani hodinky) od prodejce, který ani nemá uvedené sídlo, nebo je někde v poušti apod., těch indicií je spoustu, tak ať se pak nediví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to nezpochybňuju, jen se zamýšlím nad tím, jaké jsou motivy členů vd?čných za informace o fejcích. Napadá mě jen jediný věcný důvod, proč veřejně nediskutovat o kopiích - výrobce tak nezíská zpětnou vazbu k dalšímu zdokonalení fejků. I když u českého fóra to asi nebude tak horké...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

.....  jaké jsou motivy členů vd?čných za informace o fejcích.

třeba:

 

1. "chtějí si koupit fejk, protože originál je na jejich kapsu příliš drahý" = potřebují se utvrdit v tom, že fejk bude kvalitativně dobrý = v tomto případě je diskuze tedy trochu kontraproduktivní .... Co?

 

2. opět nemají prachy a chtějí koupit hodinky od "někoho" = shání informace, které tady stejně v diskuzi nenajdou, protože fejků se vyrábí metráky a bylo by na to potřeba vyrobit diskuzní forum (jedno vlákno nestačí) = takže zase k hovnu, pouze živná půda pro případy typu 1

 

3. ten kdo už nějaký fejk má a potřebuje se v tom ujistit zakládá vlastní vlákna = vyřešeno = není potřeba diskutovat o fejcích

 

4. ten kdo si "jako není jistý" opět zakládá vlastní vlákna s dotazem = vyřešeno

 

 

takže z mého pohledu diskutovat o padělcích ztrácí jakýkoli smysl, protože se vše dá zjistit přímým dotazem nebo způsoby již popsanými (AD atd.)  ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to beru čistě podle sebe, fejk bych si vědomě nikdy nekoupil, na nějaké fórum o fejcích se můžu klidně registrovat v rámci pátrání o úrovni jejich kvality, ale na těchhle fórech zase těžko narazím na někoho, kdo bude schopen seriózního srovnání s originálem, protože originál nemá. Argumenty beru, jsem zřejmě zhýčkán sdílením informaci o pad?lcích ve filatelii nebo dalších ceninách, ale pořád trochu vidím paralelu právě třeba s ceninami... lidé pracující s hotovostí také neignorují úroveň kvality falešných bankovek a o všechny informace na toto téma se živě zajímají. Stejn? jako o novinky v oblasti ochranných prvků originálů.

 

Stejně by mě zajímalo, jak moc situaci kolem kvality kopií sledují průběžně alespoň výrobci, třeba právě kvůli vývoji nových ochranných prvků u svých jednodušších, snadněji pad?latelných modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to - i když na tvůj příspěvek reaguju s notným zpožděním. Rozumnou diskuzi na téma, jak kvalita fejků roste a na co si dat pozor, považuju za přínosnou, naopak zákazy jakékoliv diskuze o fejcích mi připadají jako strkání hlavy do písku. Asi jako když malé dítě zavře oči a přikryje si uši a odmítá slyšet, co nechce.

 

Mám na to stejný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, z tvého pohledu diskuze ztrácí smysl, z jiného pohledu neztrácí smysl, je užitečná, tak to prostě na světě je, život není černobílý. Není to pěkné :-D

takže z mého pohledu diskutovat o padělcích ztrácí jakýkoli smysl, protože se vše dá zjistit přímým dotazem nebo způsoby již popsanými (AD atd.)  ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

diskuze typu, že sem někdo smrkne nějaký video s fejkem a pod tím je deset přiblblých komentářů typu fuj, rozstřílet, rozjezdit tankem, svině ... mi jako diskuze nepřijde

 

hlavně by měl diskutovat ten kdo s tím má nějaké vlastní zkušenosti (a takový člen tu přeci žádný není :D ),takže veškerá diskuze ztrácí smysl a jsou to pouze výplody, fantazie a smyšlenky jednotlivců, kteří asi chtějí být barevní ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak tady diskutujeme, jen o věcech, které máme doma nebo jsme je viděli na vlastní oči? To by témata s hodinkama například s turbem za pár míčů a jinými, neměla smysl a přesto se taky o tom debatí.

Pro mě to poučné je a když vidím, že se výroba fejků takhle mění (nechce se mi používat slovo "zkvalitňuje") tak vím, že si dát bacha i na to, co bych před pár lety považoval za nesmysl. Bohužel už všechno není jen fejk typu za 10 éček z pláže..

A i když každý příměr kulhá, tak tady je jeden: auťáky si taky všichni nekupujou nový u AD, ba naopak dnes a denně se prodávají auta ojetá, a přesto podle mě má smysl debata o tom, na co si dát bacha (stáčení kilometrů, skládačky, čórky apod.).

Rada o tom, že jestli chce mít někdo jistotu, ať si nekupuje ojetý auto ale jen nový, asi pro velkou část (nejen) českého národa, je k ničemu.

 

EDIT: překlepy

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

jo jo furt dokola jak v matersky skole.....primer s autama je zcela jiste na miste protoze mame malo autoservisu.....

 

ted me omluvte z dalsi diskuze.... du vozit lidi..... neska celkem dobra linka.... troufnu si trict ze tam jezdi celkem malo pitomcu takze si odpocinu..... dopoledne tady bylo dost kruty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle vlákno bavilo do doby kdy sem ostatní dávali fotky toho jak umělci v Číně postoupili v kvalitě výroby - že už jsou schopni napodobit X-násobně dražší věc a že už to dá práci rozeznat a ne se tomu jen na první pohled zasmát. No a to hádání o tom jestli tady takové vlákno má být/nebo nemá už taková zábava není :sad01_anim: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle vlákno bavilo do doby kdy sem ostatní dávali fotky toho jak umělci v Číně postoupili v kvalitě výroby - že už jsou schopni napodobit X-násobně dražší věc a že už to dá práci rozeznat a ne se tomu jen na první pohled zasmát. No a to hádání o tom jestli tady takové vlákno má být/nebo nemá už taková zábava není :sad01_anim:

Ještě chvíli počkejme, a budeme se dočítat oč jsou ty fejky kvalitnější než originály.... Tím chci říct, že dneska jsou  číňani  technologicky na takové úrovni, že by mohli prodávat hodinky pod vlastníma  značkama v kvalitě jako mnohé renomované originály (čest výjimkám), a jediné co jim chybí, je tradice. Ač si tady budeme nalhávat cokoli jiného...Tradice je to jediné, na čem se renomovaný značky vezou, ale ty jejich výrobky za ty prachy nejsou bůhvíco, a to tady vidíme čím dál zřetelněji. To jen suše konstatuji aniž bych něco hájil nebo rozpoutával flame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě chvíli počkejme, a budeme se dočítat oč jsou ty fejky kvalitnější než originály.... Tím chci říct, že dneska jsou  číňani  technologicky na takové úrovni, že by mohli prodávat hodinky pod vlastníma  značkama v kvalitě jako mnohé renomované originály (čest výjimkám), a jediné co jim chybí, je tradice. Ač si tady budeme nalhávat cokoli jiného...Tradice je to jediné, na čem se renomovaný značky vezou, ale ty jejich výrobky za ty prachy nejsou bůhvíco, a to tady vidíme čím dál zřetelněji. To jen suše konstatuji aniž bych něco hájil nebo rozpoutával flame.

Prosím můžeš napsat o jakých konkrétní čínských hodnkách, které překonávají ty švýcarské, co podle Tvého názoru nejsou bůhvíco, mluvíš? 

Případně sem prosím postni nějaké čínské hodinářské patenty, nebo recenze hi-endových čínských hodinek. Asi nejen mě, to rozšíří nevídaně obzory. 

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ještě chvíli počkejme, a budeme se dočítat oč jsou ty fejky kvalitnější než originály.... Tím chci říct, že dneska jsou číňani technologicky na takové úrovni, že by mohli prodávat hodinky pod vlastníma značkama v kvalitě jako mnohé renomované originály (čest výjimkám), a jediné co jim chybí, je tradice. Ač si tady budeme nalhávat cokoli jiného...Tradice je to jediné, na čem se renomovaný značky vezou, ale ty jejich výrobky za ty prachy nejsou bůhvíco, a to tady vidíme čím dál zřetelněji. To jen suše konstatuji aniž bych něco hájil nebo rozpoutával flame.

Ramone, tvoje suche konstatovani je jeden z nejvetsich slintu, jaky sem tady kdy cet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím můžeš napsat o jakých konkrétní čínských hodnkách, které překonávají ty švýcarské, co podle Tvého názoru nejsou bůhvíco, mluvíš? 

Případně sem prosím postni nějaké čínské hodinářské patenty, nebo recenze hi-endových čínských hodinek. Asi nejen mě, to rozšíří nevídaně obzory. 

Mluvíme  o fejcích , tedy myslím  fejky, který jde poznat  po půlhodině zkoumání pod mikroskopem a ještě si znalec není jistej a potřebuje chemickej rozbor materiálu.....

Napsal jsem bůhvíco ...za ty prachy.

 

Ramone, tvoje suche konstatovani je jeden z nejvetsich slintu, jaky sem tady kdy cet.

Nápodobně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...