Přejít na obsah

I Have a Dream ...


Flipik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Ty makrofotky cifru jsou super :)

 

Dovolená parádní, na Kornatech jsme taky kdysi byli s ženou a byl to parádní výlet, na loďce bylo víno zadara, tak jsem se tam solidně za ten den společensky unavil :D

 

A na ostrově se slaným jezerem, kde byl rozchod, bylo spousta drzejch oslů, sežrali mi svačinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ti oslíci jsou pro mě nová informace (a to jsem tam byl 2x). Jinak to bylo přesně jak píšeš. Díky za povzbuzení, snažím se zachytit ty různé odstíny modré až fialové, ale moc mi to nejde ... :photo:  

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tyhle detaily nedávám vůbec, na to nemám sklo :(

Trochu jsem při výběru foťáku podcenil makro a minimální vzdálenost na kterou zvládne ostřit...

 

Už jsem se dostal domů, tak mám i fotky. Na jednom z ostrovů jsme měli zastávku, bylo tam solný jezero - opravdu extra slaný a tuším díky tomu úplně mrtvý a všude bylo navezených mraky oslů, což je symbol Dalmacie, údajně jich dřív bylo všude plno...

 

Když jsem se teď díval, tak už je to dávno, byli jsme tam 2008, tak kdo ví, jak je to teď :) Přidávám jednu fotku plnou oslů. To jsem byl ještě hubenej a měl jsem vlasy. Na ruce digi Meister Anker a chronobundus v nedohlednu :D

 

Snad nevadí, že ti plevelím vlákno...

 

post-26116-0-41346600-1502224635_thumb.jpg

 

meister_anker_field_ranger_alarm_chronog

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Čas nějak strašně letí nebo já spíš jsme furt někde na cestách, fotek spousty, ale času málo. Tak alespoň pár ...

 

1) S koncem léta šlo Nato dolů a zpět na Rios

2+3) Ranní slunce kouzlí krásné barvy

4) Vidět na Kryštofovi P. Jandu bylo milé překvapení a hlavně žena z koncertu nadšená

5) Na Laver Cup všude samý Rolex, ale dalo se to přežít :-) Tomáš hrál velmi dobře, vždyť Kyrgios zatopil i Federerovi tak, že se nestačil divit.  

 

post-21642-0-21229000-1506509970_thumb.jpg

post-21642-0-01549500-1506509978_thumb.jpg

post-21642-0-75024900-1506509984_thumb.jpg

post-21642-0-10457500-1506510000_thumb.jpg

post-21642-0-38778300-1506510011_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdar a P.F 2018,

tak jsem se mrknul, líbí se mi ty přírodní záběry, až neskutečně živoucí a navozující nezkreslenou realitu.  :notworthy:

Proč sem tady, bo byl vánoční úklid, našel jsem různé, včetně nějakého plakátu týkajícího se Měsíční zprávy z Apola 12.

Ale teď vidím, že máš v Avataru A15 a ne A12. Tak si ten zaprášený papír asi nechám pro recyklaci....  :cheers:

Ať se ti daří a Moony brzy přiletí...  :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak snad někdy přiletí, teď mi ale život topí pod kotlem, že ani nemám čas chodit na CHRG. Závidím všem, kdo mají čas užívat času na fóru, ale určitě zas bude líp. Elogo i Tobě a všem dalším P.F. 2018

 

Zdar a P.F 2018,

tak jsem se mrknul, líbí se mi ty přírodní záběry, až neskutečně živoucí a navozující nezkreslenou realitu.  :notworthy:

Proč sem tady, bo byl vánoční úklid, našel jsem různé, včetně nějakého plakátu týkajícího se Měsíční zprávy z Apola 12.

Ale teď vidím, že máš v Avataru A15 a ne A12. Tak si ten zaprášený papír asi nechám pro recyklaci....  :cheers:

Ať se ti daří a Moony brzy přiletí...  :notworthy:

***

Upraveno uživatelem Flipik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když teď probíhá AO a pořád běží reklama na Rolex, tak jsem si uvědomil, že v knížce, kterou dostala dcerka k vánocům je i následující odstavec.Fanoušci Rolexu asi vědí, ostatní jako já se přiučí :-)

 

post-21642-0-08423300-1516224051_thumb.jpg

post-21642-0-48578800-1516224053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

I still have a dream but …

Vzhledem k nečekaným životním změnám jsem posledních několik let neměl na Chronomag ani toto vlákno čas. To, ale neznamená, že bych přestal snít 😊. Dokonce ani povedená RAF limitka na tom nedokázala nic změnit. Nastal čas posunout se dál. Jeden by mohl říct, že se mi splnil sen a já mám na zápěstí Moony. Stejně jako mnozí další jsem žil s informací, že Dave Scott měl při misi Apolla 15 a EVA 3 na ruce jakýsi chronograf značky Waltham. Nakonec se tedy ukázalo, že to byly hodinky značky Bulova. Samozřejmě Omega má zasloužené prvenství, které ji nikdo nevezme. Nicméně slogan “The first and only watch worn on the moon” je jaksi za hranou (a vždycky byl, protože se už od návratu Apolla 15 vědělo, že na Měsíci byly nošeny jiné hodinky než Omegy). A pak je tady ta otázka legitimity. Bulovy nebyly oficiální hodinky, ale po průšvihu Apolla 13 nikdo nic nenamítal proti tomu, aby astronauti měli hodinky záložní (dvoje). Na oficiálních snímcích je to běžně k vidění. Navíc Bulova k dobývání Měsíce jaksi bytostně patří – viz shrnutí dole

Když se tedy ukázalo, jak to bylo s Apollem 15, a Bulova přispěchala s reedicí, tak jsem byl poněkud zklamán. (1) nebyla to mechanika ale quartz (2) navíc šílený nápis 262 kHz (3) divoký rozměr 45 mm (4) příšerné datumové okénko mezi 4 a 5 hodinou (5) nové upravené logo. Dost důvodů, aby mě to nechalo chladným. Nicméně postupně přibývaly další verze a PVD by byla z hlediska ciferníku ideální, ale ne samotné PVD. V roce 2019 ovšem přišla ta pravá (96A225 Lunar Pilot). Ano na quartzu se nic nezměnilo, ale vzhledem k jeho kvalitám se to dá odpustit. Konec konců Jirka Štencek to ve své recenzi pěkně vystihl https://www.helveti.cz/blog/minirezence-bulova-lunar-pilot-moonwatch/

Definitivní rozhodnutí přišlo v momentě, kdy jsem si vyzkoušel onu PVD verzi, která rozptýlila mé obavy ohledně velikosti i veškeré další výhrady. Apollo 15 je moje srdcovka a tak jsem aktuálně spokojený i vzhledem k příběhu samotného Josefa Bulovy. Zůstává tedy jen otázka, jestli ještě potřebuju Omega moony. Chci je, to jo, ale výlučnost Speedmasteru v mých očích klesá, za to ceny vytrvale rostou. Proto se spíš zabývám otázkou, co bych dělal v případě, že by v budoucnu Bulova připravila mechanickou verzi Lunar Pilotů. Znamenalo by to pak vnitřní rozloučení s Omegou? No, nepředbíhejme. Už samotný fakt, že Omega „pustila“ Bulovu ke slovu, byť v jediném případě, je v celém příběhu dobývání Měsíce pikantní. Štěstí přeje připraveným, a to Bulova rozhodně byla. A proto je jedinou značkou, která měla Měsíci víc než jen jeden typ časoměřiče. V tomto ohledu mi připadá příběh Bulovy mnohem komplexnější. A kdo ví, co přinese jednoho dne Mars 🙂

Bulova.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to tedy bylo s Apollem 15? Jak Omega pustila Bullovu ke slovu...? 😉 Kdyz se totiz rozhodovalo, jake hodinky budou certifikovany pro EVA lety a let na Mesic, poslali hodinky jen 4 firmy.. Hamilton si ani neprecetl poradne zadani a zaslal kapesni kukacky, Longines a Rolex selhal u prvnich testu, konce se dozily jen Speedy. Pikantni je, ze Omega o testovani vubec nevedela, hodinky nijak nepripravovala.. K testovani je zaslal nahodou jeden z prodejcu v US. Proto byly u Omegy prekvapeni, kdyz na zaberech z TV videli Moony na rukou astronautu. NASA zpetne potvrdila, ze jde o jejich hodinky.. Ale zpet k Apollu 15,  samozrejme pro nektere byla Omega trnem v oku, prece jen neslo o americkou firmu.. Scott proto "nahodou" rozbil svoje Moony (tusim hesalit, muselo mu to dat vcelku praci :D) a protlacil na palubu predem dohodnute Bullovy, proste divadlo se Scottem v hlavni roli...  Bullova diky tomu ziskala svoje "Moony". Konecne taky byla po zasluze cela posadka Apolla 15 potrestana a i odstavena od dalsich letu. Z mise si totiz chteli udelat vydelecny byznys.. Viz. zde https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_15  V tomto kontextu do toho Bullova perfektne zapada.. Stejne tak prodej Scottovych Bullov za 1,6 mil. dolaru v aukci 🥳 

Ale tak to uz je dnes historie.. Hlavne at se hodinky  libi a delaji radost, to je hlavni 😉 A kdyz finance dovoli, zkus urcite Speedmastery, nazivo jsou designove takrka dokonale  a za me pravem ikona, nebudes litovat :) 

 

 

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt, že Omega neměla tušení, že jejich hodinky byly na Měsíci je všeobecně známý. Bulova tehdy nebyla mezi testovanými značkami proto, že neměla v nabídce mechanický chronograf. Spekulace o tom, že Scott schválně své moony, aby si mohl dát na ruku Bulovy je úsměvná (ale u zaměstnanců a fanoušků Omegy asi rozšířená :).  Že se nakonec po více než 40 letech prodaly je jen fakt, který nic o osobnosti D. Scotta nevypovídá. Navíc všichni, kdo ho znají, potvrzují, že nemají pochybnosti o jeho integritě. Ano, Apollo 15 mělo pár nestandartních věcí, včetně památníku padlých astronautů a kosmonautů. Ale o jejich motivaci se už pochopitelně na Wikipedii nepíše. I NASA po vyšetřování konstatovala, že tam nebyla snaha se obohatit prodejem neautorizovaných předmětů. A já docela rozumím tomu, proč chtěli vytvořit fond, který by finančně podpořil rodiny padlých (a hlavně nepojistitelných) astronautů. Sám Scott byl s Armstrongem při misi Gemini 8 tak blízko smrti (Irwin zase při pádu cvičného letadla). Respektuju, že má každý právo vytvořit si příběh podle toho, čemu chce věřit. Pro mě prostě Omegy jednou selhaly (nic to nemění na tom, že tam byly zaslouženě a jsou to skvělé hodinky), a tak dostala šanci Bulova. Apollo 15 pracovně byla velmi náročná mise, což zdokumentované i na mnoha videích. Konec konců i na původních Bulovách jasně vidět, že dostaly během jediné EVA pořádně zabrat.   

Jinak máš pravdu Speedmastery jsou designově téměř dokonalé a hlavně nadčasové.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...