Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Děti maj dneska ten slovník hroznej.

 

Byl jsem nedávno se svou nejmenší (8 let) u nás po nejbližším okolí na procházce a zabrousili jsme i na toleranční hřbitov.

 

Bylo otevřeno, vlezli jsme teda dovnitř, chodíme tam po tom břečťanu a já povídám něco okolo toho hřbitova, od tolerančního patentu ke kalichům na náhrobcích, povídám o kalichu na hrobce mejch pra a praprarodičů a tak obecně vedu chytrý otcovský kecy co, jak a proč. Jak tak vnímám od malý výjimečně nefalšovanej zájem, tak až sám sebe dojímám, jakej sem otec scholastik.

 

U nejzachovalejšího náhrobku jsme se zastavili, dokonce na něm byla čitelná data včetně "...byl zavražděn dne 21.5.1945".

Tak tý malý říkám: "hele, tady ten pán byl zavražděnej, to je strašný".

Malá: "Co to znamená?"

Já: "No že ho někdo úkladně zabil."

Malá: "Jak úkladně?"

Já: "No jako schválně, plánovaně a hnusně ho zabil."

Malá: "Aha, a proč?"

Já: "No to nevim, to tam nepíšou."

Malá se na mě podívá, pokýve hlavou a tu naší vzácnou edukativní chvilku rozstřelí větou "Hm... asi někoho sral."

 

Až budu starej, budu se snažit jí nesrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známá má dceru, která má velký talent na kameňáky.

 

Přijela teta... a pořád na ni, tu ťu, mi ňu, ty jsi ale pěkná holčička, šišlání atd., takový tranz na pomezí rozněžnělosti a senility. Malá se na ni zkoprněle a nevěřícně dívá a po chvíli svým hláskem odpovídá... dlž už tu hubu, dlž už tu hubu!

 

Nebo, období hltání přírodovědných dokumentů... jdou po obchodním centru, míjí černošku s dcerou, která má takové ty roztomilé načesané drdůlky, malá se přichomítne k mamince a na celé kolo, spolu s popotahováním za sukni a napřaženým prstíkem, edukovaně upozorňuje... hele mami, opička!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně když bylo tak šest, tak jsem přes cely autobus, ve kterém jsme jeli s mámou k babičce, řekl mámě přes celý autobus : A proč má ten pán lodičky?

 

Sedela tam taková paní s knírkem.... (Byla osmdesátá léta). Když jsme vystupovali, tak vojáci co seděli vzadu mi dali odznáček. Za to, že se celou dobu měli čemu smat

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dcera má smysl pro drama: když jí byly 4, seděla způsobně na nákupním vozejku ve ztichlém obchoďáku a protože už ji asi pohled na drahou polovičku přebírající prací prášky začal nudit, spustila na celé kolo: "MAMINKO, TY UŽ ZASE KRADEŠ?"

 

Ale nic to prý není proti strýci Balákovi (pozdější známý krasolog) - máti mi líčila jak si v podobném věku hráli u nich na pískovišti, když se k nim přišourala uslintaná babka ze sousedství a hned na něj: "Takové krásné chlapeček, no čí pak te seš? Na vezmi si bombónek!" ...a Ivánek vstal, napřánul lopatičku a spustil: "Tahni babo škaredá, zabiju Tě sekeró!!!"  :skull: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle sem taky tématicky zapadá. První pokusy ČD, jak ušetřit za mašinfíry. :-)

https://www.novinky.cz/clanek/osobni-vlak-jel-u-velkeho-mezirici-nekolik-kilometru-bez-strojvedouciho-40272113

seděla v tom moje tetička a bezvýsledně tahala za záchrannou brzdu. Nějaké studentky se podle rad po telefonu pokoušely najít nějakou brzdu v mašinfírovně, taky bezvýsledně. Vláček frčel z kopce asi 6 km, až někam na nádraží odkud chvíli před tím vyjel. Já bych asi hledal ruční brzdu, obvykle to bývalo velké kolo s klikou někde na chodbičce, tak předpokládám že tyhle nové vlaky to mají taky. Aspoň aby to zpomalilo, ono to kolem Velkého Meziříčí vede takovou oklikou, ve větší rychlosti bych se těch zatáček dost bál. Taky by asi nebylo moc příjemný kdyby to zastavilo někde na mostě, jsou tam dva kamenné viadukty a ocelový most přes údolí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děti maj dneska ten slovník hroznej.

 

Byl jsem nedávno se svou nejmenší (8 let) u nás po nejbližším okolí na procházce a zabrousili jsme i na toleranční hřbitov.

 

Bylo otevřeno, vlezli jsme teda dovnitř, chodíme tam po tom břečťanu a já povídám něco okolo toho hřbitova, od tolerančního patentu ke kalichům na náhrobcích, povídám o kalichu na hrobce mejch pra a praprarodičů a tak obecně vedu chytrý otcovský kecy co, jak a proč. Jak tak vnímám od malý výjimečně nefalšovanej zájem, tak až sám sebe dojímám, jakej sem otec scholastik.

 

U nejzachovalejšího náhrobku jsme se zastavili, dokonce na něm byla čitelná data včetně "...byl zavražděn dne 21.5.1945".

Tak tý malý říkám: "hele, tady ten pán byl zavražděnej, to je strašný".

Malá: "Co to znamená?"

Já: "No že ho někdo úkladně zabil."

Malá: "Jak úkladně?"

Já: "No jako schválně, plánovaně a hnusně ho zabil."

Malá: "Aha, a proč?"

Já: "No to nevim, to tam nepíšou."

Malá se na mě podívá, pokýve hlavou a tu naší vzácnou edukativní chvilku rozstřelí větou "Hm... asi někoho sral."

 

Až budu starej, budu se snažit jí nesrat.

 

To jsi mi připomněl, jak jsem dal svého šestiletého synka prvně na tábor. Když jsem si po třech týdnech to špinavé, páchnoucí a usoplené dítě naložil zpět do auta a usedl za volant, tak se zezadu z dětské sedačky ozval zoufalý výkřik: "Do píči! Já si zapomněl medvídka.".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PepaSFI: kolo uz neni. Misto toho je pruzinova, neboli stradacova zajistovaci brzda.

 

Zachrana brzda u novejsich stroju funguje jinak nez drive. Drive tam byla cista mechanika, strhnes brzdu a v potrubi se udelala dira, kudy utekl vzduch-vlak brzdi.

 

Nove stroje to maji trosku jinak, zatazenim za zachranku prerusis napajeni inverzniho ventilu, ktery je pod napetim zavreny a ty zatazenim   prerusis obvod a ventil odpadne-vlak brzdi.

Ale muze do toho aktivne vstoupit strojvedouci tlacitkem preklenuti zachrane brzdy ten ventil zase zavrit a popojet na vhodnejsi misto, kam se  lepe dostanou zachrane slozky- mosty, tunely, spatne prustupna mista.

 

Pockam na zaverecnou zpravu, protoze tohle je neskutecny prusvih. Mam asi v hrubych obrysech jasno, proc a co, ale psat o tom nemuzu.

Stve mne to nehorazne.

 

Mam tyden dovolenou a hned  tri prusery.  Uz jsem si ji ale vybrat musel,pac byla prevadena z lonska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...