Přejít na obsah

Seiko Mod - Ako na to?


People

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Vladino125 napsal:

Ahoj,

Posri stranku https://www.dlwwatches.com
Najdes tam vsetko potrebne, overena kvalita.

S Alim nemam skusenosti, no znamy uz nieco skusal objednat a myslim ze to pochvaloval, preverim nejake foto.

To je ze Singapuru..? Tam bude ještě asi DPH a clo že? Vzal bych tam na Suma keramickou vložku lunety... Vypadá moc dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem do toho zase spadnul.

Nemám rád tunění, ale po prvním pokusu s Želvama Padi, které jsem osadil manta cifrem mě to nedalo.

Padiny jsem dal do původního stavu, ale co s mantou. Přikoupil jsem základní černo černý 5KX jako vzpomínku na SKX007, které jsem kdysi měl a šup tam s ním. Samozřejmě, že musejí být na jubiléé. A jako poslední mi na nich chyběl lumi bod na 12. Takže dodělat.

Jsou to móc pohodlný hodinky. Jediná škoda, že to nejsou SKX :)

 

Původní stav

IMG_0011.thumb.jpg.0fcfbbebd962af992aeb63f87f68c134.jpg

 

 

Padiny již v originále a nový výrobek

IMG_0012.thumb.jpg.a44d127afb6e4a9e0cad29cb0cbf21d4.jpg

 

Ty manty se blbě fotí

IMG_0014.thumb.jpg.6bd77358936603db88a67ad14ba64c54.jpg

 

 

 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Po několika měsících shánění různých dílů a nástrojů jsem konečně dokončil svůj první mod. Tak se tady chci "pochlubit" s průběhem tohoto mého nového koníčku. Sice to asi všichni znáte, ale kde jinde se mám podělit než tady, když nikdo v mém okolí by ani nechápal, co a proč to vlastně dělám a co z téhle šílenosti mám 😄

Začalo to nápadem vyměnit na mých SKX009 pouzdro kvůli provrtaným nožkám a s tím spojené mnohem snadnější výměně pásků za tah a naopak. Pouzdro jsem objednal SKXový klasický z Namokimods, kde je super, že DPH jde na ně, takže cena je konečná.

No a když už bude venku sklíčko, tak proč ho nevyměnit rovnou za safír. A když už to bude takhle rozebraný, tak co zkusit i strojek NH36 s ručním nátahem a hackingem? Už toho bylo víc s naprosto nejistým výsledkem, proto jsem sklíčko a strojek objednal z Aliho, a kdybych něco posral, tak by to aspoň nebylo tak drahý. A že výběr mají velký, tak jsem na Alíkoj objednal i lunetu s černou keramickou vložkou, protože jsem nikdy neměl skx007.

K tomu všemu jsem si objednal sadu základních nástrojů včetně lupy a pinzety, vyndavač ručiček, nasazovač ručiček, lis na sklíčko, otevírač dýnek, držák na strojek, sadu gumiček (z velké části k hovnu), rodico gumu, chránič ciferníku atd. Asi nebudu chodit úplně do detailů, ale některé nástroje jsem musel vyměnit za jiné, některé se mi lépe používají jinak, než jak je u nich zamýšleno atd.

Když to všechno přišlo, tak se začal objevovat jeden problém za druhým. Nejprve se mi při nasazování podařilo zohýbat a zničit všechny origo SKX ručičky 😄 Tak jsem objednal jiné, opět raději z Ali a než přišly, tak jsem trénoval nasazování těch rozbitých a konečně jsem pak pomocí lupy přišel na princip. Dále jsem zjistil, že originální stem pro 7s36 strojek nepasuje do NH36 strojku. Takže zase doobjednat včetně korunky, protože originální korunka se mi nepodařila sundat. Mezitím jsem ohnul a zničil 2 těsnění ke sklíčku, než jsem přišel na to, že z toho nasazovače sklíček použiju jenom ty plastový kolečka a na samotný utahování je mnohem lepší C svorka ze železářství. Takže znovu objednat těsnění sklíčka.

Takže dneska hotovo, byla to strašná peripetie, ale o to teď lepší pocit.

Z originálu mi na hodinkách zbyl v podstatě jenom ciferník a armovák, jinak je vše vyměněno včetně slim dýnka ze Seikomods. Náramek mám z LIW.

Musím říct, že jsem překvapen z poměrně dobré kvality čínských dílů z ali včetně zabalení. Ale při dalším pokusu o nějaký výtvor bych chtěl stejně raději použít více částí ze specializovaných a ověřených eshopů. Třeba čínské sklíčko sice pasuje, ale je mírně vyšší než originál. Sice to po obvodu vytváří poměrně zajímavý efekt, ale chtěl jsem zkrátka klasický rozměr, takže člověk někdy neví, co z číny přijde, a jestli to bude pasovat. Dám si chvilku pauzu, ale láká mě teď MM300 pouzdro z Namoki s nějakým přiléhavým ciferníkem a ručkama. Anebo naopak nějaké menší pilotky s hladkou lunetou. To zas bude 😅

IMG_8993_1.JPG

IMG_8990_1.JPG

IMG_8991_1.JPG

IMG_8992_1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně jsi si s tím vyhrál a vzal jsi to z gruntu. A výsledek je super.  Já povětšinou jen (ale za to hodněkrát ) měnil jen kombo Sko za safír, ručky a datový věnec. Takhle komplexní úpravu jsem dělal jen na SKX013 - ale narazil jsem na stejné obtíže se stemem kde je to díky velikosti 013 ještě trochu horší. A strojek co jsem vyměnil za původní taky neoplývá přesností ani pol adění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za pochvalu 🙂

Dneska na slunicku se ta vlozka lunety krasne blystila vcetne sklicka a jemnejsiho vzoru lunety. Samo to pouzdro z namoki je zpracovane kvalitneji nez original skx, je to skoro jako u zelv.

Navic safir, korunka s logem, hacking, winding atd.Takhle nejak si myslim ze mohli udelat nastupce skx, teda ne co se tyka presnosti a jistoty me montaze 😄 ale volbou casti.

Asi ale kvuli marketingu si to nechavaji do vyssich a drazsich rad, aby motivovali, a nevystrileli se u srpd.

Pritom ten tvar pouzdra je proste bozi, skvele sedi a nosi se, jsou pomerne male a lehke a se slim dynkem i pomerne tenke. Nosil jsem ted dlouho temer porad zelvy a ten rozdil ve vaze a velikosti tady je dost znatelny.

Presnost strojku je docela dobra, za 24 hod. to udelalo nejakych 7 do plusu sekund, a z toho 5 pres noc na dnesek, klasika kdyz lezely na dynku, jak se chovaji vsechny tyhle nove 4r36/nh36 strojky.

Skx013 jsi mi pripomnel, ze na namoki maji zkonvertovanou skx013 tvarovanou jako 62mas, tzn. rozmerove mensi, coz by me na tu moji spise mensi pracicku sedelo lepe nez skx007 ve tvaru 62mas, kterou tam maji taky. Takze taky ji mam na seznamu prani.

Stem (natahovaci hridel nebo jak se tomu rika?) jsem upravoval tak, ze jsem si to poznacil fixou, pak to ustipl klestema, az to vystrelilo pres celou mistnost a ja to pak nemohl pul hodiny najit 😅 Pak to bylo potreba zbrousit, ale mel jsem doma jenom smirgl, takze druhy den opet do zelezarstvi pro pilnik. Aspon si takhle delam poradnou dilenskou vybavu 👍🙂

Jinak cim k sobe lepis korunku a stem? Ja to mam slepeny univerzalnim mamutem, ktery by mel byt taky na kov. Meli tam i specialy na kov, ale nechtelo se mi za lepidlo, ktere jinak neuziju, davat tri kila 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

… kdysi jsem si už nějaký ten “mod” udělal: Soxa, hrátky s bronzem, náprava “nepovedené” 😉  reedice od Seiko … no teď jsem se rozhodl pro poskládání modELU 6105. 
Zadání: 2gen, rozměry co nejvíce shodné s původním modelem (včetně 19mm pro řemen) a spousta dalších detailů, které patří k původnímu originálu z let 68-77. No a nakonec se povedlo ;-)… moderní reedice (mimo SLA) mě moc neberou.

F764FAE4-B5FF-4BFC-ACC2-013CF5414AF4.jpeg

0B484E82-B82E-4E1B-95AA-48B8D849838E.jpeg

9AC3C927-BAEE-4AEF-8108-E8E4B09818BF.jpeg

33573192-E307-436A-A6CF-39EDB2E342BA.jpeg

BD81CB2C-6159-48DF-8CF4-89AEDFF799EE.jpeg

B676E0F1-1787-417E-8061-D30E6ED5616E.jpeg

099C1A85-916E-4351-952A-AD2A9CBA80B0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
On 5/20/2022 at 9:18 PM, Michal.S. said:

Diky za pochvalu 🙂

Dneska na slunicku se ta vlozka lunety krasne blystila vcetne sklicka a jemnejsiho vzoru lunety. Samo to pouzdro z namoki je zpracovane kvalitneji nez original skx, je to skoro jako u zelv.

Navic safir, korunka s logem, hacking, winding atd.Takhle nejak si myslim ze mohli udelat nastupce skx, teda ne co se tyka presnosti a jistoty me montaze 😄 ale volbou casti.

Asi ale kvuli marketingu si to nechavaji do vyssich a drazsich rad, aby motivovali, a nevystrileli se u srpd.

Pritom ten tvar pouzdra je proste bozi, skvele sedi a nosi se, jsou pomerne male a lehke a se slim dynkem i pomerne tenke. Nosil jsem ted dlouho temer porad zelvy a ten rozdil ve vaze a velikosti tady je dost znatelny.

Presnost strojku je docela dobra, za 24 hod. to udelalo nejakych 7 do plusu sekund, a z toho 5 pres noc na dnesek, klasika kdyz lezely na dynku, jak se chovaji vsechny tyhle nove 4r36/nh36 strojky.

Skx013 jsi mi pripomnel, ze na namoki maji zkonvertovanou skx013 tvarovanou jako 62mas, tzn. rozmerove mensi, coz by me na tu moji spise mensi pracicku sedelo lepe nez skx007 ve tvaru 62mas, kterou tam maji taky. Takze taky ji mam na seznamu prani.

Stem (natahovaci hridel nebo jak se tomu rika?) jsem upravoval tak, ze jsem si to poznacil fixou, pak to ustipl klestema, az to vystrelilo pres celou mistnost a ja to pak nemohl pul hodiny najit 😅 Pak to bylo potreba zbrousit, ale mel jsem doma jenom smirgl, takze druhy den opet do zelezarstvi pro pilnik. Aspon si takhle delam poradnou dilenskou vybavu 👍🙂

Jinak cim k sobe lepis korunku a stem? Ja to mam slepeny univerzalnim mamutem, ktery by mel byt taky na kov. Meli tam i specialy na kov, ale nechtelo se mi za lepidlo, ktere jinak neuziju, davat tri kila 😄

Výsledok dobrý, ale mnohým problémom by si sa vyhol, keby si si niečo o problematike prečítal a pozrel nejaké videá na youtube ešte než si sa do toho pustil. Zobrať to takto po hlave sa hlavne pri hodinkách nie veľmi vypláca.

Na korunku a stem úplne stačí thread locker, napr. od Loctite. V opačnom prípade to už v živote nerozoberieš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...