Přejít na obsah

DIPLOMAT 40 v nerezu


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

zařekl jsem se,že do tohohle vlákna už nebudu přispívat,ale Tvůj příspěvek mě srazil na kolena - pokud tuhle limitku dotáhnete do konce tak to budou opravdu hodinky s příběhem :D - jsem zvědav kolik hodinářů se na tom bude podílet,aby vznikl tento projekt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prime, potvrzený formulář jsem vám odeslal včera 9.12.hod. Dostal jste ho?

 

Týpo - k tomu, abych mohl posoudit, co budu chtít, musím vědět, co prim nabízí. Nemohl by sem prim dát fotku toho, co je v základní ceně?

 

Můj názor: Modrý šroubky a pozlacená jakákoli část strojku do těhle hodinek je hóódně ulítlý od jejich vlastní přirozené estetiky a divil bych se, kdyby se takového znesvěcení jemní estéti jako prim či mechano vůbec dopustili za jakoukoli cenu. :) Ale proti gustu......, takže vše se nechá přeplatit, ale beze mě. O rytině lva už jsem mnohokrát psal - KÝČ bez opodstatnění - ale zase platí to samé. Nějakou jinou rytinu s logickým obsahem bych bral, klíďo píďo i za příplatek. Ale zatím nic dost dobrýho nikoho nenapadlo.

 

Kdybych si měl vybrat JÁ, tak navrhuji striktně zůstat u černo-bílo- stříbrné barevné kombinace a moderního elegantního, leč NEPŘIKRÁŠLENÉHO výrazu strojku. Z toho plyne:

 

Šroubky - buď leštěné, nebo černé - pokud si dobře pamatuji stesky místních metalurgických experimentátorů :) stačí k tomu poněkud přepálit teplotu v peci - a už máme černou, nebo antracit, nebo tak.

 

Můstky a kolečka - nechat asi tak, jak jsou matný, mozazný.... - dává to strojku hloubku a kontrast k těm šroubkům

 

Rotor - vlastní závaží nechat (ať už je opravdu ze slitiny wolframu, nebo z čehokoli), kotvu (to, co má viktor pozlacený, oris červený) bych iridioval buď do lesku, nebo rotační brus (kolečka) - ten vypadá tak hodinářsky, ale nejraději bych ji zbrousil do obloukových rýh, jako mají některé hezčí můstky 68ičky - ty vypadaj fakt šik! Docela bych i uvítal, kdyby ten brus šel mimo tvar kotvy (šikmo, napříč) - to by vypadalo moderně.

 

Kameny - nahradit rubíny černými lesklými onyxy - pro fajšmekry, jako já. :D

 

Víš, YPO, my jsme experimentující individualisti, pro nás není žádný nápad, jak hodinky jakkoli kýmkoli vylepšit zapovězený. To mě na tom bavčí, pánové :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kameny - nahradit rubíny černými lesklými onyxy - pro fajšmekry, jako já.

 

Sice do té limitky nejdu, ale tohle je super nápad, Cigi. Pokud je proveditelný, tak to bude těžká paráda.

Jestli si někdy nechám hodinky u Prima (či jinde) vyrábět / individualizovat, tak bych to rád použil. To je hezká idea.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík nighty, ale asi je to blbost. Navíc, co když si od prima objenáš třeba modrý hodinky ve zlatém pouzdře? :D :D

 

Není to blbost. Designově jistě ne. Co do funkčnosti, to netuším...

Jelikož chci hodinky stříbrnočerné (nerez pouzdro a černý číselník), tak ty onyxové kameny budou vypadat luxusně. A k tomu černá natahovací kola. To bude paráda. Něco jako Jin a Jang ;)

post-1118-1204721110.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prime, potvrzený formulář jsem vám odeslal včera 9.12.hod. Dostal jste ho?

 

Týpo - k tomu, abych mohl posoudit, co budu chtít, musím vědět, co prim nabízí. Nemohl by sem prim dát fotku toho, co je v základní ceně?

 

Můj názor: Modrý šroubky a pozlacená jakákoli část strojku do těhle hodinek je hóódně ulítlý od jejich vlastní přirozené estetiky a divil bych se, kdyby se takového znesvěcení jemní estéti jako prim či mechano vůbec dopustili za jakoukoli cenu. :) Ale proti gustu......, takže vše se nechá přeplatit, ale beze mě. O rytině lva už jsem mnohokrát psal - KÝČ bez opodstatnění - ale zase platí to samé. Nějakou jinou rytinu s logickým obsahem bych bral, klíďo píďo i za příplatek. Ale zatím nic dost dobrýho nikoho nenapadlo.

 

Kdybych si měl vybrat JÁ, tak navrhuji striktně zůstat u černo-bílo- stříbrné barevné kombinace a moderního elegantního, leč NEPŘIKRÁŠLENÉHO výrazu strojku. Z toho plyne:

 

Šroubky - buď leštěné, nebo černé - pokud si dobře pamatuji stesky místních metalurgických experimentátorů :) stačí k tomu poněkud přepálit teplotu v peci - a už máme černou, nebo antracit, nebo tak.

 

Můstky a kolečka - nechat asi tak, jak jsou matný, mozazný.... - dává to strojku hloubku a kontrast k těm šroubkům

 

Rotor - vlastní závaží nechat (ať už je opravdu ze slitiny wolframu, nebo z čehokoli), kotvu (to, co má viktor pozlacený, oris červený) bych iridioval buď do lesku, nebo rotační brus (kolečka) - ten vypadá tak hodinářsky, ale nejraději bych ji zbrousil do obloukových rýh, jako mají některé hezčí můstky 68ičky - ty vypadaj fakt šik! Docela bych i uvítal, kdyby ten brus šel mimo tvar kotvy (šikmo, napříč) - to by vypadalo moderně.

 

Kameny - nahradit rubíny černými lesklými onyxy - pro fajšmekry, jako já. :D

 

Víš, YPO, my jsme experimentující individualisti, pro nás není žádný nápad, jak hodinky jakkoli kýmkoli vylepšit zapovězený. To mě na tom bavčí, pánové :D

 

Tady bych doporučoval leštěné šroubky..mohlo by to vypadat zajímavě - kontrast leštěných šroubků a koleček vs. lehce drážkované můstky a rotor...viz obr.

post-236-1204753268.jpg

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to blbost. Designově jistě ne. Co do funkčnosti, to netuším...

Jelikož chci hodinky stříbrnočerné (nerez pouzdro a černý číselník), tak ty onyxové kameny budou vypadat luxusně. A k tomu černá natahovací kola. To bude paráda. Něco jako Jin a Jang ;)

 

Obávám se, že funkčně to je blbost až na půdu. Předpokládám, že rubíny jsou ve strojku kvůli otěruvzdornosti - a tu onyx nesplní.

 

Cigi: tvoje postřehy k podobě strojku jsou trefné. Co se mě týče - zlatit, modřit, perlit ani pruhovat nic nehodlám - vždycky jsem měl na mysli pouze povrchovou úpravu můstků ve smyslu zjemnění jisté syrovosti (až nedodělanosti), kterou 96 (aspoň na mě) působí.

Upraveno uživatelem Bobr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme včera s týpkem na merendě vomrkli 96ku pod lupou a sama o sobě bez zdobení nevypadá věru zle. Oproti etě opticky žádný znatelný rozdíl ve zpracování a optice. Naopak, 96 má menší rotor a tak je víc vidět. Nevím, možná jsme měli kliku, ale tahle 96ka měla už sražené hrany můstků a tak. Podle mého by bylo nejlepší pouze ji jaksi vyčistit - aby to, co je lesklé (šroubky) bylo opravdu lesklé, to, co je matné (můstky) bylo opravdu matné, do toho se krásně hodí nějaký to mosazný kolečko a měděný uložení. To zavěšení závaží je za stříbrného kovu. To je jediná plocha, co by eventuálně šla nějak pojednat, nejlepší by asi bylo ji prostříhat, udělat do ní díry, otvory, aby byla příhradová a bylo pod ní zase víc vidět (jak jsem kreativní, tak myslím, že nejlepší by bylo udělat ji vypletenou z drátů, jako kolo bicyklu.) Ale nic reálnýho, než to perlování, nebo vyrytí autoportrétu mě zatím nenapadlo. Ten portrét bych rád mávající.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka na PRIMa: frézování údajů o kalibru na rotor - je proveditelné?

 

Cigi: šroubky určitě leštěné, antracitové by byly hezké.

 

Ano, proveditelné to je. Už jsme to dokonce pro několik členů chronomagu dělali a myslím, že se to setkalo s úspěchem. Jinak otázka dozdobení strojku je čistě na rozhodnutí každého ze zájemců. Každý strojek bude i tak trošku jiný (minimálně svou historií a původem), takže nevidím důvod ho dodekorovat v přímé závislosti na přání zákazníka. Nejsou problém ani některé typy brusů, zlacení nebo rhodiování. Všechno je to ale jen otázka toho, jak moc bude ten který člověk chtít investovat.

 

Přiznám se, nechtěl jsem to řešit hromadně, protože je mi jasné, že by to pak prodražilo hodinky i pro ty, kteří by si to jinak nepřáli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny. Vím, že jsem se zapojil do projektu relativně pozdě, ale i tak jsem se chtěl ještě jednou zeptat, jestli by nestálo za to zvážit stříbrné provedení číslic datumu. Myslím, že to tady několikrát padlo, ale tak trochu bez odpovědi a reakce ostatních. Nevím do jaké míry je možné tuto záležitost ovlivnit, protože jsem koukal, že některé hodinky jsou již zadány do výroby. Pokud je, ale aspon nějaká šánce na tomto detail zapracovat prosím dejte mi vedět Vaše názory. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny. Vím, že jsem se zapojil do projektu relativně pozdě, ale i tak jsem se chtěl ještě jednou zeptat, jestli by nestálo za to zvážit stříbrné provedení číslic datumu. Myslím, že to tady několikrát padlo, ale tak trochu bez odpovědi a reakce ostatních. Nevím do jaké míry je možné tuto záležitost ovlivnit, protože jsem koukal, že některé hodinky jsou již zadány do výroby. Pokud je, ale aspon nějaká šánce na tomto detail zapracovat prosím dejte mi vedět Vaše názory. Dík

 

Přiznám se, že jsem čekal na reakci z auditoria. Tento nápad realizovat technicky jde, otázka je jestli by to hodinkám prospělo. To nechám na rozhodnutí ostatních. S cenou by to nic neudělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se už také vyjadřoval, ale spíše otázkou, co se techniky nanášení stříbrné barvy týká. Měl jsem ovšem na mysli kompletní potisk: bílá nebo stříbrná (kvalita těch tenkých indexových čar). Zde se ale asi mluví jen o datumu???

 

Takže pokud by nebyl technicky problém uskutečnit stříbrný tisk kompletně, tak já jsem pro. Ake nesmí to vypadat, jako, když si to natřu stříbřenkou. Musí to vypadat, jako, že to je kovové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se už také vyjadřoval, ale spíše otázkou, co se techniky nanášení stříbrné barvy týká. Měl jsem ovšem na mysli kompletní potisk: bílá nebo stříbrná (kvalita těch tenkých indexových čar). Zde se ale asi mluví jen o datumu???

 

Takže pokud by nebyl technicky problém uskutečnit stříbrný tisk kompletně, tak já jsem pro. Ake nesmí to vypadat, jako, když si to natřu stříbřenkou. Musí to vypadat, jako, že to je kovové.

 

Byla tu rozebírána barva čísla na datovém věnci.

 

Jinak to technologií tamponového tisku nikdy nemůže vypadat jako pokovené. Ten lesk tam nikdy nebude, bude to zkrátka tisk stříbrnou barvou nebo přímo pastou z bílého zlata. To by se muselo udělat kombinací frézování a galvaniky. Ani tak si nejsem jistý, zda by to přineslo alespoň nějakou přidanou hodnotu (myslím v konečném efektu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo tady má stříbrně potisklé primky?? aby to šlo omrknout. Osobně mám za to, že je to spíš taková libůstka pro duši, než nějaký velký zážitek pro oko, optický rozdíl bude malý, ale může být milý. To, že to bude vypadat jako stříbřenka v tom malém rozsahu a rozdílu, myslím, nevadí. Je to za jedny peníze. Já jsem pro.

 

Ještě, co s tím fontem písma ? Dal by se taky upravit.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud někdo již měl tu možnost v dřívější době vyzkoušet stříbrnou barvu datumu prosím podělte se s námi ostatními at máme alespoň představu o tom jak tato možnost vypadá. Osobně, a myslim že nejsem sám, bych preferoval stříbrnou barvu datumu na černém pozadí, popřípadně jiný fond, který by dodal hodinkám jistou vyjmečnost. Domnívám se, že je to zhruba poslední věc, která se dá domlouvat společně, jelikož úprava strojku záleží na každém zvlášt, ale za každý nový podnět budu rád, abych se mohl něčemu přiučit a podle toho vybírat. Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pocitově také vnímám stříbro na datumce za cosi lepšího než jenom bílá barva - a co teprve ten potisk pastou z bílého zlata!

 

Otázka je, jak to vypadá ve skutečnosti. Pokud ne hůř, tak se za zlato nebo stříbro přimlouvám - z důvodů uvedených o odstavec výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zařekl jsem se,že do tohohle vlákna už nebudu přispívat,ale Tvůj příspěvek mě srazil na kolena - pokud tuhle limitku dotáhnete do konce tak to budou opravdu hodinky s příběhem :D - jsem zvědav kolik hodinářů se na tom bude podílet,aby vznikl tento projekt :)

 

Vlakno pro nedostatek casu ctu, ale nestiham psat prispevky. Dalsi spolecenske hodinky zatim "nepotrebuji". Tato limitka se mi ale opravdu mimoradne libi. Budou to hodinky s pribehem, ktery je srovnatelny s CHLE 1. Drzim palce!! :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...