Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Asi to tak nakonec bude. Dnes jsem v buticích v Pařížské, na Staromáku, u Altmanna, Dušáka, Benyho i u Bechyn?ho strávil celé dopoledne a nikam to nevedlo. Suby, Yachty, Pelagosy, ScubaTecy, Ploprofy, PO GMT, nové Seamastery 300... minule Ulysse Nardin, Cartier, Blancpain, Grand Seiko, Breitling, ... nevím co ještě. Nic nebylo na první dobrou, teda kromě FF Bathyscape chrono, ale tam je servis na čtvrt roku, po slevě jsou za 210, a v kombu s Moony by zas nebyla rovnováha, tentokrát v neprospěch Moonů. Korunu tomu nasadila paní, která se mi fakt věnovala, a nakonec radostným hlasem řekla .... "Už vím, které hodinky skoro všechno splňují, a ještě ušetříte! Tag Heuer Aquaracer 500 Ceramic!" Měl jsem je zrovna v kapse, nesl jsem je na přet?sn?ní... :D Kašlu na to, ono se to asi fakt vyvrbí časem samo. Zítra ještě mám prohlídku Doxa Sub Caribbean... a pak na to peču. Díky všem za podn?ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a pak na to peču. Díky všem za podn?ty.

 

Docela rychle :lol2:  :lol2: . Moc to řešíš, už jsme se o tom bavili - chceš investovat do krásných časomír? Jdi do Blancpain FF Bathyscape a vykašli se na dobu servisu, nemáš jedny hodinky. V tom Tvém seznamu tyhle hodinky nemají moc konkurenci (můj názor).

 

A nebo, chceš-li ušetřit - tak jednoznačně totok: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/97195-tudor-pelagos-blue/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Eterny se mi zamlouvají ty Heritage Diver chrona, a to tak, že moc, ale výška a diametr pro mě vylučují jejich univerzální použití. Mám Zodiaky stejných rozměrů a vím, že tudy cesta nevede.

 

Záchvat mě přešel, zatím to vypadá na kompromis, nechám si skvělé a ultimátní univerzálky, kterým chybí pouze ta "legendárnost" (TH) a k nim přikoupím ikonické volnočasovky na dovolenou a k vodě. Doxa Sub. Včera jsem je testnul a jsou super, láska na první pohled a ponošení (ještě aby ne, hodně se podobají Amfibiím). Teď celou řadu Sub i její historii studuju. Chci nový tah s polohovatelnou sponou a větší velikost, ale zároveň chci typické Doxa atributy - cifernik rozdělený křížem, diagonální rozmístění loga a textu, a tištěné indexy. Takže ne p?tilitry, ale patnáctistovky.

 

Tahle sestava asi není definitivní (původně jsem chtěl jen dvoje hodinky, Moony a Potápky), ale nějakou dobu by mohla vydržet, než najdu /než se začne vyrábět/ něco dokonalého, co nestojí přes čtvrt mega.

 

Vlákno zamykat nebudu, třeba někoho ještě něco napadne. A já sem snad brzy hodím nějaké fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kde jste vzali, že servisní interval u Blancpain je čtvrt roku?

servisní interval je každých 4-5 roků, vodotěsnost by se měla zkoušet každý rok, ale prý to nikdo nedělá,

bohužel to prodavač zabil, když mi řekl že stojí 11000 $. 

Nevíte o kolik jsou levnější v sae? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bylo hodne zajimave vlakno, jelikoz je to pro me uplne jina liga, tak jsem jen v tichosti sledoval.

K tomu servisu, ctvrt roku je uplna pohoda. Zkuste dat hodinky k Tondakovi. Chudak toho ma tolik, ze pul roku cekacka zadna mira

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal Martine, že máš minimálně parciálně vyřešeno :). A že můj tip nebyl zas tak daleko. Vynikající volba!

Děkuju, Kubo, byl to impulzivní nákup vyvolaný lítosti nad tím, že mi utekly ty UN... jinak se bojím, že problém je vyřešen opravdu pouze parciáln?. Každopádně nové krásky půjdou do lázní, aby byly zase parádní.

 

Kde jste vzali, že servisní interval u Blancpain je čtvrt roku?servisní interval je každých 4-5 roků, vodotěsnost by se měla zkoušet každý rok, ale prý to nikdo nedělá,bohužel to prodavač zabil, když mi řekl že stojí 11000 $. Nevíte o kolik jsou levnější v sae? 

Přesně jak píše Micey - čtvrt roku trvá velký servis. A pozor, v minulých postech jsem se uklepnul - cena Blancpain FF Bathyscaphe chrono po slevě je 310k, ne 210, jak jsem psal. Kdyby to bylo těch 210k, byl bych je v tom záchvatu chronošílenství koupil :)

 

Tohle bylo hodne zajimave vlakno, jelikoz je to pro me uplne jina liga, tak jsem jen v tichosti sledoval.K tomu servisu, ctvrt roku je uplna pohoda. Zkuste dat hodinky k Tondakovi. Chudak toho ma tolik, ze pul roku cekacka zadna mira

Jasně, Tondako, Valis, Frýdl... jenže tam s tím počítáš, je to za jiné peníze a jako bonus máš osobní přístup a možnost leccos ovlivnit, vyzkoušet, vidět vzorky, případn? modifikovat. Ale záruční tovární servis?? Tam je čtvrt roku docela dlouhá doba. Ne že by to byl problém jen u Blancpainu, jiné značky taky nejsou zrovna rychlé.

 

Andy, já pořád přemýšlím o těch Doxách, ale jako většina Evropanů jsem narazil na známy problém s dovozem do EU, podivným rozpočtem ceny atd. Myslíš, že bych se na Tebe mohl obrátit s konzultací?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co když je lepší o těch potápkách jen snít? To nadšené vybírání a natěšené hledání a pátrání pak nákupem rázem skončí.

Kdysi psal skladatel Horáček, že si nikdy nekoupil Breitlingy, protože by pak pro něj ztratily to kouzlo představy nezažitého dobrodružství, které by stejně nezažil, kdyby si je koupil.

 

Ed: A ještě jednu výhodu má to hledání. Když je člověk na něco takhle natěšený, tak je tak nějak celkově silně pozitivně naladěný, což se přenáší do všeho co dělá, i do jeho okolí. A to je bezva.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli to není mimo mísu, ale co nějaké PAM?

Myslím, že vlastně ani klasický potápky s lunetou a tak nechceš, jinak by sis už vybral. Takže nezbývá, než zkusit ty neklasický.

 

aguanaut

rescue timer

luminor

vulcain nautical

Dobrej pokus, cigi :) ale já lunetu chci, nejlip vnější. Aquanauty (mimo budget), AP (mimo budget), PAM nebo JR Aquascope bych za chvilku dojebal. Vnitřní lunetu bych skousnul (a rád!) jen u LLD nodate nebo JLC Polaris (mimo budget). Rescue timer není můj šálek kávy. Nad Vulcain Nautical jsem přemýšlel hodně, hodně dlouho, ale ne - na cifru je dekompresní tabulka, kterou nikdy nevyužiju, lumi a čitelnost je proti klasickým diverům slabší, a celkově hodinky působí křehce. A to mám pro Vulcain velkou slabost...

 

A co když je lepší o těch potápkách jen snít? To nadšené vybírání a natěšené hledání a pátrání pak nákupem rázem skončí.

Kdysi psal skladatel Horáček, že si nikdy nekoupil Breitlingy, protože by pak pro něj ztratily to kouzlo představy nezažitého dobrodružství, které by stejně nezažil, kdyby si je koupil.

 

Ed: A ještě jednu výhodu má to hledání. Když je člověk na něco takhle natěšený, tak je tak nějak celkově silně pozitivně naladěný, což se přenáší do všeho co dělá, i do jeho okolí. A to je bezva.

Chápu, Karlosi, jak to myslíš, ale u mne to neplatí, já se spíš při tom hledání chovám jak kokot, furt tablet v ruce, furt na to myslím, žádný klid, žádné soustředění na důležitější věci než jsou hodinky :) Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Orisky jsou super potápky, mají bezvadné tahy, ale jako definitivky ne.

 

Hlavně už jsem v trochu jiné fázi - vzhledem k tomu, že jsem neobjevil ty správné divery teoretickou cestou, koupil jsem mé finalistky z návrhů v tomto vlákn?: Seamastery 300 (verzi GMT 50th Anniversary) a Doxy Sub (verzi 1500 Aware project). Ponosím, uvidím, a pak udělám velký výprodej. Oboje jsou sice z nižšího levelu než jsem si původně představoval, ale jsou skvělé, ne až tak b?žné a mohly by být definitivkami. Doxy jsou ikony, tahle verze má navíc kromě potáp?čského příběhu ještě příběh ochrany mořského a pobřežního enviromentu, ochranu žraloků atd., což souvisí s jednou mou profesí, a má unikátní barvu. Seamastery zase tvoří dokonalé Omega kombo s Moony, jde o ikonickou řadu a velmi zajímavý model s true GMT, vlnkami, big trianglem, d?lenou lunetou a jsou bez korunky héliáku, což beru u 300WR jako plus. Navíc tenhle model kvůli charakteristické lunet? vypadá opticky o fous větší než klasické Vlnky nebo Keramiky - přesně o ten fous, kvůli kterému na mě ruce už nevypadají na tahu malé. A ta nižší cena má možná u letních otloukánků svou logiku.

 

Příští týden přidám fotky obou finalistek :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...