Přejít na obsah

Poradíte s levnější alternativou?


Doporučené příspěvky

Je nějaký výrazný rozdíl mezi Davosou a Steinhartem ve prospěch Davosy, která je dražší?

Papírově (parametrově) tam rozdílů, ospravedlňujících téměř dvojnásobnou cenovku není (i když i to je diskutabilní, protože u jetých je rozdíl 2-3k), je to prostě o detailech a pocitu na ruce, tam je Davosa o míle daleko (a to jsem měl celkem patery Šteiny z řady ocean one, takže vím, o čem mluvím) taky je to o obvodu zápěstí, blbé 2 milimetry, jak v průměru pouzdra, tak šířce tahu, dokážou udělat zázraky v komfortu nošení.

 

Stručně a jednoduše, ten rozdíl nepoznáš, pokud je nemáš oboje v ruce nebo ideálně tak týden na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsou rozhodně dobrý hodinky, jestli na ně máš dobrou nabídku, nebál bych se toho a šel do nich.

Sám už jsem je měl v košíku.

 

Myslím si že nabídka je dobrá, za ty peníze, kolik stojí koscomu, bych je nikdy nekoupil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na ně měl nabídku 18k v Brně u Hanáka a dají se sehnat i o kousek líp, ale je potřeba hledat.

Jinak hodinky dobrý. Je jen pár detailů, co bych si uměl představit jinak, ale v rámci ceny jedna s nej možností.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych prispel svym kouskem do debaty. Ty Certiny budou velice dobra volba, jen pozor na velikost. Chce to vyzkouset.

Debata Steinhart vs Davosa tak kazde ma svoje pro a proti. Velikost, provedeni detailu atd. U Davosy se mi nelibi vterinovka, kdy lumi bod je moc blizko konci. Komu se nelibi logo Davosy, muze zkusit Squale, ktere maji velice podobne parametry jako Davosa.

Pokud se ale budem bavit o homage, tak nejdal je podle me korejsky Tisell. Nema sice strojek ETA, ale Miyota 9015 je kvalitou minimalne srovnatelna. Maji vice barev, AR, keramickou lunetu, 40mm a hlavne zuzujici se tah, podobne jako Suby. A nove nabizi i vsechny barevne varianty ve verzi No Date. Takze zelene Suby bez data vam neda ani samotny R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu vteřinovku vnímám, jako Andy, ale není to určitě nic, co by pro mě bylo rozhodující.

Tisell je cajk, ale u Davosy vidím výhodu v tom, že se dají bez problémů koupit v ČR s tříletou zárukou. Např u Jirky v Helveti.

Nejradši bych, ale stejně byl, kdyby někdo udělal v téhle cenovce, něco originálního, podobných parametrů, bez nutnosti to obšlehnout.

Nejblíže k tomu mají asi výše zmíněné Certiny.

Mít průměr do 42mm a míň, dal bych jim keramickou vložku lunety, změnil pozici data a pár dalších mini detailů a byl bych spokojenej.

Další v pořadí, by byly asi LHC.

39mm by asi mohlo jít, ale už by to zas bylo možná málo.

42mm zase trochu moc. Pak bych vzal zužující se tah z verze s 12 čísly a dal ho na verzi 6,9,12 včetně půldílků.

Ubral zdvojené indexy a nechal jen ty kruhové. Trochu lépe, nejlíp plasticky vyvést logo a možná i indexy, by mohly být malinko plastičtější a byl bych asi taky spokojen.

Aspoň si představuju, že by to tak mohlo být cajk.

Třeba by to nakonec nebylo ono. :D

Toť moje myšlenkové pochody, šité mně na míru.

Jiní to zas budou vidět pro jejich potřeby jinak.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, ideálně 38 - 40 mm, tedy ještě užší lunetu. A ještě bych přidal šroubovací stěžejky a odebral vnější antireflex.

Mám o kousek větší ruku. Jinak bych asi souhlasil.

AR mi neva a šroubovací stěžejky, bych bral jako bonus, ale obešel bych se i bez nich.

I Suma bych bral.

Když by všechno lícovalo, jak má, ale jsou na mě moc velký.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikosti se nebojím - mel jsem vždy radši větší hodinky :) Zatím to vypada, že to dopadne, tak se fakt těším :) když to náhodou nevýjde, začnu řešit dilema: Steinhart vs Davosa.

 

Dám za včasu vědět, jak to dopadlo ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...