Přejít na obsah

DIPLOMAT 40 v nerezu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

většinou má kroko kůže plombu a propustku :).....

 

Pepírový řemen: na technické lepence ..něco co má být jako kroko :) prostě napodobenina je to docela hit

Často se s tím setkáváme..

Upraveno uživatelem simon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po několikadenním náročném přemýšlení (a počítání) jsem dospěl k závěru, že moje aktuální finanční situace mi neumožňuje zůčastnit se tohoto projektu a hodinky objednat. Omlouvám se tímto za případně vzniklé komplikace...a držím palce.

 

myslel jsem, že po potvrzené účasti se už nemůže odstupovat, ale dobře.....v tom případě si zamlouvám Bazovu 4....tedy 4/20 či tak. Děkuji předem Primovi za úpravu v pořadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doživotní servis u PRIMek stojí 1000,- (co je to doživotní ?)

 

Celoživotní asistence znamená následující:

 

Co dva roky má majitel nárok na bezplatnou servisní prohlídku, spojenou s vyčišťením, promazáním, seřízením a drobnými opravami. To celé je spojeno s celkovou kontrolou a přetěsněním pouzdra. Celoživotní znamená, že tento servis je platný po celou dobu životnosti hodinek a má formu smlouvy s naší firmou. V praxi to znamená, že dokud hodinky nerozšlápnete nebo jinak násilně nezničíte, máte na servisní prohlídky nárok dokud jste živ. Celoživotní asistence je vázána na smluvní strany, takže firemní závazek se považuje za splněný v okamžiku nevratné destrukce hodinek (skončení jejich životnosti) nebo v okamžiku smrti mluvní strany - držitele certifikátu celoživotní asistence. Vzhledem k tomu, že jde o formu smlouvy, platí i kdyby byla nedej bože naše firma prodána novému majiteli. I ten by pak byl zavázán touto smlouvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

jakou technologii používáte na rytí? Ručně "dlátkem" a podobnými nástroji, nebo nějakým elektrickým ručním nářadím?

 

Používáme klasické metody zlatnického rytí a nebo naopak frézování, ale to má své limity, které jsou dané minimálním průměrem frézy. Mám-li na mysli frézu, rozhodně se nejedná o nějakou její ruční variantu, ale o klasickou CNC frézu s pneumatickým převodem, který točí 60000 ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upravené pořadí:

 

No. 01 frantik - potvrzena účast

No. 02 typograf - potvrzena účast

No. 03 bobr - potvrzena účast

No. 04 leonid - potvrzena účast

No. 05

No. 06 Lukáš - potvrzena účast

No. 07 tell - potvrzena účast

? No. 08 rorda

No. 09 murb

No. 10 prim - potvrzena účast

No. 11 cigi - potvrzena účast

No. 12 mmmara

No. 13 azem - potvrzena účast

No. 14 prim - potvrzena účast

No. 15 dr - potvrzena účast

No. 16 zh - potvrzena účast

No. 17 kk - potvrzena účast

No. 18

No. 19

No. 20 Franta Dobrota

 

Zatím jsem dostal jenom 3 potvrzené specifikace. Prosím všechny, kteří nedostali specifikační tabulku, aby se mi ozvali mailem. Ti co si účast v projektu rozmysleli, nechť se také nestydí ozvat tak, jako baza, protože jinak v tom začnu mít hokej.

 

Ostatní, kteří specifikace mají a do projektu jít chtějí, prosím pošlete mi potvrzení mailem, ať se to dá dát do výroby. Plánovaný termín dodání je 30.4. Když budou objednávky rychleji potvrzené, mohlo by to být i kratší.

 

Co se týče řemínku. Nejsem schopen přesně garantovat konkrétní strukturu kůže, ale zvolený řemen z krokodýla osobně považuji za absolutně nejlepší volbu k těmto hodinkám. Konec konců byla to volba i prvního zákazníka, který objednal hodinky Diplomat v platině!;)

 

Na druhou stranu je třeba upozornit, že ti co chtějí matný řemen asi budou zklamáni. Matný zrovna není, spíše naopak. Já si ale myslím, že to je jeho velká přednost, protože tyto hodinky (zvláště díky cylindrickému sklu) hází větší množství odlesků, a tak by se k nim matný řemen ani nehodil. S lesklejším řemenem naopak vynikne jejich exkluzivní vzhled.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fotky už tu jsou. Lepší bohužel nebudou. Ono stejně na fotce nevynikne tak, jako ve skutečnosti. Nicméně, jako lakýrky to nebude, protože řemen není hladký, nýbrž velmi členitý. Navíc ten lesk není dotvářený lakem, ale jde o přirozenou vlastnost této kůže. Skutečně se toho nemusíte nikdo bát. Jde o ověřenou kombinaci řemenu - nejlepší, jakou bych dokázal doporučit, a to i bez ohledu na cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upravené pořadí:

 

No. 01 frantik - potvrzena účast

No. 02 typograf - potvrzena účast

No. 03 bobr - potvrzena účast

No. 04 leonid - potvrzena účast

No. 05 liberec - potvrzena účast

No. 06 Lukáš - potvrzena účast

No. 07 tell - potvrzena účast

No. 08 rorda

No. 09 murb

No. 10 prim - potvrzena účast

No. 11 cigi - potvrzena účast

No. 12 mmmara

No. 13 azem - potvrzena účast

No. 14 prim - potvrzena účast

No. 15 dr - potvrzena účast

No. 16 zh - potvrzena účast

No. 17 kk - potvrzena účast

No. 18 rbot?

No. 19 ruz?

No. 20 Franta Dobrota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upravené pořadí:

 

No. 01 frantik - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 02 typograf - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 03 bobr - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 04 leonid - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 05 liberec - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 06 Lukáš - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 07 tell - potvrzena účast

No. 08 mmmara

No. 09 murb - potvrzená účast - potvrzena specifikace

No. 10 prim - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 11 cigi - potvrzena účast

No. 12

No. 13 azem - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 14 prim - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 15 dr - potvrzena účast

No. 16 zh - potvrzena účast

No. 17 kk - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 18 rbot?

No. 19 ruz?

No. 20 Franta Dobrota

 

Volné je tedy číslo 12 a potenciálně ještě 18 nebo 19, ale tam je nyní platná blokace novými účastníky projektu.

Upraveno uživatelem PRIM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20 nás nakonec bude určitě, ale je potřeba už konečně vyjádřit reálný zájem objednávkou. Zatím je potvrzeno a zadáno do výroby 8 hodinek. Někde už je i zaplacená záloha.

 

Aktuální informaci (potvrzení specifikace a objednávku) nemám od cigiho a Franty Dobroty. S ostatními jsem v kontaktu a má to svůj vývoj.

 

Upravené pořadí:

 

No. 01 frantik - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 02 typograf - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 03 bobr - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 04 leonid - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 05 liberec - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 06 Lukáš - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 07 tell - potvrzena účast

No. 08 mmmara

No. 09 murb - potvrzená účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 10 prim - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 11 cigi - potvrzena účast

No. 12

No. 13 azem - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 14 prim - potvrzena účast - potvrzena specifikace

No. 15 dr - potvrzena účast

No. 16 zh - potvrzena účast

No. 17 kk - potvrzena účast - potvrzena specifikace - zadáno do výroby

No. 18 rbot?

No. 19 ruz?

No. 20 Franta Dobrota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale co s tím kalibrem, co s tím kalibrem......? Specifikaci jsem poslal nějak vyplněnou, ale stejně pořád nevím, co tím kalibrem. Znovu vkládám dvě již použité fotky pro představu. Prime, nebyly by u vás ještě nějaké jiné, aby si mohl každý udělat představu o možnostech zušlechtění 96?

 

post-440-1204631919.jpg

post-440-1204631940.jpg

 

Perlování můstku, či snad rotoru? Nebo takové to šrafování, jako na cal. 68?

 

Leštěné šroubky a matný povrch můstků/rotoru? Nebo modřené šroubky? Částečně zlacený rotor nebo rovnou celý motor?

 

Jak to vidíte vy? :smoke:

Upraveno uživatelem typograf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zušlechtění strojku uvažuju, ale momentálně ne - celou věc by to prodražilo nad úroveň, která je pro mě v tuto chvíli přijatelná. Uvažoval jsem a s Mechanem diskutoval o broušení povrchu můstků a fajnšmekrovinách jako zaoblení hran, leštění např. kotvy a hlaviček šroubků, atd.

Ruční rytina na rotoru bude určitě drahá a, popravdě, se mi ani moc nelíbí. Dával jsem tady k diskusi (hlavně PRIMovi) možnost frézovaného popisu základních údajů o kalibru na rotoru (číslo kalibru, počet kamenů) - to by snad nemělo být drahé - ale reakce žádná.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odeslal jsem specifikační tabulky na hodinky Diplomat 40 kal.96 z naší inicializační série, leč pouze na adresy, které jsem měl k dispozici. Komu můj mail nedošel, nechť se prosím ozve e-mailem - ne přes vzkazovník na Chronomagu - prosím.

 

Rytina na rotoru není zahrnuta v ceně. Určitě pochopíte, že je to ruční práce kus po kuse - každý originál. Její cena je 7000,-Kč, takže nepředpokládám, že by to pro všechny bylo zajímavé i za cenu hromadného zvýšení ceny. Tam se nic neušetří!

 

Celoživotní asistencí se rozumí zdarma servisní prohlídky hodinek (každé 2 roky), vyčištění, seřízení, přetěsnění, a to po dobu celé životnosti hodinek. Když je tedy někdo rozmlátí o skálu, není to možné uplatňovat v rámci této asistence.:)

 

Jenom bych se chtěl zeptat, co je na té ruční rytině tak drahé? Vždyť i tohle (lev a pod.) se dá udělat přes pantograf podle šablony a když to nebude zvířecky detailní, tak to proboha nemůže stát tolik... a nebo se pletu? V čem je to jiné? Použité materiály nebo drahá frézková hlava na jedno použití?

Neberte to jako napadání, jenom mě to zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zušlechtění strojku uvažuju, ale momentálně ne - celou věc by to prodražilo nad úroveň, která je pro mě v tuto chvíli přijatelná. Uvažoval jsem a s Mechanem diskutoval o broušení povrchu můstků a fajnšmekrovinách jako zaoblení hran, leštění např. kotvy a hlaviček šroubků, atd.

Ruční rytina na rotoru bude určitě drahá a, popravdě, se mi ani moc nelíbí. Dával jsem tady k diskusi (hlavně PRIMovi) možnost frézovaného popisu základních údajů o kalibru na rotoru (číslo kalibru, počet kamenů) - to by snad nemělo být drahé - ale reakce žádná.....

 

Nech si pak strojek u mechana dozdobit sólově. Na mých Lord Marvelech mi mechano udělal náádherné modré šroubky a to za velmi přijatelnou cenu :thumbsup_anim: Myslím, že umí i perličkování a další zajímavé dekorační techniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si pak strojek u mechana dozdobit sólově. Na mých Lord Marvelech mi mechano udělal náádherné modré šroubky a to za velmi přijatelnou cenu :thumbsup_anim: Myslím, že umí i perličkování a další zajímavé dekorační techniky.

 

Přesně o tom uvažuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...