Přejít na obsah

V hodinkách za 420$ je kalibr za 60$.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Asi bude dobré uvést některé důvody a vysvětlit pohnutky, které rozhodují.

Čína ano, nebo ne? 

Radši ne, protože čínské výrobky mají pověst spotřebního zboží. Nikdy jsem neslyšel:?To si kup! To je Čína, ta ti vydrží?. Tyto hodinky budou dárkem k životnímu výročí. Mají obdarovanému zůstat až do smrti.

Láce hodinek, nebo láce strojku?

Na nákup dárku se skládá několik lidí. Někteří z nich nemohou a nechtějí pochopit dnešní kupní sílu české koruny. Aby se vůbec shodli, je potřeba odůvodnit výběr a tím i cenu

Kamenný obchod, nebo nabídky na internetu?

Nakupovat půjde společně více lidí. Žádný z nich není znalec hodinek. Za těchto okolností je lepší volba kamenný obchod s živým prodavačem.

Nové, nebo použité?

Jde o dárek k výročí. Myslím, že nákup použitých hodinek se v tomto případě nehodí.

Upraveno uživatelem NočníChodec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamenný obchod, nebo nabídky na internetu?

Nakupovat půjde společně více lidí. Žádný z nich není znalec hodinek. Za těchto okolností je lepší volba kamenný obchod s živým prodavačem.

to jakože hodinky za desítku půjde nakupovat třeba 5 lidí? No, dobrá komedie, horší než nákup počítače v Passau za Echt Gottwaldy... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude možná trochu problém, protože dnešní výrobky už se (nikde) nevyrábí jako doživotní, ale jako spotřební a životnost se uvažuje jako krátkodobá. Počítá se s tím, že za pár let zákazník půjde koupit další.

 

A podle mého názoru takovéhle poločínské hodinky nejsou vhodný kandidát na celoživotní dárek. Jsou na momentální nošení, nic víc.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jacob: No jo, jenže hodinky do 15 tisíc jsou po odpočtu DPH hodinky za desítku. Do takových by se zase musely dávat jen ty nejlevnější strojky a všichni by tu nadávali jak hluboko Elton klesnul. A kolik kusů takových hodinek by se muselo prodávat, aby si to na sebe vůbec vydělalo a uživilo to jak vlastní výrobu (pouzder a všeho ostatního), tak rozsáhlý aparát majitelů? Já to vidím nereálně. MPM to uživí jen proto, že to všechno nakupují za pár korun v Číně a tady to jen zabalí.

 

DPH se přeci odečítá i při nákupu, nejen při prodeji :-). Ne vážně, měl jsem 2x Myiotu 9015 a byl to super přesný stroj bez jakýchkoliv vad. Primky nikdy stejně nebudou mít logo swiss made, takže za sebe bych bral pěkně udělané hodinky v Česku, klidně s Myiotou. Ale plně respektuji, že jejich strategie je nastavená jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude dobré uvést některé důvody a vysvětlit pohnutky, které rozhodují.

Čína ano, nebo ne?

Radši ne, protože čínské výrobky mají pověst spotřebního zboží. Nikdy jsem neslyšel:?To si kup! To je Čína, ta ti vydrží?. Tyto hodinky budou dárkem k životnímu výročí. Mají obdarovanému zůstat až do smrti.

Láce hodinek, nebo láce strojku?

Na nákup dárku se skládá několik lidí. Někteří z nich nemohou a nechtějí pochopit dnešní kupní sílu české koruny. Aby se vůbec shodli, je potřeba odůvodnit výběr a tím i cenu.

Kamenný obchod, nebo nabídky na internetu?

Nakupovat půjde společně více lidí. Žádný z nich není znalec hodinek. Za těchto okolností je lepší volba kamenný obchod s živým prodavačem.

Nové, nebo použité?

Jde o dárek k výročí. Myslím, že nákup použitých hodinek se v tomto případě nehodí.

Resil jsem stejny problem. Ale mal jsem vyhodu v tom, ze jsem vedel 100%, co obdarovany chce - mel konkretni typ vyhlidnuty uz dlouho, jen na to nemel prachy/koule. Vim jake to je, presvedcovat lidi, aby na to dali. Mel jsem o neco vyssi budget, ale jednani bylo tezke a nakonec jsem musel dotlacit ze sveho. Nastesti mi do toho nikdo nekafral a nechali to cele na me.

 

V tvem pripade bych slevil z pozadavku automatu. Znacne ti snizuje moznosti. Prakticky by zustal jen Stein a Seiko (v zasade nic proti nim, ale je lepsi mit vyber otevrenejsi).

Kazdopadne, pokud chces poradit, napis k jakemu jubileu to je. Co to je za cloveka - sport, usedlejsi... Velikost hodinek/cloveka. Pak muzeme radit relevantne.

Na spolecny nakup bych se vyprdnul. Moc hlav, moc rozumu...kazdy bude chtit neco jineho, neshodnete se.

A taky napis kolik casu na to mate. Nakup ze zahranici urcite otevre dalsi moznosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... takže za sebe bych bral pěkně udělané hodinky v Česku, klidně s Myiotou. Ale plně respektuji, že jejich strategie je nastavená jinak.

Čínské velkovýrobě se konkurovat nedá. České hodinky stejné třídy tedy budou vždy výrazně dražší, tudíž špatně prodejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně takhle jsem před lety kupoval hodinky otci k narozeninám. Byl to kolektivní dárek celé rodiny, ale já jakožto "znalec" jsem to měl na starost. Líbily se mu tehdá moje Certina DS Action Diver, ale protože má otec docela pazouru a moje Certiny mu přišly malý, hledaly se potápky na tahu (nic než tah se mu nelíbí) s velikostí víc než 42 mm. Nakonec jsem mu asi za 11 tis. koupil Orient M-Force v kamenný prodejně v Palladiu. Na fóru jsem byl tehdá chvíli (ani jsem nezaložil radící vlákno) a prostě se rozhodl. Dneska už bych to taky udělal jinak. Třeba když koukám na krásný Seiko Sumo, který jsou podle mě mnohem vejš, za stejný prachy ze Skywatches. Člověk se holt pořád učí, kór tady :) Ale na ty MPM bych se vykašlal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem, kteří dnes přispěli radou. Za svoje peníze jsem dostal ?zatraceně víc hodinek? než jsem doufal.

A vítězem je Steinhart Ocean One Vintage. Se safírem a kalibrem ETA, za náklady nižší než byla nabídka MPM.

Hodinky už mám na ruce a moc se mi líbí.

post-24926-0-72372400-1473273822_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...