Přejít na obsah

ze Života .....


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Děkuji.

V podstatě to vystihuje průšvih v Praze a jiných oblastech závislých na B.com, respektive u těch, co 
se zcela spolehli na prodej přes jedinou OTA a provizi promítli do ceny koncovému zákazníkovi.
Ostatně o peníze jde vždy, tady správně naříkají hotely, jelikož ostatní kteří v článku vystupují nějakým způsobem
žijí z provize za zprostředkování (Radka = Profitroom, Kotas / Previo stejný případ, oba berou provize z vlastního prodeje).

B.com je byznys jako každý druhý, a samozřejmě se snaží v této situaci přežít / vydělat. To, že automaticky v honbě
za klientem sníží algoritmus vlastní provizi aby dosáhl nižší ceny pro klienta je jen a pouze odpověď na cenovou
politiku některých hotelů a řetězců, kteří se rozhodli po jednom soudním rozhodnutí nedodržovat cenovou paritu s B.com.

Dávno pryč jsou ty doby kdy ředitel hotelu jel s pugétem karafiátů a bonboniérou na Čedok domlouvat podmínky kde v katalogu
bude hotel, ceny a kontingent zasmluvněný rok dopředu . . .  dneska je to rychlý, online a hlavně agresivní boj o to, přes koho
klient přijede na hotel. Těží z toho prodejce reklamy (všimli jste si že Seznam.cz několik měsíců otevírá nuceně všechny linky
do nových oken? Tedy významně násobí počet zobrazení reklamy = více peněz), a prodejce který má z ubytování provizi.
V důsledku to zaplatí klient, protože jsou to náklady které hotel musí někam promítnout. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si proto vždy blokuji ubytování přímo u hotelu a na prostředníky kašlu, maximálně na nich hledám recenze :D a kolikrát se za to hotel odvděčí, např. jsem měl parking zdarma, poukaz na lanovku, snídani...takže za mě samé výhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě tohle je na co by měl hotel cílit, aby se klient ideálně vracel spokojen a rezervoval si napřímo.
I když "napřímo", pokud rezervuješ před online rezervační systém na stránkách hotelu tak toho se chopily
výše zmíněné firmy a za to si berou provizi. Jen málo hotelů má online rezervaci na webu vyloženě svou vlastní.
A kalkulují s tím že raději dát 5% provizi z vlastního klienta než 15% Bookingu.

Takže zcela bez provize pro hotel je klasika emailem či po telefonu. S tím se mi vybavuje v jednom hotelu slečna
recepční klientovi: "Ale když si to koupíte přes slevomat, kde teď máme akci tak ušetříte a já to tady nebudu muset zapisovat"  :lol2: 

Pravda, pokud hotel neřídí úplný diletant tak mají pro vlastní rezervace nejednu výhodu. Platí to všude ve světě, i v Top hotelích.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Rumuni v Londonu, tvl.. to je nářez..!

Did this couple really just use a six-year-old to steal an Audemars Piguet Royal Oak Offshore?

Look, we get it. Waitlists are frustrating, and watches are commanding higher values and premiums than ever before. But this has to be a new low. A Romanian couple has been caught red-handed, or rose-gold handed, attempting to steal a Royal Oak Offshore in rose gold from Audemars Piguet worth £67,000 GBP from venerated department store Harrods in the United Kingdom.

Harrods theft Audemars Piguet
Image: Metro.co.uk
According to the report, Ilie Para and Marta Para-Bloj, both 33, scoped out a particular model to steal from the Knightsbridge retailer, going so far as to take extensive photos of the watch to help them source a faithful enough replica to attempt to swap during a showing from a sales representative. Like Indiana Jones placing stone in place of the temple idol, the duo felt that with an ultra-realistic replica they would be able to fool the sales clerk long enough to escape the store and country to return home with the watch.

Harrods theft Audemars Piguet

So, how did they pull it off? According to the Metro.co.uk report, “When the sales assistant turned her back to them, Para swapped the £67,400 timepiece with a ‘convincing’ replica hidden in the child’s hood, Southwark Crown Court heard.” Under the guise of returning to buy the watch as a present for the woman’s father, the couple made their six-year-old child an accomplice by using the young boy’s hood to hide the replica timepiece until a moment arose to make a quick swap — unbeknownst to the store employee.

The Metro report claims the swap was not recognised until the following day, “The sales assistant was ‘oblivious’ to the swap but the next day a colleague noticed the watch’s dial was different and it was missing its serial number … The authorities were alerted and the pair were stopped at the port of Dover with Para wearing the watch on his left wrist, their London address having been cleared of their belongings.”

To get the full scoop, click here, and retailers – beware all customers bearing children in hoodies.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Xenomorfus napsal:

Narazil sem na tohle "promo" video. A nenapadlo mně, kam to jinam dát. Nejsem klasický "repostovač", ale tohle mně nadchlo. A je to ze života....

to je fakt dobrý. trochu mi to připomíná ty vomletý trudomyslný týpky v reklamách na hornbach :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2020 v 19:15, Xenomorfus napsal:

Narazil sem na tohle "promo" video. A nenapadlo mně, kam to jinam dát. Nejsem klasický "repostovač", ale tohle mně nadchlo. A je to ze života...

Dneska jsem se tak vytočil, že jsem říkal - a dost, jebu na to! Stres 150%, lidi se zbláznili a spedice nestíhaj, ve skladech zmatek a bordel. Pak jsem na Benzíně, přečkávám povinnou pauzu, jdu si pro kafe a vedle u kasy frajer (mikinu/bundu Košík.cz) řve do telefonu (asi na dispečera), že včera skončil o půlnoci a dnes točí od pěti od rána a říká mu, že si už potřebuje odpočinout. Říkám si - všude stejnej bordel, všude hoňky, dopiju kafe a jedu dále :D . Já teď točím primárně vnitro, prachy super, ale včera jsem měl čas celej den po skoro třech týdnech? Plánuju soukromě Ostravu a od září prakticky nemám prostor se utrhnout na dva dny? Jak se zavřely krámy, tak spedice se nezastaví, do toho Vánoce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Sphinxx napsal:

Dneska jsem se tak vytočil, že jsem říkal - a dost, jebu na to! Stres 150%, lidi se zbláznili a spedice nestíhaj, ve skladech zmatek a bordel. Pak jsem na Benzíně, přečkávám povinnou pauzu, jdu si pro kafe a vedle u kasy frajer (mikinu/bundu Košík.cz) řve do telefonu (asi na dispečera), že včera skončil o půlnoci a dnes točí od pěti od rána a říká mu, že si už potřebuje odpočinout. Říkám si - všude stejnej bordel, všude hoňky, dopiju kafe a jedu dále :D . Já teď točím primárně vnitro, prachy super, ale včera jsem měl čas celej den po skoro třech týdnech? Plánuju soukromě Ostravu a od září prakticky nemám prostor se utrhnout na dva dny? Jak se zavřely krámy, tak spedice se nezastaví, do toho Vánoce.

To tak nějak bylo od září vždycky, David. To zas když se všechno po celozávodkách rozjelo /a-motive, e-shopy fabriky/. Teď se to masivně přesunulo hlavně na ty e-shopy díky karanténě - myslím tak nárůst cca 400% a do toho mraky lidí ve prdeli /z různých důvodů/. Někdy nechápu, kdo to uvozí a očekávám dodací doby v prosinci týden, pokud vůbec :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jene, zatím jsou termíny v pohodě, ale kluci se točej festovně ... dodávkáři jezdí ve dvojce, jeden řídí, druhej řeší dodáky a volá lidem, fakt mazec. Ale to jsem se dnes zamyslel na tím "Košíkářem" ... to musí bejt taky očistec, tahle práce. Na druhou stranu, než sedět doma za nulu, tak tam jsou jistý prachy, ale ten stres? TVL, co na to říct? V prosinci už bude s dodacíma lhůtama fakt problém, nemluvě pokud se nerozvolní. V roce 2013 jsem si udělal papíry na velký kolosy, dlouho mě to bavilo i jako druhá práce, pak přišla reko D1, která pořád zdržovala, kolikrát jsem musel dělat velkou pauzu, do toho nebylo kde parkovat, benzínky narvané kamiony k prasknutí, protože se všichni zdrželi v kolonách, do toho buzerace celníků. A dnes navíc tyhle dusna na skladech, honičky na čas, termíny? Dneska už bych do toho nešel... Teď mám nabídku na nadměrný náklad, super prachy, čistá hlava, víkendy free, práce primárně v noci, ale tyhle kecy už znám .. když ptáčka lapají. :D Pamatuješ na moji zkušenost s autopřepravníky a námi velmi oblíbenou firmu  ****mayr? Ne, děkuji, už nikdy! To bylo vždycky keců na začátku ty vole a realita? Však víme, jak to je ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel ti musím dát za pravdu, hlavně ten závěr. Nadgabarity je trochu jiná práce, lidí kteří by to chtěli dělat je málo a jsou tam lepší peníze, než u těch mayr, mann, inský, solf a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...