Přejít na obsah

Klišé a fráze z prodejních inzerátů


Mischa80

Doporučené příspěvky

Vždyť je to vlákno celkem snanda:)

 

Na fráze typu ... koupené od váženého člena .... kafe nebo pošťák v ceně ... stav nezměněn ... párkrát na ruce ... něco proběhlo, ale stále volné ... rezervace pro váženého člena ... vyřizuji podle došlých SZ ... rezervace padla, stále volné ... slevy nečekejte ... motivační sleva ... čekám platbu, po dokončení zamykám ... hotovo, lock (zamykám)  hlavně DĚKUJI CHRONOMAGU ZA PROSTOR ... jsem si už zvykl.

 

 

Naposled mě ale dostalo konstatování prodejce "kalibr pracuje správně". Napsat něco takového o strojku na hodinkovém fóru, to snad ani není možné... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť je to vlákno celkem snanda:)

 

Na fráze typu ... koupené od váženého člena .... kafe nebo pošťák v ceně ... stav nezměněn ... párkrát na ruce ... něco proběhlo, ale stále volné ... rezervace pro váženého člena ... vyřizuji podle došlých SZ ... rezervace padla, stále volné ... slevy nečekejte ... motivační sleva ... čekám platbu, po dokončení zamykám ... hotovo, lock (zamykám) hlavně DĚKUJI CHRONOMAGU ZA PROSTOR ... jsem si už zvykl.

 

 

Naposled mě ale dostalo konstatování prodejce "kalibr pracuje správně". Napsat něco takového o strojku na hodinkovém fóru, to snad ani není možné...

Proč je podle tebe špatné nebo směšné "poděkovat Chronomagu za prostor k prodeji"? Podle mě je to výraz slušnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovéhle projevy díků se opravdu vnímají různě. Pro někoho je to normální, pro někoho už přehnané. Třeba když operátoři na infolinkách mobilů volajícím poděkují za zavolání. Taky mi to dřív přišlo hodně divné, ale už jsem si zvykl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patprom: že je "poděkování chronomagu za prostor" špatné, jsem nenapsal, ale to, že mi to přijde trochu směšné, to přiznávám. Je to něco podobného, jak když někdo na aukru "přeje příjemnou aukci". Ostatně, bazoši nebo sbazaru taky nikdo za prostor neděkuje. Ale tohle téma není na žádnou hlubokou debatu.  Jen jsem vyjádřil svůj názor a nemám problém s tím, když jej někdo nesdílí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

tak mi osobne pozdrav, podekovani a rozlouceni prijde jako zaklad slusnosti vzdy a vsude.

Ale asi jsem ze stare skoly...

Konkretne zde, kdyz zacinam nove vlakno, inzerat, zacnu pozdravem a koncim podekovanim, mnohdy pridam i rozlouceni ve smyslu "hodinkarskem"...

Naopak mi prijde, ze kdyz zacinam cist nove vlakno nebo novy inzerat a toto tam neni, ze je dotycny tak trochu neslusny...

Diky za pozornost. ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patprom: že je "poděkování chronomagu za prostor" špatné, jsem nenapsal, ale to, že mi to přijde trochu směšné, to přiznávám. Je to něco podobného, jak když někdo na aukru "přeje příjemnou aukci". Ostatně, bazoši nebo sbazaru taky nikdo za prostor neděkuje. Ale tohle téma není na žádnou hlubokou debatu.  Jen jsem vyjádřil svůj názor a nemám problém s tím, když jej někdo nesdílí.

Srovnání chronomagu s sbazarem je smutné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto se k tomu ještě vyjádřím. Já "chronomagu děkuji za prostor" tím, že přispívám na jeho provoz. Je to podle mě slušnější než jen virtuálně děkovat někomu, kdo neexistuje. On si to poděkování "chronomag" stejně asi nepřečtě takže ani neocení. Takže proto mi to přijde směšné.

 

A taky děkuji za pozornost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě už taky napadlo s tím občerstvením... já bych si třeba z kafepivolimo vybral to pivo, ale zase občas vytankuju 8 kousků, tak nevím jestli by to prodávající ještě toleroval...

Jinak mě občas vytáčí pojem "kancldiving" (nebo kancldajving)... chtěl jsem ho už párkrát v inzerátu použít, ale pak mi došlo, že vůbec nemám kancelářskou práci a kancl vídám maximálně tak ve filmu a bylo by to tudíž klamání kupujícího.... měl by se zavést třeba ordinacediving, skladdiving, kabinetdiving apod. podle profese...

 

Jinak se mi v jednom inzerátu moc líbilo když někdo napsal: "vypadá to že prodáno. po přijetí peněz tady zhasnu a zamknu." :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že jsem byl alespoň některými pochopen. Inzerci tady na Chronomagu považuju za takový příjemný bonus. Tohle opravdu není Bazoš ani Aukro. Proto mi přijde v pořádku normálně slušně lidsky poděkovat.

Pokud to někdo nechápe, pak jeho problém :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto se k tomu ještě vyjádřím. Já "chronomagu děkuji za prostor" tím, že přispívám na jeho provoz. Je to podle mě slušnější než jen virtuálně děkovat někomu, kdo neexistuje. On si to poděkování "chronomag" stejně asi nepřečtě takže ani neocení. Takže proto mi to přijde směšné.

 

A taky děkuji za pozornost :)

Možná tomu nebudeš věřit, ale já taky přispívám na provoz Chronomagu nějakou tou korunou a přesto mi není na překážku slušně poděkovat.

No, asi mě rodiče dobře vychovali a stejnou cestou se snažím vychovávat i já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak malda to zřejmě myslel tak, že je slušné a žádoucí poděkovat někomu z očí do očí. Když se to dotyčný nedozví, ztrácí to trochu smysl a stává se z toho fráze. Notabene u inzerátů, které se po uzamčení přesouvají do sekce "uzavřené", tj. ke spánku :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...