Přejít na obsah

Seiko Mod - Ako na to?


People

Doporučené příspěvky

V 7. 11. 2022 v 18:03, pavel58 napsal:

Žádný plastový sklo tam není.

Na novych uz ne jo? Tak to jsem rad.

At uz je to hardlex, hesalit nebo akryl, za me to nepatri na hodinky v cenove tride 100$+. Vymena plastoveho sklicka za safir je nejpopularnejsi mod na Seika z dobreho duvodu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dotaz na naše pány modifikátory. Je King turtle kompatibilní s turtle co se týče lunety? A jestli jo, nemá náhodou někdo původní obyčejnou želví lunetu navíc? 

King turtle jsou krásný, ale s tou nablejskanou keramikou už nejsou tak nějak vůbec tool. 

Buď to nějak vyřeším nebo prostě budu muset koupit ty nejobyčejnější černý želvy. Protože Kingy jsou svým charakterem tak jak přijdou z fabriky úplně jiný hodinky a není to vlastně úplně to co jsem čekal. Ale něco se mi na nich moc líbí, jenomže úplně jinak než obyčejný želvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Černé pozadí datového věnce mě nesedělo k ciferníku SKX009, protože to na 3. hodině vytvářelo takovou tmavou díru.

Takže jsem si objednal tmavý ciferník s tmavými indexy, k tomu i nové jednoduché ručky, abych potrénoval jejich nasazování a tady je výsledek, se kterým se chci pochlubit, docela se mi to líbí 🙂

 

 

IMG20230119093509.jpg

IMG20230119093524.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😄 Indexy trochu sviti, ale malo, to je jasny. Taky jsem to zvazoval, ale nepotapim se a v noci na hodinky skoro nekoukam. I tak je ale dulezitejsi videt rucky, nez cifernik a ty sviti normalne.

Ale pres den jsou nejcitelnejsi ze vsech co mam. Hned vim kolik je, kdyz se na ne podivam. Na cernem pozadi nic jineho nerozptyluje, vystupuji jenom zelenozlute jednoduche rucky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

No ale tohle je vlákno o modifikacích a těm se meze nekladou. Také mám rád hodinky v původním stavu, ale sem se chodím inspirovat.

Nedávno jsem se poučil, co všechno obnáší certifikace potapěčských hodinek ISO 6425

Pěkný článek: https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/magazin/co-dela-potapecske-hodinky-potapecskymi-hodinkami/

Např. jsem se dříve divil, proč má tak výraznou luminiscenci sekundová ručička. Copak potřebuji znát dobu ponoru na sekundu přesně. Ale on je to kontrolní prvek, jestli hodinky fungují a mnoho jiných zajímavostí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, na potápkách má všechno svoji funkci. Proto je jedno na kterým konci to lízátko je. Pod vodou jen koukáš jestli se hýbe. Další nesmysl je GMT luneta na potápkách bez GMT strojku. Modifikace ano, ale ne za cenu znefunkčnění funkčního designu. Modifikace potápek tedy jen takové, které nesníží vodotěsnost, čitelnost a použitelnost lunety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky za me jsou super, cerny cifernik vypada skvele. Dal bych tam ale cernou datumovku, aby to bylo vsechno barevne sladeny.

 

V 13. 2. 2023 v 17:37, Jiří Sedlák napsal:

No jasně, na potápkách má všechno svoji funkci. Proto je jedno na kterým konci to lízátko je. Pod vodou jen koukáš jestli se hýbe. Další nesmysl je GMT luneta na potápkách bez GMT strojku. Modifikace ano, ale ne za cenu znefunkčnění funkčního designu. Modifikace potápek tedy jen takové, které nesníží vodotěsnost, čitelnost a použitelnost lunety.

Pane experte, ale toto neni GMT luneta, je to dual-time luneta. Lisi se od GMT tim, ze ma jen 12 indexu, a tak je pouzitelna zcela bez GMT rucicky - normalni hodinova rucicka na dual-time lunete ukazuje cas ve druhem casovem pasmu :)

Mozna ten cifernik a celkovy design neni tak citelny a funkcni jako u klasickych potapek, ale kolik z nas s hodinkama opravdu chodi potapovat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...