Přejít na obsah

Poradíte s levnější alternativou?


Doporučené příspěvky

Ahoj. Dlouhá letá jsem byl majitelem Orientek FTD09003D, ale po deseti letech bohužel odešly do nebíčka. Za tu dobu jsem se stal hodinkovým závislákem a nějak to s tou prázdnou rukou nedávám.  Začal jsem se tedy dívat po hodinkách, které by se mi líbily a jak to tak bývá, zamiloval jsem se do hodinek, které jsou mimo můj rozpočet (do 15k max) a sice:

 

takové pro mne klasiky v podobě Rolex Submariner

 

nebo pilotky v podobě Fortis B-42 Marinemaster (kupříkladu Fortis 647-10-11-M)

 

a do třetice všeho dobrého v podobě Tag Heuer Formula 1 - takové ty klasiky, žádné barvičky.

 

 

Jak jsem již psal, můj rozpočet je bohužel někde jinde, kde se tyhle hodinky prodávají. Vím, že se dají sehnat fake modely takových hodinek, ale to jsem ihned zamítnul - takovou cestou jít nechci - hrát si na něco, na co nemám.

 

 

Nějak se mi bohužel moc nedaří nalézt alternativu - Certina je pořád poměrně drahá. Jediná značka, která se mi zdá částečně alternativní je Steinhart. Rád bych se ale podíval i po jiných alternativách, než se finálně rozhodnu. Poradil bystě někdo další značky, u kterých mám hledat, popřípadě nějaké konkrétní modely?

 

Preferoval bych spíše automaty, ale není to úplně nutné.

 

Budu rád za jakoukoliv radu.....

Upraveno uživatelem krži
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko, nebo Steinhart, jak pisi kolegove. Za ty penize super hodinky, modelu maji mraky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja fandim deep blue....

http://www.atomictime.pl/index.php?cPath=41_43_60

 

Pilotky

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=412

 

Ale kdyz je rozpocet uuuplne down tak orient mako

Upraveno uživatelem farkyostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V týhle cenovce bych uvažoval o Steinhart Titanium 500 (který nejsou 100% homage a sám o nich na příští léto dost uvažuju), případně levnější homage Steinhart Ocean One. Nebo ještě je možnost trošku přitlačit a vzít Glycine Combat Sub nebo Squale 50 Atmost. Případně ještě o kousek vejš Certina DS Action Diver, což jsou potápky s ISO 6425 a máš vystaráno na hodně dlouho případně civilnější Longines Hydroconquest (ale ty jsou v automatu o kus vejš). 

Zkrátka v týhle ceně bych s nebál Steinhartu a sáhnul bych buďto po Titanium 500, případně po Ocean One Premium Blue, pokud chceš něco zajímavějšího.

A nebo něco ušetřit a vzít z místí inzerce SKX 007.

Upraveno uživatelem Miro_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davosa ternos, ETA, safír, keramická luneta, zvětšující kyklop, totálně obšlehnutý submariner design. Perfektní zpracování a jeté lehce pres deset, nové lehce pod dvacet.

+1

Krádež designu ať si vyřídí R s D.

Ty dostaneš za málo peněz hodně moc muziky.

Tolik, kolik jinde nenajdeš.

Perfektní zpracování, kvalitní materiály včetně keramické lunety, ETA, kterou můžeš najít i u mnohonásobně dražších, švýcarských hodinek.

Bohužel nevím o jiných hodinkách podobných parametrů, který by i tak dobře vypadaly.

Škoda, že se s tím furt nikdo nepopral.

Aby to tak nevyznělo, neříkám že souhlasím s tím, že Davosa těží s designu, který jim ani zdaleka neříká pane, ale přiživují se na něm i mnohem větší a ikoničtější, hodinářské firmy.

 

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davosa ternos, ETA, safír, keramická luneta, zvětšující kyklop, totálně obšlehnutý submariner design. Perfektní zpracování a jeté lehce pres deset, nové lehce pod dvacet.

Take souhlasim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako první a jistě ne poslední poradim Seiko. Tam nejde slapnout vedle. Výběr v podstatě nekonečný, cenové rozmezí rovněž.

 

 

Seiko +1.

Jinak Steinhart je v téhle cenovce homage modelů asi nej volba.

Jakej máš průměr zápěstí ?

Co třeba Suma ?

To jsou super hodinky.

Nebo když Steinhart, tak co ty titanový 500.

 

 

Seiko, nebo Steinhart, jak pisi kolegove. Za ty penize super hodinky, modelu maji mraky ;)

 

 

Můžete mi prosím přiblížit modely od značky Seiko, které se dají považovat za to, co kolega požaduje, tedy za co nejpodobnější design se Subama, Fortiskama MM nebo TH F1? Díky, rád si rozšířím obzory.

 

Pro kolegu Krže, Fortis MM nejsou pilotky, což je patrné již z jejich názvu.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím přiblížit modely od značky Seiko, které se dají považovat za to, co kolega požaduje, tedy za co nejpodobnější design se Subama, Fortiskama MM nebo TH F1? Díky, rád si rozšířím obzory.

 

Pro kolegu Krže, Fortis MM nejsou pilotky, což je patrné již z jejich názvu.

Nemůžu mluvit za výše citované, ale mně vytanuly na mysli tyhle seika :

https://www.timestore.cz/Znacka/Seiko-295/Seiko-24697?gclid=Cj0KEQjw0_O-BRCfjsCw25CYzYoBEiQAqO9BDAQDSSvbDHOG5PZoK3zwUYbIFMA5yCYiKQXiI7J1PsoaAn4x8P8HAQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate: nemuzu, protoze rejpes!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate: nemuzu, protoze rejpes!

Píšu k věci, neplácám ptákoviny, alespoň se tak domnívám. Kolega mAra mne pochopil. Proč mluvit obecně, když se dá přímo ukázat i na jednotlivé hodinky. A to zajímá i mne. Ale asi je to složitější, než jen něco odpapouškovat, to chápu.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...