Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Za poslední rok a půl jsem prošel neskutečně trnitou hodinkovou cestu, kdy obrovské nadšení střídalo pa pár týdnech nošení ještě větší zklamání a zdánlivě nekonečné hledání. Za 18 měsíců jsem diky chronomagu, chrono24 a watchuseek vystřídal následující hodinky (asi né úplně přesně v tomto pořadí) - Breitling Colt - Omega Seamaster Planet Ocean - Omega Seamaster Planet Ocean 8500 - IWC Portuguese - Blancpain Fifthy Fanthoms - JLC Master Compressor Dualmatic - Zenith El Primero Class - Rolex Explorer II - UN GMT Big Date - IWC Spitfire - Hublot Classic Automatic a ted naposled Glashutte Original Senator. Uplny maglajz, ulety v podobe zcela rozdilnych hodinek, vsech velikosti, tvaru a barev. Nektere se mi zdali velke, nektere male, nektere moc tezke, atd., asi to znate. Z vyse uvedenych me asi nejvice bavily klasicke Planet Oceany, ktere jsem mel asi 4 mesice. O tom proc me vyse uvedene modely nezaujaly se mi rozepisovat nechce, bylo by to na roman a slo o veci spise pocitove subjektivne nez fakticke objektivni problemy a vady. Stesti bylo ze budget ktery jsem si vyhradil na hodinky zustaval prakticky stejny, vetsinou za kolik jsem koupil za tolik jsem prodal nebo vymenil, par tisic jsem ztratil, ale nic dramatickeho, naopak koupi nekterych jsem si zprijemnil i vyletem po Evrope. Proto jsem si rekl ze si dam pauzu a koupim relativne provizorni hodinky za rozumne penize, o ktere se nebudu moc bat a ktere budu mit opravdu na bezny provoz a noseni, nez se dam dohromady a vyberu neco co mi vydrzi. Samozrejme, v hledacku se objevil Porsche design, Oris, Maurice Lacroix, atd. Nakonec jsem zcela nahodou narazil na chrono24 na titanove Breitling Chrono Avenger M1, ktere se mi vzdycky libily, bylo to kompletni baleni, dobry stav, prijatelna cena a hlavne kaucuk, ktery mam jako reminek ze vseho nejradeji (kovoy tah proste nosit nemuzu). Uhadal jsem jeste nejakou mensi slevu a postovne zdarma a byly doma. Zacal jsem je nosit na kuzi, ale moc me to nezaujalo a pak jsem je prezul na kaucuk. Predtim jsem hodinky nosil spise mene, rozhodne ne denne. Tyhle Bretilingy me ale zacaly strasne bavit, vzhledem k vaze a tvaru se mi nosi strasne prijemne, ale k tomu se dostanu v rezenci. Zkratka jsou prvni hodinky, ktere me opravdz zaujaly a ktere nosim rad kazdy den a prestoze asi vim ze se do sveho chronomagorstvi pustim zase znovu, v tuhle chvili to vypada ze tyhle zustanou doma naporad. Prumer 44mm, vaha uzasnych a neuveritelnych 92g, vpodstate nezpozdujici se Superquartz, zajimava barva beige - kremová, paradne sedi na ruce (mam ruku cca 17,5cm) a podle Brietlingsource i jedny z mala hodinek kde se chrono dá ovládat i při potápění, coz asi nevyuziju ale i tak to pdole me svedci o kvalite zpracovani. Doposud jsou to z meho pohledu nejlepsi hodinky ktere jsem mel. Ano, kvartzky na kaucuku :)

 

post-9754-0-67544500-1472306388_thumb.jpg

post-9754-0-76557000-1472306395_thumb.jpg

post-9754-0-35461600-1472306411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...