Přejít na obsah

V hodinkách za 420$ je kalibr za 60$.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Noční chodec:

A jaký strojek by sis tam přál, za 400 dolarů? 

Musíš si uvědomit, že většinu ceny výrobku tvoří, kromě daní, i marže obchodníků. To ti nevadí?

 

Ed: Obchodníkům tedy platíš mnohem víc, než za strojek. A přesto ti jde o cenu strojku.

(Velmi přibližně: strojek 60, DPH 75, obchodníci 200. Co je vlastně normální?)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkušenosti vím, že Miyota je dobrej kalibr. Horší je značka MPM, která si hodinky nechává vyrábět v Číně a díky dlouhotrvajícím sporům mohou používat značku Prim. Druhé věc je ta, že ten "opravdový" Prim neumí/nechce vyrobit podobné hodinky do 15 000 Kč a prodává hodinky za nesmysly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jacob: No jo, jenže hodinky do 15 tisíc jsou po odpočtu DPH hodinky za desítku. Do takových by se zase musely dávat jen ty nejlevnější strojky a všichni by tu nadávali jak hluboko Elton klesnul. A kolik kusů takových hodinek by se muselo prodávat, aby si to na sebe vůbec vydělalo a uživilo to jak vlastní výrobu (pouzder a všeho ostatního), tak rozsáhlý aparát majitelů? Já to vidím nereálně. MPM to uživí jen proto, že to všechno nakupují za pár korun v Číně a tady to jen zabalí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz Jacob... 

MPM je Čajna, na druhou stranu dělají hodinky pro lidi za pár peněz. ELTON dělá hodinky (když nepočítám místní chronomagory) pro papaláše a přeplácené hipstery. Podle pana Interneta by tam měla být Miyota 8205 což je starší strojek, ale v pohodě. Pokud budeš mít natahovač, tak si dej pozor na otáčky, tuším, že ta strojovna má pouze jednostranný nátah. Hodinky vypadají čitelně, jsou vodotěsné a mají svůj design. Navíc je tam nápis Prim, pod nimž si 98% populace nepředstaví čínskou velkovýrobnu, ale kvalitní české hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vespolek.

Vyhlédl jsem si cenově dostupné automaty z MPM.

Při průzkumu jsem zjistil, že kalibr Miyota (který je uvnitř) má cenu 60$ a celé hodinky 11000,- Kč. 

Je to normální, nebo není?

 

Děkuju za vaše vyjádřené názory.

 

to si myslim, ze je skvely pomer. U skutecnych Primek bys se dostal na dramaticky horsi pomery :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to Čína a ta se u fandů hodinek nenosí, koneckonců i já to tak nějak cítím, ale když se tazateli líbí, proč ne a tohle asi není asijský tržnicový šunt... Na druhou stranu by mne nenapadlo hodnotit podle ceny strojku láci celých hodinek, navíc slušně vodotěsných... Ale je fakt, že bych kromě obcházení obchodů hledal i jinde, nečínské alternativy (pokud to u tazatele hraje roli) se jistě najdou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...