Přejít na obsah

Kapesní solární hodinky L.E.


Doporučené příspěvky

Vezmu to trochu zeširoka, jako malý kluk jsem mel rad seriál Willy Fog ? jeho Cestu kolem světa za 80 dni. V tomto seriálu je i myš ?Čiko?, která občas kouká na hodinky ? a nejsou to ledajaké hodinky, jsou to hodinky kapesní?.. sluneční prstencové?, které se vždy zázračně samy natočí ideální polohou ke slunci a zazáří na konkrétní číslici. Toto ?zařízeni? mi v hlavě utkvělo nejvíce? a takové hodinky jsem chtěl?  v té době se něco takového, v době kdy nebyl internet, začínaly první počítače, objevit v podstatě nedalo?.

 

Nezávisle s tímto jsem se začal před par lety více zajímat o klasické mechanické hodinky. Inspirací mi jsou hlavně Primky  které se vyskytovaly v naší rodině a které teď i aktuálně sháním?.. Objevil jsem nedávno toto zajímavé fórum o hodinkách a zjistil, že zde jsou mnohem vetší blázni (v dobrém myšleno) než já? a že se dá dělat i třeba něco jako limitované edice hodinek s významnými hodinářskými firmami, ručně šité řemeny na míru, apod. ?zázraky?.

 

Čas od času se mi myšlenka na solární hodinky vracela, nejsilněji nedávno? koupil jsem si dokonce repliku asi někde vykopaných prastarých solárních hodinek prstencového typu a jsem z nich nadšen. Problém je, že jsou asi z jiné rovnoběžky a čas přesně moc neukazují, i tak je s nimi na výletech legrace.

Po sjíždění Googlu jsem objevil, že se vyrábějí nejen repliky, ale že se firmy zaměřují na různé moderní solární ukazatele času, včetně prstencových.

 

Syntézou tohoto všeho vznikla představa kapesních (lze nosit i na prstu) prstencových ?solárek?.

Oslovil jsem výrobce takovýchto hodinek a dostala se mi z Německa pozitivní odezva, že jsou ochotni s námi spolupracovat a něco na míru pro nás spáchatJ A  dobře se s nimi komunukuje. Od firmy Helios mi přijdou velice propracované co do možnosti odečtu času a i designově povedené. https://www.helios-sonnenuhren.de/de/helios-sonnenring-0  Je tam i návod jak odečítat čas (německy)

 

Velice pomalu se mnou komunikuje i firma Nomos, která nemá hodinky myslím tak propracované ani přesné..a při nošení na prstu bude překážet ?očko? http://www.nomos-glashuette.com/de/die-uhren/sonnenuhr/

když od Nomos dorazí nějaké konkrétní informace, tak je nasdílím.

 

Rád bych zde ověřil, zda se najde dost zájemců o takovéto hodinky, co budou mít chuť podílet se i na jejich dotažení. Upřímně do klasických hodinek bych se asi takto bál pustit (nejsem ani grafik, ani hodinář amatér), ale do solárek se pustím rád a s chutí.

 

Základní parametry hodinek:

  • Strojek ? mechanický
  • Jednoručičkové noudejty
  • 24 hodinový cifr bez luminescence
  • Ultimátní  automaty  - vrtiče netřeba
  • Pouzdro ocelové broušené 24mm, ciferník 20mm, výška uctivých 14mm
  • Vodotěsnost ověřitelná do 10 994 m
  • Přesnost chodu 0,001 sec / 80 dní
  • A teď vážněji, rozměry prstence: vnější průměr 24mm, vnitřní průměr 20mm, šířka 14mm
  • Materiál nerez ? kombinace broušený a leštěný
  • Limitovaná edice - 33ks (pokud by nás bylo méně, hýbalo by to s cenou nahoru)
  • Předp. cena ? cca 150 EUR (když kouknete na stránky výrobce tak pokud si je sami necháte personifikovat (vlastním městem) tak stojí 400 ? 450 EUR ? navíc ale budete mít palladiový či zlatý pohyblivý kroužek, my vzhledem k ceně preferujeme ocel)

 

Co bude třeba domluvit:

  • pravidla fungování v rámci této aktivity ? jen pro ověření, že k tomu všichni přistupujeme stejně  ?  jsme gentlemani, dané slovo platí, dohody se dodržují, když s něčím nesouhlasím, řeknu to, navrhnu alternativu, nebo mlčím navždy?. Pokud budeme ve fázi realizace, pak se podřídím výsledkům demokratického hlasování u jednotlivých konfigurací solárek i když nevyhraje moje preferovaná varianta?..
  • Jednu společnou rovnoběžku, na kterou si je necháme na míru vyrobit, aby nám co nejlépe ukazovaly čas J
  • Textaci na dýnkoJ (L.E. ???), lze i symbol, kresbu, apod (prostor je malinký)
  • Rád bych použil římské číslice ? jednak Čiko je měl :D, druhak se myslím více hodí k tomuto starému typu hodinek
  • Další nápady jak zkusit hodinky personifikovat abychom je ještě vice vnímali jako ?naše?
  • Vzhledem k tomu, ze jsem zde nový, prosím o spolupráci některého respektovaného a okolí důvěryhodného člena fóra ? někoho kdo třeba i pomůže s diskusí a hlavně jako garanta Financ-í, abychom všichni měli v projekt plnou důvěru, budu s nim sdílet vše potřebné, zajistí výběr záloh, platbu dodavateli ? ideálně bude mít i zájem o ?solárky??.
  • Termínově zatím nevím, když se hodně zadaří, pak třeba pod stromeček?dodací lhůta od objednání cca 2 měsíce

 

Co vy na to ?

 

 

post-45656-0-82104000-1474016348_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to pekne  hezky frci :)

zavadim pro prehlednost jeden seznam :) jeste doplnim ze u Heliosu budeme prvni vubec, kteri budou mit nerez variantu, neni v bezne nabidce

 

1.Tomass

2.Saquinas

3.Honza.manta

4.Fiananc

5.James24

6.LovecK

7.Zdenek 281

8.Hardslimer

9.Libor_OV

10.j.e.n.i.k.82

11.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dopsán bob:

 

1.Tomass

2.Saquinas

3.Honza.manta

4.financ

5.James24

6.LovecK

7.Zdenek 281

8.Hardslimer

9.Libor_OV

10.j.e.n.i.k.82

11. Lukyn63

12. Radek.VV

13. Tea

14: rooosta

15. bob.zizka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizuji.. uz jsme skoro v polovine behem par hodin,to jsem necekal,  parada....  :clap: 


1.Tomass


2.Saquinas


3.Honza.manta


4.financ


5.James24


6.LovecK


7.Zdenek 281


8.Hardslimer


9.Libor_OV


10.j.e.n.i.k.82


11. Lukyn63


12. Radek.VV


13. Tea


14. rooosta


15.bob.zizka


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo by se to vymyslet jako přívěšek na klíče? 


 


1.Tomass


2.Saquinas


3.Honza.manta


4.financ


5.James24


6.LovecK


7.Zdenek 281


8.Hardslimer


9.Libor_OV


10.j.e.n.i.k.82


11. Lukyn63


12. Radek.VV


13. Tea


14. rooosta


15.bob.zizka


16. Andrew


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...