Přejít na obsah

Severní Polsko, Sopoty a spol :).


Doporučené příspěvky

Přidávám se ke spokojeným návštěvníkům polského Baltu. V červenci jsem se vydal sám s dětma na cestu do Miedzyzdroje. Penzion jsme měli zamluvený předem (cena cca 12k za standardně zařízený pokoj pro 4), ale pronájmy byly nabízeny na téměř každém kroku. Jeli jsme z UL autem, v neděli, většinou přes Německo, a cesta trvala cca 5 hodin, a to i s pauzama na čůrání (navigace hlásila čistý čas 4,5 hod.). Pravdou je, že jsme měli štěstí, a ani při jedné cestě nebyly v našem směru kolony - zato vždy v tom opačném, a při cestě zpět (sobota) jsme naměřili tři v délce 15km. Inu celé NDR jelo k Baltu.

Samotné městečko bylo ve stylu matějská na Mácháči - všude samé atrakce, kolotoče, stánky a jiné tahače peněz z peněženek hodných rodičů. Takový airhockey musí být polským národním sportem.Trochu mi chybělo něco stylovějšího, "tradičnějšího". Stravovali jsme se v místních restauracích, ceny přijatelné, kvalita také. Jen snad žádná neměla toalety, vždy jsme museli nějaké hledat na kolonádě, samozřejmě za poplatek. Ke zlotu - doporučuji vyměnit v ČR. U nás jsem ve směnárně dával 6,20 bez poplatku, z bankomatu v Polsku byl 7,30.

Měli jsme obrovské štěstí na počasí - pršelo jen v den příjezdu, pak nádhera až do odjezdu. Na pláži hlásili teplotu vzduchu 26 (pocitově víc), teplotu vody 19 (pocitově míň). Dětem to samozřejmě nevadilo, ale jednou jsem na ně zapomněl a vyhnal je z vody až po 3/4 hodině - kluk měl pusu jak od borůvek a drkotáním si málem vyrazil zuby. Pláže denně udržované, moře překvapivě čisté, ještě cca 50metrů od břehu hloubka po pás, vlny občas a takové na blbnutí pro děti. Doporučuji si hned zakoupit paravan - vytyčíte si tím místo na pláži, zajistíte jakési soukromí a neuletí vám věci, když zafouká.

Poláci byli všude strašně milí a ochotní, vždy překvapení když zjistili, že jsme z Čech. Nejsou na nás moc zvyklí a pokaždé vzkazovali, ať pozveme i ostatní od nás, že se na nás těší. Jsou zvyklí spíše na němce (pro ně je Balt cca o 2/3 levnější než doma). Za sebe můžu říct, že příští rok jedu znovu, i když  zkusím zase jiné místo.

post-3263-0-27948800-1472069319_thumb.jpg

post-3263-0-11236100-1472069333_thumb.jpg

post-3263-0-48639300-1472069348_thumb.jpg

post-3263-0-54469800-1472069369_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dovolím si nepřímo oživit todle vlákno, který mi vlastně bylo inspirací. Jelikož jsme jeli obytňákem, tak jsem váhal kam to lupnout. Nakonec vyhrálo to druhý vlákno http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/45151-obytný-automobil/?p=1927230, takže to nebudu dublovat a zde to pojímám pouze jako odkaz a současně i poděkování Kubovi, protože bez něj by tenhle super týden nejspíš vůbec neproběhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...