Přejít na obsah

HOKEJ


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

No ale podivnej turnaj, kterej se konal zatím asi dvakrát jako Svetovej pohar a předtím asi petkrat nebo sestkrat jako Kanadskej pohar taky nejde brat moc vazne. Kona se to ted po dvanacti letech a ano, kanadani jiste budou dominovat, ale pro me to zadna hohejova slava není. Me MS bavi a tesim se na nej - ano mozna by to chtelo něco zmenit, ale co? Taky tam hrajou spickovy hraci z celého světa. Stejni, jako ted v poharu.

A ukazuje to co? Ze nasim ujel vlak? To uz ctu deset let a zas tak moc nam vlak neujel. Letosni MS jsme hrali skvele a nebejt smuly v Q4, mohli jsme to vyšperkovat nejakou plackou. Rusaci taky nevyhravaj MS kazdej rok, Svedove Finove taky ne. Uvedomte si, ze jsme vždycky byli trpaslici s malou zakladnou - v Kanade a USA to hraje vic lidi, nez je u nas obyvatel, je to narodni sport! A presto jsme dokazali zázraky. A ted mame trochu utlup, nez bude další generace. A co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me MS bavi taky, ale prostě to není TOP turnaj, z kterýho je odvařenej celej hokejovej svět. Co změnit? Třeba alespoň konání každé 2 roky, protože každej rok ho to podle mě hodně znehodnocuje ( ale když se to finančně vyplácí, tak se to bude měnit asi těžko), nebo snížit počet týmů ( ale to je zase z důvodu propagace i do dalších zemí blbost ).

A že nám ujel vlak? To je asi pravda, ale vždy jsme hráli týmově a tím se to dost vyrovnávalo. Jen bych se nerad dočkal toho, že budem v týmu Evropy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MS je TOP turnaj, hrajou tam TOP hraci - v nominaci není vždy jen par teamu, které hrajou play-off NHL, protože NHL jsou namachrovany kokoti, který vidi jen sami sebe. Stejne občas ignorujou i Olympiadu. Ale pro ostatní je to vrchol sezony.

Tak budeme v teamu Evropy, a co? Je to turnaj kanadanu, který chtej ukazat, jak jsou dobry a rozeznavaj jen par zemi. Ja na tu jejich aroganci kaslu. Tak holt nejsme tak super super, jako Kanada, ale porad muzeme hrat svetovej hokej. Proste země jako Svycarsko, Slovensko, Slovinsko, Dansko, atd. pro me na MS nejsou urážkou. At si hrajou Kanadani proti USA svůj top hokej, porad dokola proti sobe a placaj se po ramenou.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě spíše vadí, že když čtu rozhovory s hráči, kteří odchází z extraligy, tak oni se chtějí do NHL dostat a udržet se v ní. Kanaďan, ten chce být v ní nejlepší, prostě chybí taková ctižádost a pak už proto nemáme takové hráče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník LukeD

Od druhé třetiny vcelku jasně nestíhali. A první gól našich byl víceméně náhodný. Nezasloužili si vyhrát v normálním hracím čase. A když se nad tím tak zamýšlím, tak ani v prodloužení, které mimochodem hrají hrozně naivně.

 

Klasicky mě xxxx Antoš a ty jeho dementní kecy. Napřed cosi mele o vítězném góle a hned nato Dáni srovnají. A pak zase - ve stylu přání otcem myšlenky - říká, že se z toho minulého prodloužení určitě poučili. A pak prásk, v podstatě úplně stejný průběh.

 

Ale co mě xxxxx úplně nejvíc, a co mě na českém hokeji xxxx už zhruba těch 30 let, co ho sleduju, jsou ty katastrofální přesilovky. Ta donebevolající neefektivita, debilní šmrdlání u mantinelů, nebo alibistické přihrávky do nekonečna, popř. střela obránce do prvního hráče stojícího před ním (včera několikrát kupř. Špaček). Za celou tu dobu jsem zažil pravděpodobně jen jedno jediné MS, na kterém nám přesilovky opravdu šly. Jinak je to pravidelně bída s nouzí. I hra v oslabení je pro nás mnohdy větší výhodou než přesilovka.

 

Akorát by mě fakt zajímal důvod té přesilovkové mizérie... Povaha hráčů, trenéři? Čím to sakra je?

Upraveno uživatelem Honza.manta
Korekce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby hrali presilovku tak, jak hrali prvni tretinu, tedy strileni od modre na tece, tak tech golu pada vic. Prodlouzeni, tedy hra 3 na 3, tak mam uz delsi dobu pocit, ze je to totalne bez jakekoliv strategie od nasich s tim, ze to nejak dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LukeD - kdyz nemas hrace, kterej je schopen to vzit na sebe ( prekvapiva myslenka, strela z prvni, drza klicka na modre,...... ), tak se proste nediv.

Bohuzel jsou nasi hraci prekvapeni, kdyz souper jen nestoji a neceka, co vymysli, ale aktivne napadaji i ve ctyrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LukeD

Jo, to mi připomínáš ještě tu střelu z první. To je/byla také tragédie. To když se někomu zadaří, tak je to pomalu na oslavu a šampaňské.

 

Asi to nakonec bude těmi hráči. Ještě mě napadlo, jestli to nějak nesouvisí i s naší českou povahou. Hračičkové, ale málokdo to vezme na sebe (jak píšeš), chybí potřebná drzost, zdravé sebevědomí. Před branku se také nikdo moc nehrne a když ano, tak to stínění nebývá nic moc - ve srovnání s hráči Kanady či USA, ale třeba i Švédska či Švýcarska. Naši hráči mají spíš tendenci to vždycky došmrdlat až do prázdné, tak jak to kdysi uměla ona legendární ruská pětka. Jenže to je dnes prostě aktivním přístupem bránících hráčů povětšinou odsouzeno k nezdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...