Přejít na obsah

Novinky z Traseru


kubson

Doporučené příspěvky

Jsem z kaučuku nadšený, u hodinek má takové varhany a když ho zapneš, nikde netlačí ani netahá za ruku, příjemné. A ještě dotaz k tritiovým trubičkám - četl jsem že ty první s venkovním fluorescenčním nátěrem vyzařovaly radioaktivitu, takže se dělá vnitřní fluorescenční vrstva. Ale psali něco o skleněné trubičce a ještě navíc o vnitřní kapsli s tritiem, což mi není jasné - znáš skutečnou strukturu a konstrukci těch trubiček? Líbily se mi modré trubičky, ale svítí méně než zelené a prý je původně vyrobili pro potápěčské hodinky, kde modrá je pod vodou vidět.

Další dotaz - měl jsem v ruce model Military s textilním páskem a není mi jasný materiál poudra - polyester (píšou na více www stránkách) nebo karbon (bylo mi řečeno osobně prodejcem)? Na materiálu lunety, kterou mám, se shodují všichni - karbon - ale to pouzdro mi není jasné.

A ještě jeden - jakou technologií je kovové pouzdro černěné. Na ofic.stránkách je nějaká zkratka, ale co to znamená? Údajně není možné běžným nošením, šoupáním o oděv atd. pouzdro oleštit.

A předposlední - na stránkách dovozce je, že u těch mých hodinek byla udělaná limitovaná "podedice - tactical edition" a prý pro ni byla v původní 30000ks sérii vyčleněna čísla 20000-20499. Ty moje jsou také "tactical edition", ale na zadní straně je uvedeno 30000-30499 a pod tím 30460, což chápu tak, že "tactical" se dělaly až po skončení původní série 30000ks takže čísla pokračují dál až do 30499, což je 500ks této limitky. 30460 je výrobní číslo mých hodinek, je i na štítku na krabičce.

A poslední - neví se konkrétně, jaké Trasery a kdo používá - armáda, policie, jaké jednotky, záchranáři..... atd. atd.?

Mimochodem, ty celoplastové Military mne dostaly - jsou úžasně lehký, měl jsem je na ruce a ani o tom nevíš. Navíc jak jsem se dočetl, za tím není snaha výrobu zlevnit, ale požadavek armády byl na nemagnetické pouzdro.

Díky a nezlob se za tolik dotazů, rád vím o hodinkách, které mám na ruce, co nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z kaučuku nadšený, u hodinek má takové varhany a když ho zapneš, nikde netlačí ani netahá za ruku, příjemné. A ještě dotaz k tritiovým trubičkám - četl jsem že ty první s venkovním fluorescenčním nátěrem vyzařovaly radioaktivitu, takže se dělá vnitřní fluorescenční vrstva. Ale psali něco o skleněné trubičce a ještě navíc o vnitřní kapsli s tritiem, což mi není jasné - znáš skutečnou strukturu a konstrukci těch trubiček? Líbily se mi modré trubičky, ale svítí méně než zelené a prý je původně vyrobili pro potápěčské hodinky, kde modrá je pod vodou vidět.

Další dotaz - měl jsem v ruce model Military s textilním páskem a není mi jasný materiál poudra - polyester (píšou na více www stránkách) nebo karbon (bylo mi řečeno osobně prodejcem)? Na materiálu lunety, kterou mám, se shodují všichni - karbon - ale to pouzdro mi není jasné.

A ještě jeden - jakou technologií je kovové pouzdro černěné. Na ofic.stránkách je nějaká zkratka, ale co to znamená? Údajně není možné běžným nošením, šoupáním o oděv atd. pouzdro oleštit.

A předposlední - na stránkách dovozce je, že u těch mých hodinek byla udělaná limitovaná "podedice - tactical edition" a prý pro ni byla v původní 30000ks sérii vyčleněna čísla 20000-20499. Ty moje jsou také "tactical edition", ale na zadní straně je uvedeno 30000-30499 a pod tím 30460, což chápu tak, že "tactical" se dělaly až po skončení původní série 30000ks takže čísla pokračují dál až do 30499, což je 500ks této limitky. 30460 je výrobní číslo mých hodinek, je i na štítku na krabičce.

A poslední - neví se konkrétně, jaké Trasery a kdo používá - armáda, policie, jaké jednotky, záchranáři..... atd. atd.?

Mimochodem, ty celoplastové Military mne dostaly - jsou úžasně lehký, měl jsem je na ruce a ani o tom nevíš. Navíc jak jsem se dočetl, za tím není snaha výrobu zlevnit, ale požadavek armády byl na nemagnetické pouzdro.

Díky a nezlob se za tolik dotazů, rád vím o hodinkách, které mám na ruce, co nejvíc.

nějaké info najdeš v tomto mém článečku

ty plasťáky jsou prostě plasťáky.. umělá hmota, jestli se to nazve polesterem nebo jak je celkem jedno, karbon - co to je karbon - uhlí? ;)

ad pvd - mrkni do slovníčku

ad stránky "dovozce" - :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem za ně 8000,-. Na www píšou kaučuk tak nevím, třeba je to guma...je to takový gumový... Karbon sice vypadá jako umělá hmota, ale rozdíl mezi tím je asi 100x větší než mezi gumou a kaučukem. Jasně - uhlíková vlákna (v tomto případě asi ne přímo vlákna) spojená vhodným pojivem, čili laicky spíš laminát (i když ne skelný), kompozit, jak chceš. Kvalitou a vlastnostmi to může být lepší než ocel, možná v něčem i než titan, ale levně to vypadá. Takže zase pro lidi co to nemaj pro parádu ale pro nějaký specifický účel. Cena takového karbonového dílu může být několikanásobně vyšší než ocelového - nevím jak v případě pouzdra hodinek.

Na článek mrknu, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně jsem za ně dal taky 7700,- ale je to formou slevy na další nákup, který asi nastane, protože Trasery jsou tak jiné, že se mi líbí.

Článek - pěkné počtení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš to prašť jako uhoď, nevěř tomu že by to bylo extra drahé, u těch plastových modelů je kladen důraz na cenu - ani se neopravují, rovnou se mění, ehm.

pouzdra jsou z polyesteru, nebo polyamidu, karbonová vlákna jsou použitá na lunetách u některých modelů (například právě u tvého black storm pro)

kaučuk to fakt není, to by byla cena několikanásobná, ale je pravda že je to asi nejlepší gumový řemen co jsem kdy viděl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si celoplast nekoupil a karbonová luneta mi nevadí, právě naopak, bude se na ní šoupat rukáv motobundy, přes to lem rukavice... Na ní by to nemělo být vidět, aspoň po zkušenostech s plastovou pistolí Glock, bude to dost podobný materiál a ani po tisíci vytažení z pouzdra, odírání o kalhoty atd. není ošoupaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příští výlet (ma podzim) se už Ivane budeme v noci navzájem oslňovat Traserama!!!! :box: pošli mi kontakt na toho dovozce, asi bych chtěl i ten jejich stejněj řeminek co máš ty....

Zítra porovnáme kdo má lepší Tritium :cheers: !!!!

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...