Přejít na obsah

Prim Sport 2 - opravy / úpravy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Gentlemani,

prosím jak na zatuhlé dýnko Prim Sport 2? Mám klasický dvoubodý klíč i spešl na PS2, nejde to. Zkoušel jsem tam dát trochu oleje, nic. Mám koupit svěrák, upnout to do toho a zkusit přitlačit? Pokud ano, jaký a jak upevnit? :)
Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já posílám hodinky na servis mimo Prahu, tady hodináře nemám. Co jsem měl, zoufale nestíhal. Každopádně bych to rád zkusil vyřešit po své ose, to nemůže být zase tak hi-tech. No plus je, že jsem je zatím nepoškrábal, uf :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyřešeno!

 

Dostal jsem tip od místního váženého člena (dík, Manťáku!), který zabral:

 

- Na hodinky nasadit pořádně ztvrdlý gumový řemen* 

- Hodinky upevnit do tříbodového otvíráku, velmi pevně

- Hodinky umístit otvírákem dolu, pevně uchytit, zatlačit, točit hodinkami

=> A je to! :)

 

*Tenhle krok jsem nemusel udělat, ale jinak jsem měl v záloze dva kovové tahy, neb se mi nechtělo riskovat ztvrdlý řemen Prim Sport 2.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak hoši rychle otvírejme hodinky, dokud patent neplatí.Páč až vejde v platnost, budeme muset za každý otevření hodinek platit Marťákovi dépéhá, spotřební daň, daň z obratu, daň ze zisku, zdravotní socijální a nebo daň z toho, že si tady píšeme  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj, zkouším opravit Prim Sport 2 - Kalibr 68 a setrvačka bohužel běží pouze v pozici kdy mám hodinky v pozici sklíčkem dolů. Jakmile otočím hodinky do pozice sklíčkem nahoru (hodinky leží na dýnku), setrvačka se zastaví. Nenapadne někoho čím by to mohlo být? Přijde mi, že vlásek ztratil špalíček, ale moc tomu nerozumím… Díky za pomoc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotku přikládám, ale nic se z ní asi nevykouká. Kompletku nechci demontovat, protože bych ji určitě se svou šikovností poškodil. Teorie s ulomeným čepem by mohla být reálná, celý strojek se totiž volně pohyboval v pouzdře, takže hodinky dříve mohly dostat nějakou ránu (původně jsem si myslel, že to že hodinky nejdou vyřeším pouze vytažením takových těch tří proříznutých okrajů směrem k dýnku, aby strojek seděl přitlačený v pouzdře, ale i tak setrvačka sklíčkem dolů nešla). 

IMG_6287.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, bohus76 napsal:

Chyb může být více, klidně i poškozený ( zlomený ) čep setrvačky. Bez fotky to nelze říci. Asi by to chtělo hodináře,ten by ti objasnil co se ve strojku událo .

Čoveče, počítám ještě tak dvě kávy u mě a můžu ti vystavit výuční list. :)

před 12 minutami, ondrejus napsal:

Fotku přikládám, ale nic se z ní asi nevykouká. Kompletku nechci demontovat, protože bych ji určitě se svou šikovností poškodil. Teorie s ulomeným čepem by mohla být reálná, celý strojek se totiž volně pohyboval v pouzdře, takže hodinky dříve mohly dostat nějakou ránu (původně jsem si myslel, že to že hodinky nejdou vyřeším pouze vytažením takových těch tří proříznutých okrajů směrem k dýnku, aby strojek seděl přitlačený v pouzdře, ale i tak setrvačka sklíčkem dolů nešla). 

Zkus lepší fotku ať vyloučíme alespoň ten špalíček. Čep nebo čepy na hřídeli nutně zlomené být nemusí. Stačí když při regulaci někdo zajede svým oblíbeným párátkem do vlásku a ten je pak deformovaný do kornoutu nebo vrtule, ap. Ale to z fotky odhalit nemusíme. 

 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...