Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

V 29. 9. 2020 v 19:36, Tom4 napsal:

Děkuji.

V podstatě to vystihuje průšvih v Praze a jiných oblastech závislých na B.com, respektive u těch, co 
se zcela spolehli na prodej přes jedinou OTA a provizi promítli do ceny koncovému zákazníkovi.
Ostatně o peníze jde vždy, tady správně naříkají hotely, jelikož ostatní kteří v článku vystupují nějakým způsobem
žijí z provize za zprostředkování (Radka = Profitroom, Kotas / Previo stejný případ, oba berou provize z vlastního prodeje).

B.com je byznys jako každý druhý, a samozřejmě se snaží v této situaci přežít / vydělat. To, že automaticky v honbě
za klientem sníží algoritmus vlastní provizi aby dosáhl nižší ceny pro klienta je jen a pouze odpověď na cenovou
politiku některých hotelů a řetězců, kteří se rozhodli po jednom soudním rozhodnutí nedodržovat cenovou paritu s B.com.

Dávno pryč jsou ty doby kdy ředitel hotelu jel s pugétem karafiátů a bonboniérou na Čedok domlouvat podmínky kde v katalogu
bude hotel, ceny a kontingent zasmluvněný rok dopředu . . .  dneska je to rychlý, online a hlavně agresivní boj o to, přes koho
klient přijede na hotel. Těží z toho prodejce reklamy (všimli jste si že Seznam.cz několik měsíců otevírá nuceně všechny linky
do nových oken? Tedy významně násobí počet zobrazení reklamy = více peněz), a prodejce který má z ubytování provizi.
V důsledku to zaplatí klient, protože jsou to náklady které hotel musí někam promítnout. 

Tome jako ja rád pojedu přímo přes hotel, jen průser je tehdy, když na přímo je to dražší o xx % než přes B. V tem okamžik je to nesmysl ...

Jinak jestli se nepletu a dostal jsem dobré info tak máš zkušenost s Hotelem Volarik ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak o nastavení cen na různé prodejní kanály v hotelu bych mohl vyprávět hodiny :D a smáli bysme se tomu do noci :lol:

S jihem jsi slyšel správně, ale už to není aktuální. Ale kdybys něco potřeboval tak mi zavolej nabo napiš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dneska jsem zaznamenal, ze slavime Svetovy den toalet a ze clovek prumerne pobude na hajzlu 3 roky sveho zivota. Pro me nadsene kolosalni informace, moji pani nechala klidnou, preziravou a da se rici mirne zdisgustovanou. Jak si mame potom rozumet i v daleko mene podstatnych tematech komunikace.... My z Marsu, ony z Venuse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to furt spis vidim nejak takto:
Manager: Hey Lewisi, nejakej zapraskanej americkej vyrobce hodinek pouzva jmeno Hamilton. Budem ho zalovat, jo?
Lewis (poslouchaje napul ucha aniz by se otocil od playstationu): Jasne, voe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze jsi velky optimista. Videl bych to:

Lewis: hele, proc nedelame i hodinky?

manager: Hamilton hodinky uz dela nejaka americko-svycarska firma. 
Lewis: coze? To jako muzou? No tak to ani hovno! Je zalujem.

manager: hele to asi nepujde. Jsem se dival a uz to jmeno pouzivaji dost dlouho. 
Lewis: nasrat! Kdo jsou? Nikdy jsem o nich neslysel. Je sfouknu jak lajnu. Delej, zarid to!
manager: hmmm

po 3 letech

manager: tak jsme to s tema hodinkama projeli

Lewis: zmrdi! Jo a videl jsem vcera nejakyho kretena, kterej mel dzinsy s mym jmenem! A jeste blbe napsanym. Najdi toho Cinana co je sije a znic ho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to psal ve vedlejsim vlakne, nevidel bych to uplne černobíle, i kdyz ty novinove clanky (preklad puvodniho anglickeho clanku) k tomu vybizi....asi spis jde o to, jestli si nekdo muze zaregistrovat jako značku obecné jmeno.. nechaj te zaregistrovat znacku Novak.. a vsichni Novaci maji na dalsich 100 let smulu a nesmej podnikat ve stejnem byznysu, i když jsou treba aktualne znamejsi nez ten starej Novak?

Neslo o zruseni stareho Hamiltonu, ale o vstup noveho Hamiltona do stejneho byznysu, ktery ma trochu zavreny a kde ma sanci jen diky svemu znamemu jmenu.. zkusil to, soudy to vyhodnotily a je to.. a vzdycky je lepsi mit jasno hned na zacatku, nez se pak prit na konci.. :-)










Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...