Přejít na obsah

Parkovací zony v Praze


Hasič

Doporučené příspěvky

Ja uz jsem taky z tech zon pekne zhorklej.

 

Bydlim na Praze 3 (zona), pracuji v Karline (taky bude zona) a nejcasteji jezdim k rodicum na Prahu 6 (ted bude taky zona).

Nechapu, proc kdyz uz platim za zonu nemuzu parkovat v cely Praze. Takhle je to auto dobre akorat na vejlety mimo Prahu nebo nekam do hypermarketu. Hlavne, ze mame vsude radoby cyklostezky. Uplne nejvic miluji ty v protismeru v do te doby jednosmerce. To je podle me uplne o zivot nebohejch cyklistu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkovací domy to stejně nevyřeší pokud by každý majitel auta nemusel mít povinně parkovací místo. Znám čtvrtě, kde jsou prázdná garážová stání a ulice "přetéká" autama, ale lidi nedají měsíčně ani 1000 Kč za parkovací místo. Holt chceš auto, bydlet v Praze tak si zaplať místo. Zlatá vesnice, kde se parkuje u dveří do domu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vzpomínám, jak jsem vždycky večer křižoval po Strašnicích a nikde ani skulinka, plno i "před přechodem za přechodem". Mám ještě druhej byt ve Vršovicích a dodnes stejnej opruz. Hodit ty parkovací domy grátis, tak to tam snad místní co jedou dvakrát měsíčně na chatu nastrkaj. Ježiš jak já jsem rád, že už tam nemusím bydlet. Zrovna ta Francouzská/Ruská mi přijde potřebný místo a ideální lokalita. Co se na tom místním nelíbilo? Přeci museli mít nějakou argumentaci?

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Praha potřebuje jasně parkovací domy v přetíženejch částech. 

Praha potřebuje jen normální lidi na radnici. Nic víc. Přetížené části  nám rozhodně zóny nevyřešily, pouze přesunuly. Za chvíli budou všude, problém se vrátí ještě palčivější a všechny nás to bude stát hodně, hodně moc peněz. Uplacení radní a vydělávající firmy si pochopitelně mnou ruce. No a co dál? Přišel čas si přiznat, že to nefunguje, fungovat to nebude a všem- kromě vydělávajících- to svazuje ruce. A tu kravinu konečně zase zrušit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Během pacovního týdne ještě parkovací zóny se skřípěním zubů snesu, ale proč fungují i o víkendech, to fakt nepochopím. Zvlášť teď o prázdninách se volná místa v centru na modrých zónách počítají na hektary a mezi nimi krouží Městapo a lačně vyhlíží nešťastného cizince, kterému by mohli dát botu, 

protože cizince ani nenapadle, že by rezidenční zóna měla platit i v sobotu odpoledne a v neděli. 

A placené zóny se pomalu přebarvují. Dřív se dalo na Karláku parkovat v sobotu zadarmo, teď ani náhodou - do soboty 20,00 placené. To je na blití. Magistrát už neví jak by vyrazil z lidí ještě nějakou škváru, která by se dala odklonit. 

A pak se všichni diví, že rodiny tráví víkendy v nákupních centrech na kraji města. Ať si spočítají, kolik dá mimopražská rodina za MHD a parkovné, pokud nechá auto někde na P+R a pokračuje do centra MHD. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vzpomínám, jak jsem vždycky večer křižoval po Strašnicích a nikde ani skulinka, plno i "před přechodem za přechodem". Mám ještě druhej byt ve Vršovicích a dodnes stejnej opruz. Hodit ty parkovací domy grátis, tak to tam snad místní co jedou dvakrát měsíčně na chatu nastrkaj. Ježiš jak já jsem rád, že už tam nemusím bydlet. Zrovna ta Francouzská/Ruská mi přijde potřebný místo a ideální lokalita. Co se na tom místním nelíbilo? Přeci museli mít nějakou argumentaci?

Zhoršení životního prostředí, hluk, cena stání a klasicky- proč se to má dělat zrovna u nás, proč ne u Franty pod oknama? Byla za to sepsána petice ( tuším, že ne jedna ), plno podpisů a tak to umlklo. Teď by to vyšlo podstatně dráž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uz jsem taky z tech zon pekne zhorklej.

 

Bydlim na Praze 3 (zona), pracuji v Karline (taky bude zona) a nejcasteji jezdim k rodicum na Prahu 6 (ted bude taky zona).

Nechapu, proc kdyz uz platim za zonu nemuzu parkovat v cely Praze. Takhle je to auto dobre akorat na vejlety mimo Prahu nebo nekam do hypermarketu. Hlavne, ze mame vsude radoby cyklostezky. Uplne nejvic miluji ty v protismeru v do te doby jednosmerce. To je podle me uplne o zivot nebohejch cyklistu...

Každá městská část měla prvotně trochu jinou vizi a sledovala tím trochu jiné cíle ( mimo toho, vyždímat z tebe peníze ) a tak jsou i trochu jinak nastavená.

Jak jsem psal- Karlín prosazoval systém poměnka ( parkování ne v celé městské části, ale cca 300 m od svého bydliště, plácnu, okolí 8-10 ulic, Praha 3 se ze začátku potýká s problémem hlavně u centra a Jarov ( teď už moc ne ) byl v klidu a Praha 6 volala zase pouze po zonach v okolí nově vybudovaných stanic metra ( což je problém, kterej např. ulice U baterie nemusí zajímat ). No a vznikl z toho tenhle paskvil, z kterýho není cesta ven, jen ho rozšiřovat ( pokud by někdo měl smyslplnej nápad, jistě ho na magistrtu rádi uslyší ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá městská část měla prvotně trochu jinou vizi a sledovala tím trochu jiné cíle ( mimo toho, vyždímat z tebe peníze ) a tak jsou i trochu jinak nastavená.

Jak jsem psal- Karlín prosazoval systém poměnka ( parkování ne v celé městské části, ale cca 300 m od svého bydliště, plácnu, okolí 8-10 ulic, Praha 3 se ze začátku potýká s problémem hlavně u centra a Jarov ( teď už moc ne ) byl v klidu a Praha 6 volala zase pouze po zonach v okolí nově vybudovaných stanic metra ( což je problém, kterej např. ulice U baterie nemusí zajímat ). No a vznikl z toho tenhle paskvil, z kterýho není cesta ven, jen ho rozšiřovat ( pokud by někdo měl smyslplnej nápad, jistě ho na magistrtu rádi uslyší ).

Zrušit. Tak mi napadá, co takhle založit novou politickou stranu a dát si jako cíl do programu zrušení téhle a pár dalších kravin ? Třeba bychom měli ve volbách úspěch- tohle musí žrát spoustu slušných lidí.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrušit. Tak mi napadá, co takhle založit novou politickou stranu a dát si jako cíl do programu zrušení téhle a pár dalších kravin ? Třeba bychom měli ve volbách úspěch- tohle musí žrát spoustu slušných lidí.

V programu to právě přímo nikdo neměl, ale pár straniček to ve svém předvolebním plátku mělo a vždy z toho v tichosti sešlo. Jak píšete, je to super kšeft pro "zainteresované" a když se něco rozjelo, je sakra těžký to zastavit, ne-li nemožný.

Nejsem zastáncem těhle zon, ale na druhou stranu je pravda, že nějaká regulace by prostě měla fungovat, jen nikdo nepřišel na to, jaká.

Zas mě končí jeden den, kterej mohu směle nazvat- nad dopisy diváků ( tady alespoň nemusím být jen čistě diplomatickej :-)), dopis, co tu mám na zdi- odpověď tazatelům na zřízení parkovacích zon u nás, jsem dnes použil 9x a celkově od začátku roku jubilejně- přesně 100x, musím evidovat i odpovědi na e-mail ).   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravte me, jestli se pletu, ale podle me to je nevyresitelne.

Jakmile si jedna cast Prahy odsouhlasi, ze budou na jejim uzemi parkovaci zony /zdalo by se logicke, aby domorodci meli kde parkovat/, tak se problem presune na dalsi obvod. A protoze kazdy obvod je v tomto smeru samospravny, zavede si i na svem uzemi zony, protoze se vyberou penize, ktere se pak daji rozkrast. Takze ikdyby nejaky obvod z poblouzneni zony zrusil, domorodci budou stejne s parkovanim v (_!_) protoze jim tam budou parkovat nomadi odjinud. Resila by to vystavba parkovacich domu, na ktere neni misto, penize a ani zakaznici, protoze proc by meli platit za parking tady, kdyz jinde to je zadarmo nebo za min.

Dodnes mam docela dobre skore s parkovanim, jako temer padesatilety resident svadim jiz nekolikaty rok boj s touhle zmrdovinou, zatim jsem s jednim odtahem a par pokutami na sluzebni auto v plusu, budu v tom pokracovat. Ale reseni to nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... shodou okolnosti jsem sel kolem toho kanclu kde se to parkovani ted zarizuje, tak jsem tam vlezl.... Vim ze musim mit malej technicak aspon, to maj vsude napsany, ale ten mam v aute ktery je v servisu... Tak jsem zkusil pouzit kopii velkyho, kterou jsem mel cestou z pojistovny nahodou u sebe... Tak to samozrejme vubec nejde, pane, to nemuzete mit takhle jenom oxeroxovany.... :-)

Se na ne nezlobim, ty informace co je potreba mit s sebou jsou jasne napsany, tam dojdu jindy, akorat teda nechapu, ze kdyz tenhle stat ma dokonale vybudovanej obrovskej business na fotografovani SPZ a posilani slozenek majitelum aut podle tech SPZ, tak najednou neni schopnej nikde proverit, ze to auto na ktery chci zaplatit parkovani, je fakt moje... :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... shodou okolnosti jsem sel kolem toho kanclu kde se to parkovani ted zarizuje, tak jsem tam vlezl.... Vim ze musim mit malej technicak aspon, to maj vsude napsany, ale ten mam v aute ktery je v servisu... Tak jsem zkusil pouzit kopii velkyho, kterou jsem mel cestou z pojistovny nahodou u sebe... Tak to samozrejme vubec nejde, pane, to nemuzete mit takhle jenom oxeroxovany.... :-)

Se na ne nezlobim, ty informace co je potreba mit s sebou jsou jasne napsany, tam dojdu jindy, akorat teda nechapu, ze kdyz tenhle stat ma dokonale vybudovanej obrovskej business na fotografovani SPZ a posilani slozenek majitelum aut podle tech SPZ, tak najednou neni schopnej nikde proverit, ze to auto na ktery chci zaplatit parkovani, je fakt moje... :-))

Typický...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... shodou okolnosti jsem sel kolem toho kanclu kde se to parkovani ted zarizuje, tak jsem tam vlezl.... Vim ze musim mit malej technicak aspon, to maj vsude napsany, ale ten mam v aute ktery je v servisu... Tak jsem zkusil pouzit kopii velkyho, kterou jsem mel cestou z pojistovny nahodou u sebe... Tak to samozrejme vubec nejde, pane, to nemuzete mit takhle jenom oxeroxovany.... :-)

Se na ne nezlobim, ty informace co je potreba mit s sebou jsou jasne napsany, tam dojdu jindy, akorat teda nechapu, ze kdyz tenhle stat ma dokonale vybudovanej obrovskej business na fotografovani SPZ a posilani slozenek majitelum aut podle tech SPZ, tak najednou neni schopnej nikde proverit, ze to auto na ktery chci zaplatit parkovani, je fakt moje... :-))

Nemáme přístup do databáze. V rámci "zkvalitnování "služeb nám byl ( většině úředníků ) odebrán přístup. Nemá ho ani většina měštáků, proto musej volat na ústřednu. Bohužel. Můžeš se na to optat Krnáčové nebo Dolínka.

Hasič- zatím nic nového, Praha 6 mlčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...