Přejít na obsah

Kamerový systém ASAP


vwtyp11

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak to treba problem nebude do te doby, nez si reknes, ze by bylo fajn mit dalsi kameru na druhe strane domu, kde mas bazen pro deti co tam behaj bez trenyrek. Nicmene Eufy nemam. Mam jen Arlo, Blink a Homekit kamery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chronomágové, poprosil bych zde o radu, zda se dle vašeho názoru vyplatí pořízení takového decentního kamerového systému, který by měl prioritně sloužit na sledování auta před pozemkem našeho RD. Jedná se o bezdrátový systém s dvěma kamerami na baterie, kamera by byla umístěna skrytě a namířena na auto. Odkaz zde: https://www.salonydenon.cz/kamery/2513-bezdratovy-system-bezpecnostnich-kamer-eufycam-2-21-0194644015251.html?gclid=CjwKCAjwzruGBhBAEiwAUqMR8Hr4WEGN6ej9z0zMqHyOxkcgQF3oXTtUIpQB4RF5OqWU8JlT2VtydBoCDOYQAvD_BwE
Za jakékoliv poznatky a rady budu rád.
Děkuji, 
Petr

Mám je, kupoval jsem je tam taky. Za mě super, perfektně integrované do Apple systému.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, lepsi vlakno jsem nenasel, zkusim tady.
Primarni pozadavek: moznost se podivat pres appku/web portal v mobilu ci na NTB na situaci na vzdalenem miste online. Exterier, takze nejaka venkovni kamera.
Staci jedna kamera, idealne full HD, nejlepe datove pripojeni pres wifi, napajeni externi neni problem, ale muze byt i s internim zdrojem. Vsecky dalsi ficury, jako zaznam, detekce pohybu atp jsou on top.
Jestli jsem to dobre pochopil, tak je dost i levnych kamer co to splnuji, ale problem je, ze monitor musi byt ve stejne siti jako kamera, coz nebude.
Je tedy jedinym resenim nejaka kamera s placenou klaudovou sluzbou, nebo neco jako Eufycam s home base? Diky za rady a tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladej ma doma kvuli psovi nejakej tp-link za litr. Je teda interierova, ale urcite budou delat i venkovni. Ma to detekci pohybu, upozorneni, obousmerne audio, jedes pres cloud a nic neplatis. Ma to zaznam na kartu, jen nevim jestli to umoznuje vzdalene si ho prehrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tp-link tapo c310

Pomer cena vykon super, apk funkcni a nedohledal jsem na webu zadne problemy s unikem dat a s narusenim bezpecnosti..

Dala se sehnat k za cca 1200,-

Da se prikoupit i cloud, pak by mela umet rozpoznavat oblicene a tak.. jinak v defaultu online, s pametovkou motion detection a ukldani na pametovku - pres apku se da i historie atp..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, vikinho napsal:

Tp-link tapo c310

Pomer cena vykon super, apk funkcni a nedohledal jsem na webu zadne problemy s unikem dat a s narusenim bezpecnosti..

Dala se sehnat k za cca 1200,-

Da se prikoupit i cloud, pak by mela umet rozpoznavat oblicene a tak.. jinak v defaultu online, s pametovkou motion detection a ukldani na pametovku - pres apku se da i historie atp..

Do cloudu dáš až 10 kamer. Komu chceš z rodiny, můžeš kteroukoli zpřístupnit. Přístup odkudkoli. Popřípadě můžeš pokračovat i s dalšími prvky pro smart home.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Dluzim zpetnou vazbu. Nakonec jsem koupil nejnovejsi model Tp-link tapo c320ws. Zatim jej nabizi jen malo prodejcu u nas. Proti 310 ma  navic 2x nocni HID pro pripadny zaznam v barve pri detekci v noci(lze vypnout) a hlavne 4M pixelovou kameru.
Vcera jsem to doma cvicne nainstaloval a funguje to super, nastaveni pres Tapo appku v mobilu zvladne i duchodce, jen si to chce pohrat/vyladit vsechny moznosti detekce...
V ramci domaci wifi site je obraz super pri nastaveni na nejvyssi rozliseni, dneska jsem rozjel pripojeni aplikace 3tich stran, konkretne jsem pouzil aplikaci iSpy na PC a funguje taky dobre, i kdyz nejvyssi mozny strem je "jen" HD stream kvalita. Je tady mozne nastavit nahravani budto na lokalni disk, nebo FTP prenos, ci cloud.
Za ty penize vazne super hracka, clovek ma hned pokuseni kupovat dalsi hracky:)
Na muj puvodni zamer je to vice nez dostatecne, diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

@Seamasterprosím tě o radu. 

Uvažuji o nákupu několika kamer Tapo C320WS. 

Nemohu nikde dohledat, zda je nějaká možnost, aby se záznam automaticky ukládal někam na Cloud a o záznam nepřijdu, když mi například kameru někdo celou ukradne?

Děkuji za radu, jak by to šlo vyřešit, aby záznam z kamer byl i jinde než na SD kartě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamery se dají připojit bezdrátově nebo i ethernetem k počítači či nějaké jiné jednotce a odtud pak nějakým softwarem ukládat na cloud. Ukládat data na SD kartu je nesmysl. Softwarů pro Cloud bude určitě velké množství https://www.ipsecure.cz/info/cloudove-sluzby/ https://www.ispyconnect.com/download.aspx apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak pisu vyse a odkazuje i Josef1, napriklad aplikace iSpy toto umoznuje. Ono in primo TP link ma sluzbu Tapo Care, ktera umoznuje ukladani az 10 kamer na cloud, ale je to vsechno placene zatim co jsem videl. Varianta je ukladat si to na PC/NAS doma.
Bylo by super do budoucna, kdyby aplikace v telefonu umela ukladat do pameti telefonu a ten to zalohoval na iCloud treba...

Souhlasim ze zakladni ukladani na SD v kamere ma mouchy, ale zase se to da rozjet bez nutnosti nejakeho meziuloziste behem 5ti minut, staci mobil a kamera.

Za me zatim funguje dobre, i hlidani v zonach. Co povazuju za nejvetsi minus je zatim to, ze to nedetekuje vypadek proudu...takze pokud zlodej vypne proud/odpoji kameru drive nez ho zmerci, tak vam ani neprijde notifikace... zatim jsem teda aspon neprisel na to jak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem. Právě o tom Tapo Care uvažuju, ten cloud asi vždycky bude placený už... Když chci např. kameru do garáže/skladu, tak tam nechci NAS ani PC, chci jen využít internetu, který tam je a hlavně mít záznam o tom, co se tam dělo, i kdyby zloděj kameru zničil/odnesl. Čekám na odpověď od podpory TP-Linku, zda Tapo Care ukládá záznamy automaticky a ihned po zaznamenání pohybu nebo s nějakou prodlevou třeba...v základu bez Tapo care to prý umí ukládat do mobilu, ale jen když si v momentě notifikace ten záznam pustím a uložím ho, takže nic moc praktického ("Pokud přijde notifikace do mobilního telefonu, můžete si v rámci živého náhledu pořídit foto nebo video narušitele a přímo uložit do telefonu."). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, co si myslíte o těchto kamerách?

https://frilla.cz/výrobek/bezdratova-outdoorova-kamera-digicam/?sp=77799i007&utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=23850206117630119&utm_content=HanaK&fbclid=IwAR3-ilgFSAggQ9qGeLAbloig-IDO0drcAiZARx1ldMill_vWTvhcMv3uEdA

 

Ale víc se mi líbí ty Tapo. Tam jsem pochopil, že je napájí baterie?

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říci, tohle jsou kamery v ceně 500-600 Kč (Aliexpress), prodejce tam jen ukazuje fake slevu. Uživatel pak může zjistit, že WiFi dosah stojí za houby, aplikace pro ovládání padá, nebo není pro daný OS atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

Prudko neodporucam. Cinsky shit najhrubsieho zrna. Tie TPlinky budu aspon fungovat, narozdiel od tohto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, eskimak napsal:

Prudko neodporucam. Cinsky shit najhrubsieho zrna. Tie TPlinky budu aspon fungovat, narozdiel od tohto. 

Vlastní zkušenost? 

Já mám tyto už rok venku, mám dvě a fungují parádně.. Koupil jsem to spíš na zkoušku a nevěřil že to vydrží, ale opak je pravdou :) 

Kupoval jsem i známému 3ks na pozemek u vody, kde má jen karavan a wifi tu malou krabíčku na simku a velmi si to pochvaluje.. 

Za mě super ta detekce pohybu, hned vím že mi tam někdo leze a mikrofonem ho mohu na dálku vyzvat aby šel dopr... :) 

Že to není top na světě je jasné, ale za osm kil je to fakt hodně muziky.. 

 https://www.aliexpress.com/item/4000405691623.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.27424c4dr8vFeT 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, semi001 napsal:

Vlastní zkušenost? 

Ano. Takisto kupene zo zvedavosti. Potom co som zistil ze kamera si veselo komunikuje von (internet) aj ked je vsetko vypnute som ju zakazal na firewalle, nasledne sa zacala asi raz za 2hodiny restartovat. Ok, cinan ma script, nevies sa dovolat domov, restartni. Toto jej vydrzalo 2 mesiace, potom sa uz islo na nu pripojit len obcas. Potom sla do srotu. Odvtedy "hrackarsky" HikVision a je to nebe a dudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...