Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

uplne chapen :) skusal som si ich a odvtedy o nich stale rozmyslalm

 

 

Od září prodávám PO, dneska jsem se rozhoupal k upu inzerátu, a v jeho rámci hodinky trochu pofotil... a co myslíte? - - znova jsem se do nich zamiloval! Teď tu řeším, jestli se na jejich prodej nevykašlat. To je fakt diagnóza :D Zpětně chápu takové ty legrační poznámky v inzerátech..." vyhrazuji si právo prodej ukončit" :D Že jsem na tohle fórum kdy lezl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dlouho jsem sem nic nenapsal. Důvodem bohužel není nalezení dokonalých potápek, jejich nákup a získání duševní rovnováhy... to ani zdaleka.

 

Do komba k Moonům přibyly druhé definitivky Vulcainy, ovšem ani ty nepatří mezi divery.

 

post-30813-0-10563700-1547496996.jpg

 

Odešly Planet Oceany (byly moc blýskavé a o fous vyšší, nez mi bylo milé) i GMT Seamastery 300 (ty byly skvělé, ale jak jsem stárnul, zatoužil jsem po něčem konzervativnějším a plnotučnějším). Pozici diverek na jaře 2017 překvapivě zaujaly levné, ale skvělé Prometheus Piranha 500.

 

post-30813-0-63784600-1547497172.jpg

 

Ty jsem pořizoval na litačku, na expedice a na aktivity s dětmi a pro tenhle účel mám v úmyslu si je i nechat - pořád jsem ale hledal nějaké nóbl divery, které budou ladit s oběma definitivkama. Následovalo zkoušení a námluvy s řadou opravdu krásných modelů s WR alespoň 100... Longines Legend Diver, Omega Seamaster 300 Master, Tudor Black Bay, Rolex Submariner, a mnoha dalšími. Do finálního výběru se nakonec dostaly dva modely s korunkou ve znaku, značně rozdílné:

 

Rolex Sea Dweller Single Red. Cena tehdy třista, což mi přišlo za třiručky už masakr, ideální WR i diametr, ale opět výška větší než mám rád...

 

post-30813-0-49420800-1547497306.jpg

 

post-30813-0-73581100-1547497344.jpg

 

... a Rolex GMT Master BLNR. Ty mi sedly jako ulité, ale přišly mi dost malé a s nedostatečnou WR 100.

 

post-30813-0-61601900-1547497445.jpg

 

post-30813-0-41148300-1547497521.jpg

 

Nakonec jsem se nechal kamarády a kolegy tady na foru přesvědčit, že ani jedno není problém a modrásky jsem ve Francii pořídil. Velky dik patří Sphinxxovi :)

 

Takže v následujícím příspěvku přidám během večera pár fotek - čast z nich jsem už během loňskeho léta postoval do různých vláken po chronomagu, ale ať je to všechno hezky pohromadě.

 

post-30813-0-24933100-1547497968.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě dvě v trochu horši kvalitě...

 

post-30813-0-09251100-1547501012.jpg

 

post-30813-0-05834400-1547501059.jpg

 

Po čtyřech měsících jsem zjistil, že to prostě není ono. Takže story opět pokračuje :)

 

Pred týdnem jsem si byl vyzkoušet tyhle dvoje krásky a pořád nad nimi dumám, ale bojím se, že plexi u obou modelů bych na pozici diverek nezkousl (a že jinak plexi umím nosit!) a zase bych se je bál brát do vody... byť jen občasně.

 

post-30813-0-91373200-1547501102.jpg

 

post-30813-0-89604900-1547501157.jpg

 

Ještě nevím, jak se rozhodnu, furt se to ve mě mele. Na diverkách bych rád měl safír. O JLC Deep Sea Chronograph v oceli, 42mm se safírem vím, na podzim jsem je málem koupil... jsou to opravdu nádherné hodinky ze všech stran (regulérně jsem se do nich zamiloval), ale nakonec jsem je škrtnul ze seznamu kvůli strojku (chrono nástavbě), která by asi nemusela přežít můj styl života. A dávat JLC pravidelně opravovat, tak bohatej teda nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Sea Dwellery Single Red ti sedely perfektne.

Co Blancpainy? Zkousel jsi? Mne treba Bathyscape dost uchvatil. Dobre sedi na ruce. Nebo klasika Fifty Fathoms. Ty jsou tusim 45mm.

Jojo, ty SD mě mile překvapily, ale jsou prostě dost vysoký, měl jsem z nich stejnej pocit jako z PO... a ty šly z domu. Blancpainy Bathyscaphe trojručky nejsou můj šálek kávy (designově), oproti tomu Bathyscaphe v chronu považuju dlouhodobě za boží hodinky (v oceli) a určitě jsou v mém užším výběru. Jen jsou prý ne úplně pozitivní reference uživatelů na strojek. Klasika FF 45 už je moc, navíc to pouzdro je krapet baroko. Měl jsem je na ruce a nebylo to ono. Vnější modrý antireflex mě taky odrazuje.

 

Martre, co si myslis o GP Seahawk II? To uz je skoro vintage klasika:-))

Jo, to jsou skvělý hodinky, zkoušel jsem je na gumě a fakt super, jsou ale už dost velký a výrazný. Elegantní jsou na nich jen dlouhý zakřivený nožky, jinak jsou to čistokrevný tooly. S ochranou korunky působí jako mnohem větší hodinky.

 

Já bych to nechal tak, jak to máš, protože lepší to nebude.

No, to už mě taky napadlo. Od příštího roku mě podle všeho čeká školný pro dvojčata, plus nějaký investice, tak mě ta rozežranost možná rychle přejde :)

 

Edit: překlepy

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine mi by k Tobě seděly LLD, ale je to trochu downgrade.

O těch jsem přemýslel dlouho a když byly v inzerci Nodate, seděl jsem si na rukou :D Ale máš recht, je to downgrade a klid by mi to asi nepřineslo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi dal požadavek fakt echt legendární ultimátní potápky, tak bych uvažoval hodinky na tahu nebo gumě, a to Rolex (sub, SD, DS), Omega Ploproof, Doxa, Seiko, možná jsem něco zapomněl, ale pak se to už od legendárnosti čím dál víc vzdaluje. Tvé modrásky Ti od Rolexu designově vyhovují víc a myslím to je výborná volba, i když SDDS je myslím absolutní ultimát co se potápek týče a i by Ti seděly, máš na ně ruku. Vím jsou tlustý, ale myslím by sis zvykl, když chceš nosit vyhrnutej rukáv. Ty Omegy jen kdybys chtěl někomu rozbít hlavu, a ten zbytek, to bys chtěl jít za chvíli dál, a to si myslím i o těch LLD. Pokud Tě přestávají bavit ty Rolády, tak něco jako ty JLC Tě přestanou bavit ještě rychleji. Myslím jsi už předtím všechny zásadní modely zvážil a nejspíš se nic lepšího vymyslet nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levný divery v podstatě JSOU ideál, ale mám je na ruce tak moc času (ne jen příležitostně, ale denně), že chronoďábel furt našeptává " kup si lepší...kup si lepší..." :)

 

Sleduju situaci u IWC, UN, GP, RLX, JLC a Omega... zatím mě hodně lákají Seamaster 300 Master 41 nodate v oceli a černé, ne na tahu, ale na Hirschi Performance. Koupil bych je samozřejmě na tahu, ale hned by šel dolů, ty leštěné dílky a samčí endlinky nedávám. Ale i tak to není ono na 100%...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prischera: Pelagosy fajn, ale dost vysoký (zejména inhauzni verze) a s triviálnimi boky pouzdra, ale fajn. Jenže jak jsem psal na začátku vlákna.. je to tak nějak cesta k RLX a kdybych byl ochoten skousnout tuhle výšku, už bych šel raději do Sea Dweller Single Red nebo PO GMT. Já čistokrevný tooly na hrubou vodní praci mám (Piranhy), pasu po něčem elegantnějším.

 

@morbo: B SOH na gumě jsem zvažoval (starou verzi, ty nový ručky se mi strašně nelíbí), ale ten vyraznej B antireflex mne odrazuje.

 

Oboje hodinky jsou hezký z ánfasu, ale z boku je pouzdro strašlivá nuda, prostě vysokej prostinkej barel s nožkama (u SOH tedy hezkýma, to zas musím uznat). Nic rafinovanýho, nic sexy. Pro představu, mám rád starej styl pouzder, kdy boky pouzdra nejsou vysoký, elegantně přecházej v nožky a mají jinou povrchovku než zbytek pouzdra. Prostě něco jako Seamastery 300 Master nebo JLC Deep Sea Chrono.

 

post-30813-0-29250100-1547638089.jpg

Fotka je odtud: https://timeandtidewatches.com/in-depth-the-omega-seamaster-300-master-co-axial/

 

post-30813-0-89862100-1547638155.jpg

Fotku jsem šlohnul zde: https://www.hodinkee.com/articles/hands-on-with-the-jaeger-lecoultre-deep-sea-chronograph

 

Bohužel Moony, ale především Vulcainy mě naučily být náročným a očekávat od hodinek potěšení i při pohledu z boku či zespodu. Což, jak asi chápete, BLNR neuměly poskytnout :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...