Přejít na obsah

Alpina Alpiner 4 Automatic


Toblin

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Tak výměna lunety se konat určitě nebude, dnes jsem to viděl poprvé naživo a těžké zklamání, je taková nemastná neslaná, hodinky bych tím akorát degradoval.

 

Toom: Mrkni klasicky na chrono24, tam je mají inzerované i eshopy, případně zkus třeba přímo šedivky z USA jako jsou gemnation, ashford, jomashop, ty mají občas dobré ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pěkný túlvoče, strohý, ale zábavný - pouzdro na fotkách vypadá krásně tvarovaný, datumka celkem zapadá i přesto, že musí být moc u středu, jsou asi příliš velký, i na těch fotkách je to znát, škoda taky té literatury nahoře i dole na cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tj. hrubým zkreslením foťáku telefonu. Fskutečnosti je dizajn proporcionlně  tipťop odladěnej. Mám z nich podobnej pocit jako ( nejen) z interiéru Mercedesu cls. Precizní & neokázalé. Hlavně ten petrolejovej sunburst je skvostnej a v denním světle uvozuje všechny mikrodetaily v libé harmonii . Např. nejmenované oblíbené zýmástry vedle nich působí taktrochu bez chuti a zápachu- jakoby japonsky, nejmenované zupaoceány zas jakoby neohrabaně. Chce to je zkusit naživo.

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace k super Alpinám a jsem rád, že tu další člen rošířil řady majitelů Alpin. Už jsem to psal někde výš, u této verze se mi v reálu moc nelíbí ta luneta, přijde mi, že ty hodinky trošku degraduje, ale jinak jsou super, ona celá řada Alpiner je ve výsledku moc povedená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Taky jsem si jich všimnul a na první pohled mě i zaujali, bylo to na nějaké fotce více z dálky a ta oranžová nevypadala až tak násilně, respektive působila spíš zlatavým dojmem, což mi k nim docela sedělo, ale bohužel, je to čistě oranžová a to mi přijde až moc výrazné, působí to na mě takovým přeplácaným dojmem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oranžová na černý  vždycky hrozí přebuzeným kontrastem. Naživo jsem je neviděl ale důvěřuju tomuhle dizajnérovi, páč mý divery obsahujou navíc ještě mohutný bílý indexy vč. stříbrnýho rámování a přesto nepůsobí nijak cirkusácky. Aspoň teda ne pro mý voko.

post-39346-0-96495800-1476176413_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh by se ti ty oranžády hodily do komba, jak tak koukám :) No jo u mě je to těžké, mě se i ty Divery líbí víc v klasické verzi bez oranžové, když tak o tom přemýšlím, tak se mi asi hlavně nelíbí ta oranžová jako taková, na hodinkách mi to přijde divné, ale to je pouze věcí názoru. Každopádně na Diverech to alespoň není tak násilné, u Alpinerů je strašně divné, jak jsou zbarvené indexy a ručky, ale ani ne rámování, ale vnitřky, na které jsem prostě zvyklý, že mají být klasicky bílé, nevím no.

Na jednu stranu je to něco netradičního a to mě baví, ale je to na mě nějak moc, třeba by to s jinou barvou bylo lepší, kdo ví...dovedl bych si třeba představit verzi, se zlaceným rámováním ala limitka Seika MM300, to by mohlo vypadat docela dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jen hlásím, že Sellita 200 v Alpinerech i DIverech se pohodlně drží v průměrnou přesnost +/- 3s. Pokud jen leží, ne plně natažený utečou i na 5-10s v závislosti na poloze. V případě plnýho nátahu a když je nesundám ani přes noc z ruky jdou v podstatě na sekundu. Podobně se chová i ETA 2824 elaboré ve Steinhartech za 13k. A tak opravdu, nemám potřebu jít do 2x- 10x dražšího stroje, v podstatě jen kvůli značce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Např. nejmenované oblíbené zýmástry vedle nich působí taktrochu bez chuti a zápachu- jakoby japonsky, nejmenované zupaoceány zas jakoby neohrabaně. Chce to je zkusit naživo.

  

 A tak opravdu, nemám potřebu jít do 2x- 10x dražšího stroje, v podstatě jen kvůli značce. 

Jasny, je i videt, ze jsi s tema levnejsima hodinkama jasne smirenej a ze bys opravdu, opravdu nechtel nic jinyho, kvuli ty znacce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen hlásím, že Sellita 200 v Alpinerech i DIverech se pohodlně drží v průměrnou přesnost +/- 3s. Pokud jen leží, ne plně natažený utečou i na 5-10s v závislosti na poloze. V případě plnýho nátahu a když je nesundám ani přes noc z ruky jdou v podstatě na sekundu. Podobně se chová i ETA 2824 elaboré ve Steinhartech za 13k. A tak opravdu, nemám potřebu jít do 2x- 10x dražšího stroje, v podstatě jen kvůli značce. 

 

K té přesnosti...jsem na tom podobně, respektive mé přechozí Alpiny Saily a Yachty na tom byly obdobně, Saily se držely při denním nošení zhruba do těch +5s/den, Yachty kolem +3s/den, Startimery byly quartz, takže tam byla odchylka naprosto zanedbatelná a aktuální GMT Alpinery jsou dlouhodobě na krásných +1s/den, naprostá spokojenost.

 

K těm strojům, ono to není jen o značce, ale co třeba takový inhouse, ten mě osobně dává velký smysl, přece jen je to zase trošku jiná liga a je jedno pod jakou značkou, inhouse má i Alpina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micey: Taktak. Celou věc stále podrobuji pečlivému auditu. Původně jsem chtěl jsem Béčka nebo Omegy, ale v přímém srovnání jsem neodolal těm levnějším. Žádná katarze se nedostavila ani při setkání s IWC, Rolexy, etc. . Chápej, musím se s tím nějak vyrovnat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...