Přejít na obsah

Seiko Mod - Ako na to?


People

Doporučené příspěvky

V 13. 2. 2018 v 18:03, olinka napsal:

Chlapi pomohol by mi niekto s mojimi skx 007?Chcel by som nasadit zafir s modrym AR a keramicku lunetu.Samozrejme za ochotu zaplatim:))

Ak tak sz alebo kofino1979@gmail.com

Ty jo, Ty v tom jedeš teda už pěkně dlouho 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj,

jdu sem pro radu. Mám modré Suma a chtěl bych provést následující změny, kdy si většinou nejsem jist rozměry “dílů”, protože 99% náhradních dílů jsou na modely SKX:

• vyměnit lunetu za keramickou: má SKX stejný rozměr jako Sumo?
• to stejné vnitřní luneta?
• rád bych vyměnil i ciferník, ale opět nikde rozměry nebo nápověda: pasuje na modely…..
• vyměnit sklíčko za safírové s AR ( nějaké modřené optimálně )

Za jakoukoliv radu / postřeh budu rád

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Ahoj Chronomagove! Rad vidim tohle tema, a dokonce je i celkem zive :)

Tema amaterskeho hodinarstvi se mi zalibila po modifikaci mych Vostku. Jen ze Vostok je Vostok. My, rusove, delame dobre tanky a rakety, ale hodinky preferujeme japonske ci svycarske. Nastesti trh s soucastky pro Seika je ted' fakt obrovsky - lunety, vlozky, ciferniky, strojky - cokoliv je k sehnani na netu. Dokonce se daji poridit i OEM Seiko soucastky jako treba ciferniky. Je to obrovsky pokrok - pamatuji si jak kdysi davno jsem objednaval vlozku lunety pres email od Yobokies, Harold jeste zjevne nemluvil anglicky a pouzival prekladac... Fun times, no.

Jen ze jsem nemel zadne Seika na modifikaci. Znamenalo to, ze budu muset slozit si hodinky od nuly - pouzdro, sklo, strojek a zbytek. Vzil jsem to jako vyzvu. Po nekolika hodinach na netu mel jsem objednano pouzdro, naramek a strojek z Namoki a pak cifernik a rucicky z Lucius Atelier. Za tyden vsechny soucastky byli u me na stole a sel jsem na vec.

Takto vypadali moje prvni custom hodinky:

photo_2022-01-08_18-10-45.thumb.jpg.6bb1e4b3dc3cdb6e9d004d81146daf27.jpg

Safir, modry antireflex, modra lumi... Moc se mi libili! Bohuzel na ruce byli jenom parkrat - jakmile je spatrila pritelkyne, hned rekla ze ji sluseji vic. No, nic se neda delat - opravdu ji to slusi, i kdyz 39mm je trosku oversize pro damy :)

photo_2022-01-08_18-19-08.thumb.jpg.a1d10fafccc7020505f7e0523638c5a3.jpg

No a me se zacalo fakt libit skladani hodinek. Minuly rok jsem vyrobil nekolik kusu - pokud bude zajem rad  je tady ukazu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj Chronomaniaci, zvláště Seiko maniaci.
Zastesklo se mi po mých Seiko orange monstrech, které bohužel skončily v propadlišti dějin, tak jsem se začal koukal, zda by se ndaly někde sehnat. 
Po prohlídkách různých inzerátů a nabídek, kde většinou byly docela v bídném stavu mě však napadla jedna věc.
Šlo by "vytunit" současné Monstry SRPG57K1 výměnou dialu za oranžový z první generace a výměnou sklíčka za sklíčko bez kyklopa? Klidně i za safírové, netrvám na Hardlexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dewarter Myslím, že v tomto směru jsou možnosti v modování Seika takřka neomezené, ale už to nikdy nebudou ty pravé oranžové monstra. Pokud ti to nevadí, budou ti dělat radost a smíříš se s tím, že jejich hodnota a prodejní cena se nebude zdaleka blížit původním, proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar modisti 🙂

premyslim nad vymenou lunety (presneji vlozky lunety) u seiko turtle za jinou. Nechci zadnou exotiku, naopak - z barevne na zakladni cernou.

Logicky nejjednodussi je to dat nekam do servisu a nechat to prohodit  za origo a je to bez starosti, ale prijde mi, ze bych to mohl dat sam + se mi to nechce platit.

Takze to chce prvne nejakou vlozku lunety - ma cenu nejaky aftermarket? Preferuji origo vzhled, ale dal bych i nejakou jinou, modáckou (taky cernou). Kde to nejlip poridit? Maji smysl nejake lacine vlozky treba z Ali? A nebo prohodit celou lunetu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...