Přejít na obsah

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná


Doporučené příspěvky

Asi jako s dírou do zadku. Nicméně, dejte mu trochu prostoru, hodně mě to zajímá. Nerad bych něco koupil, půl hodiny to zkoumal pod mikroskopem, dělal chemické anální lizy, aby to nakonec stejně za ty prachy nebylo buchvíhovco!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jako s dírou do zadku. Nicméně, dejte mu trochu prostoru, hodně mě to zajímá. Nerad bych něco koupil, půl hodiny to zkoumal pod mikroskopem, dělal chemické anální lizy, aby to nakonec stejně za ty prachy nebylo buchvíhovco!

Stačí když si znova projdeš tohle vlákno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem, že k tomu máš další informace. :(

Víš, když byla kdesi jinde debata o Rolexu a napsal jsem, že automat bez žádnejch komplikací je úplně obyčejnej strojek sekanej na automatu téměř stejnou technologií jako Eta za tři tisíce a žádná vysoká hodinařina, že ta vypadá trochu jinak. Rolexáci se hned sesypali a že hodinky nejsou jen o strojku, že je to pouzdro a tak dál a takový ty kecy. Teď jsem měl na mysli příspěvek zde ve vláknu  tuším 153, kde fejkový pouzdro nepozná ani AD a chtěl by rozbor materiálu. Takže ať si to každej přebere jak chce , třeba ať si nalhává co chce a zaplatí si pohádku. Jsou to přece každýho vlastní peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny, s tím natočením korunky u RLX je to zajímavé. Stoupání závitu korunky je dle mého odhadu cca 0,35mm (na jednu otáčku korunka  klesne o 0,35 mm).

Těsnění  např. o tlouštce papiru do xeroxu    0,1 mm způsobí přetočení nebo nedotočení  o 1/3 otáčky. Myslím si tedy, že poloha korunky závisí na opotřebení toho těsnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jak ostatní majitelé Moonů, ale já každé ráno po natažení musím zpětným otáčením krásn? srovnat logo na korunce, jinak bych byl celý den marnej.. :D

 

Edit: ale u šroubovací korunky to je samozřejmě nonsens, pokud to bylo míněno takhle..

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předpokládám, že to byla ironie .... jestli někdo sleduje jak je naštelovaný logo na korunce při zašroubování tak je zralej na léčení

Ne, YPOuši. To byl souhlas s tim, že se natočení korunky mění, jak se časem postupně vymačkává těsnění... a vůbec, trhni si :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

měl bys brát v potaz, že někdy se poloha korunky může měnit i podle momentálního stavu buňek, síly, emocí, narovnanýho pytlíku v trenkách a tak .... zkus to dát do excelu ... třeba z toho něco vyleze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, když byla kdesi jinde debata o Rolexu a napsal jsem, že automat bez žádnejch komplikací je úplně obyčejnej strojek sekanej na automatu téměř stejnou technologií jako Eta za tři tisíce a žádná vysoká hodinařina, že ta vypadá trochu jinak. Rolexáci se hned sesypali a že hodinky nejsou jen o strojku, že je to pouzdro a tak dál a takový ty kecy. Teď jsem měl na mysli příspěvek zde ve vláknu  tuším 153, kde fejkový pouzdro nepozná ani AD a chtěl by rozbor materiálu. Takže ať si to každej přebere jak chce , třeba ať si nalhává co chce a zaplatí si pohádku. Jsou to přece každýho vlastní peníze.

Ale ved tie sikmoocka nikto nenuti cpat na to tie cudzie loga. Ked to robia tak dobre ze su to skoro kvantove kopie, tak nech to vyrabaju pod znackou Relax a na plagat si daju "Relax, rovnako dobre ako Rolex ale za desatinu!" potom im nikto nepovie ani fn. Som zvedavy kolko ich predaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, když byla kdesi jinde debata o Rolexu a napsal jsem, že automat bez žádnejch komplikací je úplně obyčejnej strojek sekanej na automatu téměř stejnou technologií jako Eta za tři tisíce a žádná vysoká hodinařina, že ta vypadá trochu jinak. Rolexáci se hned sesypali a že hodinky nejsou jen o strojku, že je to pouzdro a tak dál a takový ty kecy. Teď jsem měl na mysli příspěvek zde ve vláknu  tuším 153, kde fejkový pouzdro nepozná ani AD a chtěl by rozbor materiálu. Takže ať si to každej přebere jak chce , třeba ať si nalhává co chce a zaplatí si pohádku. Jsou to přece každýho vlastní peníze.

Fejkový pouzdro samozřejmě znalec pozná, nesmíš věřit všemu co jsi si někde přečetl. Rozbor materiálu pouzdra je stejná blbost, jako by jsi chtěl  bucharem zjištovat kvalitu materiálů u Ferrari. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tomu věřil, a dost znalých lidí mi to potvrdilo, že dneska jsou ta pouzdra tak kvalitně zpracovaná, že se pátrá po rozdílech v detailech jako je tvar fontu,  písmenka, jeho umístění apod. a ne v kvalitě zpracování. A u toho Rolexu jak tady někdo vzpomínal, se to zřejmě dalo prokázat jedině zjištěním, zda byla použita jejich třída oceli, a to bylo docela těžké udělat.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...