Přejít na obsah

Nerezové pouzdro na Prim sport Igen


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 366
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem si našel chvilku a nafotil to lépe. Nejdříve tedy situace předtím:

 

attachicon.gifWP_20170120_11_59_44_Pro.jpg attachicon.gifWP_20170120_11_59_52_Pro.jpg attachicon.gifWP_20170120_12_00_24_Pro.jpg

 

A teď situace po léčebné kůře i mistra valjouxe:

 

attachicon.gif01-IMG_0001.jpg attachicon.gif02-IMG_9989.jpg attachicon.gif03-IMG_9994.jpg attachicon.gif04-IMG_9993.jpg attachicon.gif05-IMG_9998.jpg attachicon.gif06-IMG_9992.jpg attachicon.gif07-IMG_9996.jpg

 

Je tam ještě drobná vada - nejsou všechny modřené šroubky, ale nechtěl jsem už čekat a nosit je. Až budou, doplní se.

 

Myslím, že se to opravdu povedlo!

Parádní práce! Pokud to není tajné - na kolik to vyjde takto renovovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli je to kvalitou fotek, ale zdá se mi, že na tom pouzdře od Valjouxe jsou vidět jemné rýhy po obráběcím noži.

Jako by to Eltoňácké pouzdro bylo více přeleštěné,nebo se mi to zdá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli je to kvalitou fotek, ale zdá se mi, že na tom pouzdře od Valjouxe jsou vidět jemné rýhy po obráběcím noži.

Jako by to Eltoňácké pouzdro bylo více přeleštěné,nebo se mi to zdá?

 

Nezdá, mě se to takhle líbilo, takže jsem to nenechal dále leštit. Shora je to leštěné a boky jsou jakoby broušené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud někdo zná nebo má a dodá hodnoty závitu tak se nechá udělat komplet pouzdro.

Zatím jsem nesehnal nikoho kdo by ho přeměřil.

Vladimíre nevím jak je to relevantní informace,ale zde se píše : Tak jsem napsal do PRIM a jeste dnes prisla odpoved. Je to od nich velice pekne a moc chvalim.

Na PRIM SPORT IGEN je M31 x 0,4 

čerpáno zde : http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45766-pouzdro-prim-sport-igen/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Bohuši je dobré když někdo čte všechna vlákna. Pokud je já přečtu tak stejně nejsem schopen danou informaci při potřebě najít. Ještě jednou dík.  No a teď nechci nikoho urazit. Kterej blázen ten závit udělá do nerezu?

Ono největší problém to bude spolu spasovat /dolícovat/.U nás je teď v práci toho nad hlavu a k CNC se ani nedostanu :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem poptával to celo nerezové pouzdro. Tak prvotní náklad na měrku a nůž na závit přijde na nějakých 15 000 výroba závitu 5 minut za 100 kaček. A výroba polotovaru pouzdra taky asi 250 kaček, ale 3000-5000 na seřízení mašiny. Takže nechávat dělat 10 pouzder asi nemá ani cenu dělat. Zajímavé by to bylo při zakázce minimálně 100 kousků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ne? Jestli uvažuješ dělat pouzdra ve větších počtech...

 

A Parexo by získalo poslední chybějící článek do Sport programu - pouzdro na Sport 1.

 

Financ: Jednoduché to opravdu není, ale v přímém přenosu tady můžeš sledovat, že to jde.

Ale bylo to jen pokračování informace, že pro efektivitu výroby celonerezových pouzder je nutné vyrábět určitá množství.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale fuj. To né ne? Myslíš to vážně s tím Parexem? To by spíš stálo za zvážení,jít vlastní cestou. 40 mm pouzdro, Safír, šroubovací korunka, automat 9015, když už víš zě to všechno umíš tak prostě udělat svoje hodinky ala Igen. Na to by se tu možná poskládalo lidí dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu tu negativitu k firmě Parexo. Je to velkoobchod se součástkami pro hodináře a má stovky stabilních odběratelů - hodinářů, kde každý z nich má zase stovky svých zákazníků.

Jít vlastní cestou je naopak suverénně nejdražší a nejsložitější řešení.

 

Principem dnešní doby je zjistit jak něco vyrobit a pak to frkat po tisících, čímž se to stane cenově dostupné pro každého, tím si to zajistí zákazníky. Kusovka je pro dnešní svět nepoužitelná - to se pak všichni diví proč chce Elton za vyrobení jednoho pouzdra 60 tisíc.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...