Přejít na obsah

Dubaj


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 95
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to karta na mestku dopravu metro , bus, vodne taxi ... planujem kupit tu na 7 (ideme len na 5, ale nevadi) dni stoji 110 AED a da sa s nou jazdit neobmedzene celu dobu.

nieco o tom je tu http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.portal?_nfpb=true&_pageLabel=home_learn_default&lang=en&_nfls=false

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letel niekto na Al Maktoum Dubai International Airport, dá sa tam kúpiť NOL karta?

 

Karta se kupuje při vstupu do Metra. Al Maktoum - je rozdíl kam přiletíš, na jaký terminál (čím) - pokud jinou, než Emirates ty výhradně na T3 ostatní  (Smart, Fly Dubai si nejsem jistý)  T1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi nebude tak celkom pravda (na toto letisko sa daju zohnat letenky za celkom zaujimave ceny a netreba tak dlho hladat), ked odtial chodia autobusy, tak sa tam musi dat kupit aj karta, lebo inak sa v tom autobuse platit neda.

Ak by sa ta karta tam kupit nedala, tak sa vynara otazka, naco by tam potom chodili tie autobusy chodili, ked ludia co priletia by s nimi nemohli cestovat. Ja som chcel len zistit ci tam uz niekto z miestnych neletel, aby som nemusel hladat. Krajne riesenie je zobrat taxik za cca 7 euro k najblizsej stanici metra a tam kupit kartu a je to vyriesene bez hladania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si na Facebooku https://www.facebook.com/snadnodosveta/

 

Paní je sice trochu killer, ale zvládne cestovat za pár kaček a ráda se podělí o zkušenosti. Zrovna před pár dny psala o Dubai ... :)

 

JAK NA LEVNOU DUBAJ: 

Doprava: 1. kupte SILVER NOI card za 25 AED (poplatek za kartu je 6 AED a zbytek máte kredit na dopravu) přímo na Terminálu 2 http://bit.ly/2mGLzmA, z Terminálu 2 jezdí bus 43 směr Gold Souk (proslulý zlatý trh) za 3 AED (strhne se vám z karty, není možné platit řidiči), nebo můžete dojít pěšky či vzít taxi na nejbližší stanici metra Stadium a libovolně se rozjet do vašeho ubytování. My jsme si vybrali hotýlek blízko Union Square, kde se křížily obě linky zelená i červená. Dubajské metro je nejdelší metro a automatickým řízením bez řidiče na světě, stoupněte uplně dopředu a užijte parádní jízdu. Kupujte rovnou celodenní jízdné za 20 AED nebo třízónové týdenní za 110 AED. Na to, jak luxusní metro to je, jsou ceny velmi nízké. Ženy a děti mohou využít speciálních vagónů pro ně, kde je dostatek místa. Mapa metra http://dubaimetro.eu/wp-content/uploads/2009/?/routemap1.jpg. Vše o metru a jízdném https://www.dubai-online.com/transport/metro/tickets-fares/. S ním se svezete k nejvyššímu mrakodrapu světa Burj Khalifa, zastávka Mall, nebo do báječné Mariny, když přesednete na tramvaj, doveze vás až na pláž. Aplikaci na vyhledávání bus spojení http://dubai-buses.com/index.aspx

Ubytování - řeště klasicky booking nebo airbnb a zadávejte Deira. Je to stará čtvrť, pravý orient, kde najdete levné ubytování, jídlo a služby a projíždí tudy dubajské metro, kterým se pohodlně svezete mezi mrakodrapy. 

Co vidět zdarma? 
Fontána začíná svou show od 18 a jede do 22 hod. každý den - jeďte metrem na Dubai Mall, projděte jej ven, a kochejte se báječnou show zdarma s osvětleným Burj Khalifa v pozadí.

Public beach - nechoďte na placené pláže, Dubaj má i skvělé veřejné pláže, my si oblíbili malou pro děti na tramvaji v Dubaj Marina, za hotelem Sheraton, kde měly děti krásné kryté hřiště a kus bezvadného trávníku na ležení - poznáte ji podle kočárků, kde maminky tráví celé dny. 

Levné jídlo: levně a chutně se najíte v každém velkém supermarketu v některém z početných nákupních středisek, např. Waitrose, Carrefour přímo mezi mrakodrapy. Mají v nich báječný čerstvý hummus, čerstvé placky/chleby asi za 12 Kč a hlavně teplé pulty s jídlem, kde kuchaři celý den vaří čerstvá jídla na váhu - různé rýže se zeleninou, grilovaná kuřata na mnoho způsobů atd. Chodí na to houfně lidé, kteří pracují ve městě v kancelářích a víte, že je to dobré, čerstvé a hlavně to skoro nic nestojí. V Deiře pak najdete mraky malých bister s různou asijskou kuchyní. My jsme si oblíbili libanonskou. 

Abú Dhabí: využijte toho, že 200 km od Dubaje je hlavní město Abú Dhabí. Jezdí se tam autobusem, nabijete si zpáteční cestu 2x25 AED na svou NOI kartu a jedete krásným novým klimatizovaným busem s koženými sedačkami po dálnici, která je po celé délce osvětlená až do města. Vyjíždí se z autobusového nádraží busem E101 Ibn Battuta na červeném nebo E100 z Al Ghubaiba na zeleném metru - tím jsme jeli my, páč byl v naší čtvrti. V Abú Dhabí se dostanete místními busy (jede nesčetně linek) k Sheikh Zayed Grand Mosque - nádherné novodobé mešitě, kterou musíte vidět. 

Omán: pro cestovatele, kteří by rádi objevili krásnou zemi Omán máme na seznamu přání), zde existuje možnost jet do ní z Dubaje busem do Muscatu, protože letenky od nás jsou drahé, vyplatí se tam jet takto). Je to 450 km cesta, trvá 5-6 hodin. Lístek stojí 55 AED a jezdí 3 busy denně. Musí se koupit od ománské společnosti, která má v Dubaji prodejní místo. 
Jmenuje se Mwasalat. Z Dubaje v 7.30, 15.30 a 23:00, z Muscatu 6:00, 15.00 a 23:00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ty mě zase dali po ránu, přišla mi změna letu z Kathmandů domů a v Dubaji, kde jsem měl být dvě krásný hodinky jsem najednou 12 dlouhých hodin :eek: Pomóc, to jsou ale problémy, že? Ale séře mě to :lol2: No nic, chci se zeptat jestli můžu normálně vylézt z letiště a jet se hromadnou mrknout do centra. Četl jsem že vízum nepotřebujeme, atk snad to jde. No a co tam? Přiletím ve 02:00 dám chrupec na letišti a kolem šesté vypadnu, letí mi to v 16:00 tak asi osm hodin času, co by jste doporučili, kam dojet? Nechci tam moc tajtrdlíkovat, takže jedno, dvě zajímavá místa, možná centrum nabom klidně pláž a tam se válet, nevím zatím. Děkuji za každý postřeh :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mě zase dali po ránu, přišla mi změna letu z Kathmandů domů a v Dubaji, kde jsem měl být dvě krásný hodinky jsem najednou 12 dlouhých hodin :eek: Pomóc, to jsou ale problémy, že? Ale séře mě to :lol2: No nic, chci se zeptat jestli můžu normálně vylézt z letiště a jet se hromadnou mrknout do centra. Četl jsem že vízum nepotřebujeme, atk snad to jde. No a co tam? Přiletím ve 02:00 dám chrupec na letišti a kolem šesté vypadnu, letí mi to v 16:00 tak asi osm hodin času, co by jste doporučili, kam dojet? Nechci tam moc tajtrdlíkovat, takže jedno, dvě zajímavá místa, možná centrum nabom klidně pláž a tam se válet, nevím zatím. Děkuji za každý postřeh :notworthy:

Viz můj příspěvěk výše. Zajeď metrem do "centra", Burj Khalifa a okolo :) a pak trhy http://www.radynacestu.cz/magazin/souky-v-dubaji/ přes kanál se doprav na lodi, je to za pár korun a dobrý zážitek :)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...