Přejít na obsah

Kapesní solární hodinky L.E.


Doporučené příspěvky

jsem hodne zpruzenej a sve me to neuveritelne...

 

jinak chlapi chce to videt nez budete delat zavery, tohle jsou nazvetsovany fotky a nekdo si toho tady z fotky nevsiml... ja jsem si toho v kancelari vubec nevsiml aao to jsme detailista, az pri detailnim sledovani na ostrem svetle.. fakt si to slovek musi detailne prohlizet, kdyz pominu ty velky skrabance, aby to nasel.. to jen pro narovnani predstav.. realita vs internet je rozdil ...

 

dodavatel potvrdil, po zaslalni ukazek vad, ze to mame poslat, ze to posoudi.... tak jim to poslu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, včera jsem se viděl s Tomášem a měl jsem možnost omrknout hodinky. Tak přidám názor dalšího chronooka:

  1. na většině těch kusů se jedná asi jen o drobné vlásečnice hlavně uvnitř prstenu, nicméně na standardy některých kolegů (vím jak je třeba Sphinxx opatrný na hodinky, tak ho beru jako příměr) viditelné a problematické. S ohledem na běžné nošení se jedná o drobnost a hodinky po prvním týdnu budou mít asi více šrámů....vzhledem k ceně bych tohle ale nerad bagatelizoval
  2. technologicky problematičtější se zdá provedení vnitřní stupnice slunečních hodin, což je plíšek, který má vypálenou stupnici a popis s Fogem. Ten je po vypálení evidentně bez další povrchovky, což vede k lehce opáleným konturám - pro představu co tím myslím je to patrné například zde - spona před a po leštění od Jeronima http://forum.chronom...nimo/?p=1794497
  3. plíšek je nejspíš ohýbán až dodatečně a pak vkládán do hodinek, což na něm asi generuje ty otlaky - mikrovlásečnice v různých místech
  4. spoj vnitřního plíšku je v místech, kde jsou následně vybroušené zářezy pro řetízek. Tam to vypadá, že v krajích je prvně někdo nabodoval, aby držely a pak tam byl vybroušený ten zářez. U některých kusů brus není nejčistější a pro hnidopišské oko je to opět vidět....je to dáno i konstrukčně, prostě to zasahuje až tam, kde je ten vnitřní plíšek, takže v tom zářezu jsou vidět 2 vrstvy materiálu, který na sobě nemusí 100% sedět
  5. některé kusy co jsem viděl jsou už viditelně dost odrbané - dosekaná vnější hrana a to by vadilo hodně i mě, ale to se jedná o pár kusů z celé série, spíš je zvláštní, že to někdo pustil...
  6. popravdě nejhorší kus mi přišel ten "opravovaný" protože v místě, kde jsou vybroušené zářezy (a ten vnitřní spoj) to vypadá, jako by to někdo zkoušel dobrousit smirkem nebo brusnou vlnou a je to jak od čuňat

Body 1-3 bych viděl jako fakt drobnosti a byl bych ochoten to těm hodinkám i odpustit, protože po prvním nošení na nich toho asi bude víc, zvlášť pokud by je třeba někdo tahal v kapse....

4. je holt konstrukční záležitost a až na pár kousků, kde si to úplně nesedlo je to asi v pohodě, stejně pokud je někdo bude tahat na něčem kovovým, tak je v tom místě "dodře"

5. a 6. je ale už průser, že to vůbec odešlo. Ty drbance jsou fakt vidět dost (na kusu co jsem měl v ruce byly na 2 místech a nebylo potřeba ani super světlo) a jestli by někdo opravoval takto ty ostatní kusy, tak raději ať na to vůbec nešahá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ohodnocení situace.

I když jsem ty defekty neviděl, tak souhlasím, že nějakou tu mikrovlásečnici přehlídnu.

Co bych ale nepřehlížel je nedoleštění vypálené stupnice či textu, otlaky od čehokoliv při montáži dvou dílů do sebe nebo jakýkoliv drbanec.

Je mi líto, že s tím jsou takové problémy, ale nedali jsme přece ve čtyřiceti lidech dohromady 200 000 Kč na to, abychom s někým dělali kompromis o kvalitě !

Tomassi, díky za tvoji ochotu to řešit a věřím, že to dotáhneme do konce. Ať tak, či tak !  ;)

 

Edit: Vím, že to tedy bylo 6720 éček, ale nedalo mi to.

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele 1-3 jsou fakt detaily, kterých by si imho nidko bez detailního zkoumání pomalu nevšiml. Jen protože vím, že spousta lidí první co u hodinek (zvlášť u limitek) udělá je, že veme lupu a zkoumá detaily. Ty kontury jsou hodně jemný a v pohodě, jen je vidět, že jsou jakoby lehounce rozpitý, chtělo by to slušnou fotku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lepsi fotky nez co jsem daval  neumim :(

 

mame pripraven formalni reklamacni dopis - Diky Funthome! prsteny vsechny posleme zpet, s dodavatelem jsem na tom domluven, ma uz ode mne i fotky defektu..

 

jeho vyjadreni ocekavame v druhe pulce ledna - ja do te doby nebudu na mailu (zitra asi budu pripojen naposled a pak mizim z CR)

 

tak preju uz radsi  ted pekne svatky gentlemani ! 

 

verim ze nam to nakonec dobre dopadne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,
byl jsem se na hodinky podivat... jsem detalista, hnidopich, vysirac a provokater, to jen pro vykresleni situace.

Musim rict, ze jsem byl docela zklamanej. Na hodinkach je videt, ze je za nimi hrozne (HROZNE) moc prace ve vyvoji, ale taky je na nich videt, ze se setrilo na praci u sestavovani. Z kousku, ktere jsem videl byl "v poradku" jenom jeden.
Vystupni kontrola podle me probihala v rezimu spocitani krabicek, soucet vysel ok, tak nam to poslali.

Uprimne, neumim si moc predstavit, ze by ty hodinky nekdo opravoval, u vetsiny z nich je to na vyhozeni, resp na prodej se zasadni slevou. Organizcne je skoro nepredstavitelny resit kazdy jeden konkretni kus, a ladit, co si mysli jeho "novy majitel" vs. vyrobce. Asi nam v globalu nezbyva, nez to bud uplne vratit, nebo pozadovat vymenu. Za sebe muzu rict, ze kdyby ne me vybyl kterykoliv z kusu, ktere jsem videl, tak bych radeji chtel zpatky penize, nez aby mi soudruzi dali litr slevu.

Rad bych jeste zminil, i kdyz je to asi zcela jasny, a vsichni to zrejme mame nastejno, ze byt me ta situace nebetycne sere, eviduju, ze Tomass za to ani trochu nemuze, a jeho smerem nemam zadny mrzeni.
Drzim palce at to nejak dopadne, kdybych mohl nejak (?) pomoct, dejte vedet.

Mupy Mup !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuci, mam ve vas plnou duveru! ;-)

Za me, je nazor jednoduchy.

V pripade nekvalitniho vyrobku 100% vraceni penez.

Pokud bychom se nedohodli, tak vsichni vime co dokaze udelat negativni reklama na internetu. A to vcetne podobnych zahranicnich webu jako je Chronomag.

Sice tyto veci jsou mi proti srsti, ale je treba upozornit dalsi budouci zajemce o kvalite vyrobku dane firmy.

Nerad bych, aby nekdo dalsi resil to co my. :-(

Takze jsem zvedavy na vyjadreni.

Jeste jednou dekuji vsem zucastnenym, pri reklamovani hodinek, za jejich praci. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

ahoj vsem, i spionovi Hardslimerovi :D 

 

jsem zpet v CR, pred vanoci probehla jeste komunikace s Heliosem ohledne zaslani a potvrzen prislib ze to budou resit jen co jim to dorazi, ze zatim meli jen jeden kus na reklamaci co ten ring delaji a ze to budou resit se svym dodavatelem...

zacatkem ledna odjel pojisteny balik do Heliosu,

ted jdu overit, zda dorazil vporadku a co je noveho.

 

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...