Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

V 5. 4. 2022 v 8:30, warann napsal:

Byl jednou jeden pán a jemu úřad uložil svým rozhodnutím, aby mj. jiné nahradil úřadu náklady řízení v částce XY,--Kč

Když rozhodnutí nabylo právní moci, přišla zástupci onoho pána výzva k platbě, včetně platebních údajů (zejm. č.ú. a var.symbol).

Zástupce to přeposlal pánovi s tím, aby platbu provedl.

Pán se obratem ozval s tím, že na základě takové výzvy nic platit nemůže, neb by mu to nevzala účetní, a že tedy potřebuje nějaký řádný titul.

Zástupce pánovi odepsal, že oním titulem je ono, již dříve poslané, rozhodnutí.

Pán po několika hodinách odespal, že rozhodnutí konečně našel, nicméně zde absentují platební údaje, zejm. č.ú. a var. symbol a jestli by mu je zástupce nezjistil.

Zástupce z toho ochořel a teď se zaobírá myšlenkou, že ihned po uzdravení se nechá najmout na nějakou záoceánskou loď, která pojede třeba do Orientu pro hedvábí a vzácné koření, a bude tak eliminováno riziko, že pána ještě v dohledné době potká.

Zmocněnci je sice doručováno (pokud je zmocněn v rámci celého řízení), vč. rozhodnutí. Nicméně trest jde za dotyčným (což je mj. obrovské riziko když se hraje např. o papíry a doručováno je neserióznímu zmocněnci - klasicky firmě -, který v rámci své obchodní strategie opomene dotyčného informovat, pak se dotyčný diví že je mu kladeno za vinu maření úředního rozhodnutí). Pokud jde o nějakou pokutu nebo náklady řízení (spíše tedy XYYY,-- Kč ) a dotyčný nezaplatí v daný termín, úřad to předá správci daně. V jednom mém případě přišel pak papír od celní správy coby správce daně a tam už byla částka, číslo účtu a var. symbol. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Frostie napsal:

myslím, že za 122 nenutno se styděti 🙂

Správně jste zodpověděli 30 otázek za 44 minut. Hodnota Vašeho IQ je 135.

Ja sem teda nevedel ze je tam i cas, takze sem delal i jine veci, ale logiku jsem nakonec nasel ve vsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Waya03 napsal:

Vyšlo mi úplně stejně, jako když jsem před 20 lety dělal testy do Mensy. Tak jsem asi přeci jen tím chlastaním piva jestě nezhloupnul 😄

Chlast ničí ty nejslabší/nejblběší buňky, tudíž jsi čím dál chytřejší 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...