Přejít na obsah

Moonwatch historie


Sundance

Doporučené příspěvky

Pěkný večer přeji, 

 

najdu tady někoho tak hodnýho a ochotnýho, kdo by nějak rozebral historii Moonwatch? Já jsem zkoušel hledat na netu, ale moc úspěšnej jsem nebyl :( Samozřejmě vím, že byly na měsíci, dokonce jsem si i našel, proč mají speciálku se Snoopym (i když nevím, proč má NASA jako odměnu zvolenýho právě Snoopyho..). Zajímá mě spíš nějakej vývoj modelů, různý speciální edice, jaký se dělaly a hlavně proč se dělaly, jestli se i automaty považujou za plnohodnotný Moony atd. jaký zajímavosti vás zkrátka napadnou, abych to mohl použít jako určitý seznámení a naučení se něco o týhle ikoně. Jsem na fóru sice chvilku, ale Moony se mi zalíbily hned na první dobrou, ale ve skutečnosti o nich vlastně bohužel nic nevím :( 

 

Předem děkuji za ochotu :) 

 

omega-moonwatch-12.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň ale myslím, že neexistujou hodinky, o kterých je na netu víc informací, zajímavostí, historie a jinejch nejrůznějších keců než o Moonech... 

 

 

Edit: Ale abys neřek, že sem zlej:-) Odkaz na jednoho z nejuznávanějších odborníků na Speedmastery  Chuck Maddox  Chce se to tím prokousat, ale najdeš tam opravdu mnohé...

 

 

Edit2: Tahle kniha bude asi hodně dobrá

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odkazy, budu mít co studovat :) Na knihy jsem už narazil někde, ale kupovat se mi zatím nechcou (přecejenom Moony ani zdaleka nevlastním a v dohledný době nejspíš ani nebudu..). Co jsem to tak zběžně prolítnul, tak se nikde nezmiňujou o těch, co má Omega na webu (Grey side of the moon, White side.. atd.), ale prakticky jen o těch klasických Professional. Jsou ty nový jen jakýsi módní výstřelky, nebo mají taky nějakou svojí historii? 

 

btw. Proč ta averze k automatům? Zrovna ten manuální nátah je něco, co mě z laickýho pohledu (hodně do budoucna) od klasických Moonů odrazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me naopak poslední dobou rozciluje, ze co mechaniky, to většinou automaty. Manualni natah mi prijde mnohem praktictejsi a nemusím resit ze se mi při odlozeni pres víkend zastaví. Tuplem pak u moonu, který bys asi nenosil 24/7. Takže pokud se k nim dopracujes, radim jedine manualy. At uz z důvodu co jsem napsal, nebo co pise financ. Automaty na moonu nebyly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony jsou jen jedny, jiný na měsíci nebyly. K automatům žádná averze není, jen to prostě nejsou Moony ať jsou jakkoli pěkný. 

 

Tuhle odpověď jsem tak nějak očekával :) 

 

 

Me naopak poslední dobou rozciluje, ze co mechaniky, to většinou automaty. Manualni natah mi prijde mnohem praktictejsi a nemusím resit ze se mi při odlozeni pres víkend zastaví. Tuplem pak u moonu, který bys asi nenosil 24/7. Takže pokud se k nim dopracujes, radim jedine manualy. At uz z důvodu co jsem napsal, nebo co pise financ. Automaty na moonu nebyly :)

 

 

Musím se přiznat, že ještě před 2 měsíci, kdy jsem nebyl na chronomagu, bych manuály nechtěl, ale poslední dobou mi čím dál víc přestávají vadit, takže než budu mít na Moony, tak to bude asi v pohodě :D 

 

 

Pokud nemáš na omegy, tak existuje alternativa s neméně zajímavou historií :-) http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/89966-bulova-moonwatch-re-edition/

 

 

Děkuji za tip. Jen si myslím, že tuhle kategorii hodinek u sebe zaplním až rovnou někdy v budoucnu tou Omegou ;) Popravdě ani chrona nijak nepotřebuju a nikdy se mi nijak zvlášť nelíbily, jen až čtením tohohle fóra jsem se nějak zbláznil do Moonů a Dayton :D 

 

 

První byly stejně tyhle :)

 

 

Ale ne na měsíci ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...