Jump to content
Guest YPO

ze Života .....

Recommended Posts

Já jsem si u toho Juhana připadal jak kdybych četl Cimrmana. Nebylo v historii automobilismu nic, u čeho by nebyl. Krásná kniha!

Úryvek z Pamětí starého práškaře (zdroj: planes.cz):

Slavnost veliká, Luftjarda zařídil hudbu hradní stráže, spustili fanfáry, hymna, pak veliký projev, poté jsme po jednom chodili na podium, kde nám slavnostně předali Certifikát velitele letadla B737 nebo ATR v semišových deskách, dostali jsme značkové hodinky s logem ČSA a potřásli si tlapama.

41116_1.jpg

Ceritifikát pro velitele letadla B 737

Pak byl obrovský raut, zajišťovaný tenkrát ještě cateringem ČSA, podávalo se to samé, co v byznys třídě na palubě letadla. Jedinou kaňkou bylo, že nám malej utekl do škvíry mezi vystavené exponáty aut, kam jsem se já ani nikdo jiný už nevešel, v ručičkách oblázky, které si nasbíral mezi těmi vozy.

?Jestli tím šutrem obejde ty veterány, tak se nedoplatíme,? šeptám manželce nervózně. Dobře to dopadlo, podařilo se nám ho vylákat na zákusek.

41116_2.jpg

Společné foto čerstvě inaugurovaných kapitánů

Ty hodinky, co jsme dostali, to byl zase nějaký óbrpočin Luftjardy. To byla nějaká vadná série, či co, určitě to dostal někde za hubičku. Mně šly nejdýl, skoro třičtvrtě roku. Oprava stála přes sedm tisíc, dodnes je mám v šuplíku, aby po mně děti měly památku, když už se nedají používat. A na to taky nezapomenu. Tuto značku opravuje jediné klenotnictví v Pařížské ulici. Tak jsem se tam vydal a hned u vchodu jsem zjistil, že to nebude jen tak a je to mimo můj naturel. Dveře mi otevřel olivrejovaný vrátný a ukázal mi, kam se mám vydat po vysokém koberci. Tam jsem ty hodinky vytáhl z kapsy, a že mi nejdou. Veliký úžas a prý:

?Moment pane!!? Odběhl dozadu, odkud si přinesl semišový polštářek, na něj mi ty moje óbrhodinky opatrně položil a posvátně odnesl do dílny. Z druhé kapsy jsem vytáhl svoje staré Breitlingy, u kterých mi chyběla stěžejka, co drží pásek u ciferníku.

?Prosím vás, teď jsem bez hodinek, neměli byste tady nějakou stěžejku na tyhle hodinky??

Vzal to štítivě do ruky a povídá:

?A to je co, tohleto?? A to mě nastartovalo:

?Vážený pane, to jsou Breitlingy, originál za 40 USD z Dubaje. Na rozdíl od těch vašich, co jste odnesl jako svátost a chcíply po roce, tyhle jdou už čtyři roky na minutu přesně!?

?No já jen, aby vás ta stěžejka nepřišla dráž, než celé hodinky,? povídá na to ten chlap.

?To není vaše starost, tady platím já,? začal jsem si hrát na milionáře. Opravili mi je, za 90 korun. Ty ?značkové? třeba budou někdy sběratelským kouskem, s tím logem ČSA a moje mají vyraženo číslo 11 z 50ks série. Další inaugurace už tak honosné nebyly, pak už se ani nerozdávaly ty hodinky, až to zase zaniklo docela.

41116_3a.jpg41116_3b.jpg

Hodinky od prezidenta Tvrdíka

neska začínám štvrtej rok ...... tak to oslavíme písní

mám i jednu pro hopu

Tak si laskavě vem příklad z hopy a dávej víc historek. Kdybys energii vynaloženou na blbý kecy v různých vlaknech věnoval zapisování zážitků od volantu, ze zastávek a konečných, jistě bychom to všichni ocenili :)

Hele, co jsem dneska potkal za exponáty.

post-33141-0-14768400-1547977242_thumb.png

To mluvi o tech fortiskach?

Určitě a musím potvrdit, strašnej krap. Mám druhé a stojej za vyliz kapsu. Víc v servisu než na ruce, oboje. Škoda.

Myslia sa tie čo som sem hodil foto? Bo tam je 7750 a to až taký šrot nieje, nie?

Jo ty, sice tam je 7750, ale celá sada byla nějaká hodně nepovedená. Na strojek si všichni stezujou, odešel hodně rychle a až generalkou získal trochu na spolehlivosti. Osobně nevím, kde byl problém, ale drtivá většina těch, co je pravidelně nosila, navštívila do půl roku velkej servis. Čest výjimkam.

Edited by kuncák7

Ypo: Lada Vodicka ,aka prvni ceskej raper je pecka.Mam ho moc rad.Zpiva i mou oblibenou pisen, Byl to Shane,takovej brutalni chraplak.

Jinak gratulace ke 4 rokum za kolacem,ja mam letos 21roku. Mam k tomu sepsanej pribeh,co jsem daval klukum.Sem se asi nehodi,vystupuje tam pani Hopova a dost ji trapim.  :)

Mozna pusobim jako sasek,ohledne lasce k praci atd,ze se to treba uz nenosi,nebo divny atd. Ze bych se nemel radovat  ,kdyz je to obycejne. Ale opravdu se tam tesim,nejsem workoholik .

Ma to podivne kouzlo.Neumim to vysvetlit.Pritom vikendy v praci,nocni,vstavani ve 3 rano atd.....

Jak mam kamose,co si nic nedarujem a vedem nekorektni reci ,protoze se zname dlouho a nehrozi nepochopeni, nebo ze se nekdo urazi,jsem od nich bit.

A to velmi casto-drahy sou zmrdi,penez co to stoji,spina ,zpozdeni atd.

Kopu za matersky podnik,ale jsou velmi chytri,argumentuji podle a podpasove ,je jich vic a jsem proti nim uplne sam. Nekdy ,to jen v mizivem promile mi daji za pravdu,casto se mi vysmejou.    :)

Mnohe prihody nejdou publikovat nikde jinde nez jim,to kdyz jsem vytocenej na max a tak si jim postezuji,nejcasteji je to boj a prohra se systemovym nastavenim, kdy jednotlivec i kdyby se zblaznil nic nezmuze.  

V takove chvilce mi pomohou. 

Napriklad pri poslednim nastvani  jsem dostal pro ilustraci  tuto  kolaz.  

Hajnej mi psal,ze mi pomohl kriz poponest,ale Wasa jen cumi a jde s davem .......    :D

post-1144-0-74328300-1548005874_thumb.jpg

Mozna pusobim jako sasek,ohledne lasce k praci atd,ze se to treba uz nenosi,nebo divny atd. Ze bych se nemel radovat ,kdyz je to obycejne.

Tvoje práce dává smysl, okamžitej výsledek, neni jednoduchá a jen tak někdo by na ní nedosáhl, na rozdíl od všech těch kanclů. Zcela ti rozumím, proč tě to baví. A moc se mi ten přístup líbí.

Ještě k těm knížkám s leteckými příhodami - kromě už zmíněného práškaře Juračky a neuvěřitelných příhod cpt. Jurka ještě můžu doporučit knihu Nahoru a dolů od Jana Kopičky (také vydavatelství Svět křídel, vycházelo to částečně i na planes.cz), další bývalý pilot ČSA co ho to pak zaválo do světa, čte se to taky jedním dechem.