Přejít na obsah

Má cenu teď kupovat hodinky nebo počkat?


rayethon

Doporučené příspěvky

Včera jsem se bavil s kamarádem který pracuje na vysoké manažerské pozici v jednom z největších českých private enquity fondů a říkal že očekavají že ČNB příští rok ukončí (respektive bude muset ukončit) devizové intervence a fixaci koruny na euro za 27 korun a tím že koruna skorokově posílí až o pět korun a pak se ustálí někde na 24 korunách. Myslíte že se vyplatí počkat s nákupem hodinek na příští rok? Pět korun na euro už by byla celkem slušná úspora, tak by mě zajímalo jestli o tom takhle někdo uvažujete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že ne. Můj nákup je vždycky impulzivně promyšlenej .-) a tohle neřeším. Je fakt, že se pohybuju v nižších sférách.

Hodinky mám rád a nevidím v nich ani investici, ani spekulaci. Je to prostě můj koníček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se ovšem, že budou muset, protože třeba při pořizovačce hodinek 3.000 Euro by to mohl být rozdíl 10.000 Kč a to už se ti vyplatí si pro ně zajet třeba do Norimberka, dát si oběd na náměstí a ještě ušetříš...

 

Edit: viz Rayethon

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že ne. Můj nákup je vždycky impulzivně promyšlenej .-) a tohle neřeším. Je fakt, že se pohybuju v nižších sférách.

Hodinky mám rád a nevidím v nich ani investici, ani spekulaci. Je to prostě můj koníček.

Já rozhodně nejsem spekulant, ale samozřejmě cenu vždy zvažuju a pokud bych měl na nákupu jentak ušetřit třeba 20% tak to je samozřejmě velmi vítan=.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se ovšem, že budou muset, protože třeba při pořizovačce hodinek 3.000 Euro by to mohl být rozdíl 10.000 Kč a to už se ti vyplatí si pro ně zajet třeba do Norimberka, dát si oběd na náměstí a ještě ušetříš...

 

Edit: viz Rayethon

Pokud by hodinky v ceně 7000 euro stály najednou místo 189 tisíc 154 tisíc je to hodně citelné, alespoň pro mě teda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pak uz by se vyplatilo dat si v drazdanech nebo vidni dobrej obed...

 

...a clovek by tak aspon obhajil pred manzelkou proc te vylet na obed stal 150k:-))

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vidím jak skokově bude euro za 24 :) to by si hned před koncem intervence každý prodal všechny eura co má a čekal by, jak je strašně výhodně za chvíli zase nakoupí, což je samozřejmě nesmysl. Každopádně lze očekávat, že ceny hodinek půjdou postupně dolů, takže je ted spíš výhodnější hodinky připravit na prodej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja do tech detailu uplne nevidim, on rikal ze CNB si to proste uz nebude moci dovolit, ze ten tlak zacina byt prilis velky a do spekulace se pustily velke zahranicni fondy ktere maji dostatek kapitalu aby CNB pretlacily, udajne to stoji kazdy mesic desitky miliard s pres leto ten tlak byl rekordni a ze to muze skoncit jedn dvema zpusoby - bud to CNB bude nucena uvolnit uplne, protoze jakmile povoli o neco a bude chtit poustet kurz pomalu tak tlak spekulantu ihned se zesili natolik ze nebude schopna tomu vzdorovat anebo budeme nuceni pod tlakem udalosti prejit v nejakem zafixovanem kurzi na euro, coz pry je ten opravdovy duvod proc se to cele zacalo. Ja se nechci poustet do nejakych ekonomickych rozboru protoze jsem jen pouceny laik, ale pokud je pravda ze ty intervence stoji CNB kazdy mesic desitky miliard tak si nejsem jist jestli je schopna to ustat dlouhodobe. Bud jak bud bylo by to z meho pohledu velmi prijemne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Už vidím jak skokově bude euro za 24 :) to by si hned před koncem intervence každý prodal všechny eura co má a čekal by, jak je strašně výhodně za chvíli zase nakoupí, což je samozřejmě nesmysl. Každopádně lze očekávat, že ceny hodinek půjdou postupně dolů, takže je ted spíš výhodnější hodinky připravit na prodej.

Nemyslim ze by CNB konec intervenci dopredu hlasila, stejne jako nehlasila dopredu jejich zacatek. Jednoho dne proste ukonci masovy nakup eur. To co probehlo pred c lety kdy se koruna oslabila vuci euro o vice nez 10% byla defacto takova mala menova reforma/devalvace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...