Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Nekdy jo, konec pohadky neni pro slabe natury. 

 

 9. 10. 2018 11:24

Pribeh.

Jak uz jsem dlouho u drahy,vic nez 20 let,mel sem minuly tyden telefon z personalniho.
Dobry den,p Hopo,mate narok na ozdravny pobyt. 01.gif 

Co to je? Provozni zamestnanec je diky smenam a nepravidelnym nastupum zdravotne mnohem opotrebovanejsi,takze jako podekovani a prevence krome kazdorocniho prisneho zdravotniho vysetreni je po 20 rokach u drahy a deseti letech nepretrzite ve vicesmenem provozu poslan na lecebnou kuru.To se potom opakuje kazde 2 roky,do doby nez umre nebo jde do duchodu. 

Vybrano 5 stredisek,Luhacovice,Lúčky na Slovensku,Ramzova,Jachymov,Podebrady ,kde je clovek na 14 dni ubytovany a chodi na procedury a venuje se sam sobe.Tyden plati zamestnavatel a tyden dovolene si clovek musi vysetrit.

Je to velka slava,vsichni kdo se toho dockaji se strasne tesi-jsou party norku,kdo si pak jde vecer na pivo,mnozi se venuji prochazkam a turistice,nekdo zenskejm, sportu-kazdej podle sveho gusta.

Shodou okolnosti ma jet i kolega fira zdejsi clen,plus kluci z dilny kde jsem zacinal,takze jsem pani prosil,zda mne muze napsat k nim.Mrucela ,ze uz je pozde a ze jedou na jare,do Podebrad,kde uz je plno,ale ze se zkusi zeptat a da vedet.
Vcera mi volala,ze to klaplo a ze pojedem 4 nejvic nejlepsi kamosi spolu. Ji rikam, ze  je zlata a ze jsem nadsenej.
Podebrady,promenada,vylety lodi,na kole,zrani cokoladovejch oplatek,kousek do Prahy,parada. 
Akorat bazen nemaj, to je velky spatny, budu muset jezdit do jineho mesta.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze se o tom pobytu mezi kolegama vzdycky mluvi a vse se rozebira,zaujal mne chlapik,co si tam na tejden vzal manzelku-zaplatil ji asi za 12 tis pobyt ,ze budou spolu jako na dovce a aby ji potesil... 
Pak mi rika,to sem debil,tvl. Prachy navic a vsechno spatne.

Imrvere nas rana,ze nebydlime spolu,rano byla snidane moc brzo,pak ze se nudi kdyz sem byl ja na procedurach,ze nema co delat,vzal ji na turu,po 5 km vyrizena ze ji je zima a bolej nohy a jestli si myslel ze s nim bude smajdat ,tak se zblaznil,dalsi den mela rymu a nastydla,takze nas rana na celej svet-ze je nemocna a kam on jde ,kdyz ona nikde nemuze a ze beztak to nemoc chytla diky tomu vcerejsimu vejletu a ze mu teda pekne dekuje! 04.gif 04.gif 

Tak sem to treba pred 5 rokama vypravel manzelce svoji,se smala .Asi ji ani nedoslo,ze to bude i u nas aktualni,nicmene si to samozrejme zapamatovala.Ze tam muze baba na navstevu jet.....


A ted to budu davat,jak to u nas je ,nekecam04.gif 
Manzelka ma moc rada kafe a cokoladovy bombony Moncheri,horka cokolada uvnitr visne.Nejlepe dohromady,obrad takovej.

Ale.

Ja jsem zhruba pred mesice odvezl kavovar na kazdorocni servis.Mame velkou masinu,bylo to drahy jak prase ,tak se k tomu chovam s uctou a preventivne servisuji. Sam kafe nepiju,vubec-nechutna mi.
Servis-chlapik preventivne probehne ,vycisti,odvapni,vymeni gumicky,filtry atd.
Navic ale letos tycka na napeneni mleka uz byla docela odrena,prosvitala mosaz,chybel chrom.Sr alo mne to,tak jsem chtel at daji novou. Ok,neni problem.
Jenomze to trvalo ,tyden,dva tri.
Manzelka nervozni,proc to neni a kdy to bude a ze to trva a proc sem to neudelal jinak atd. Fakt ji asi dobre kafe chybi.....

Vcera ,kdy mi klaplo,ze pojedu do Podebrad jsem koupil malou Moncheri bonbonieru asi 8 jich v tom je ,pro pani z personalniho.Jako podekovani a malou kytku. Necham to lezet na stole v tasce.

A manzelka vsimava : " Teda ty jsi hodnej"... 
Rikam " ,je to neni pro Tebe,mam to pro pani do prace,vybehala mi tu dodatkovou do Podebrad,pojedem na jare. Se tesim,jede Mara,Pavka,Honza ,to bude pr del. 
Manzelka: " Aha ,a proc ji davas moje bonbony? "
Ja : "no chci ji udelat radost,vis?mela s tim praci docela,ale klaplo to"
Manzelka:" Aha a pro mne si neco taky koupil?" 
Ja "hele ne,uz sem nemel penize" 04.gif 
Moc se nesmala .

Vecer v posteli mi rika. : "A budu tam teda za Tebou moct prijet? Treba na tri dny" ?

Ja : "hele ,to urcite ne ,je tam uplne plno. Ale reknu Ti pak,jaky to tam bylo,jo? " 

Uz se regulerne nastvala . Ja si chvilku cetl a hned usnul,mel sem po nocni .To ji myslim vymotalo do bela,pac bych se mel spravne taky trapit a "resit situaci" 04.gif 

Rano jsem vstal,ona uz jela do prace ,nevzbudila mne-znak ze je furt nastvana. 01.gif 
Prijede kolem 15 hodiny domu....
Jsem vypravil deti do skolky a skoly ,sel si zaplavat a kdyz vylezu po treninku z vody ,na tel mi blika sms,ze je kavovar hotovej.04.gif 

Jel sem pro nej,pak k pani na personalni podekovat a pro manzelku udelam prekvapko. 04.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...