Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Jo. Udělej si výlet a seznámím tě s koupacím skorobiotopem o 40m2 plus mokřad a sauna. Není to vůbec blbý. Napiš mi sz.

Tome, jak funguje koupací jezírko vedle mokřadu? Mám na mysli především to, zda mokřad neslouží jako líheň komárů, kteři znemožní komfortní koupání. U jezírka s mělkou čistící partií se to dá řešit rybkama, ale u mokřadu netuším...

 

Dcerka přítelkyně je v invalidním důchodu od svých dvaceti let kvůli jednomu bodnutí komárem, tak jsem na to trochu vysazenej. Zas abych nebyl za měkejše, mě žraly stovky moskytů v různejch koutech světa a nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, jak funguje koupací jezírko vedle mokřadu? Mám na mysli především to, zda mokřad neslouží jako líheň komárů, kteři znemožní komfortní koupání. U jezírka s mělkou čistící partií se to dá řešit rybkama, ale u mokřadu netuším...

 

Dcerka přítelkyně je v invalidním důchodu od svých dvaceti let kvůli jednomu bodnutí komárem, tak jsem na to trochu vysazenej. Zas abych nebyl za měkejše, mě žraly stovky moskytů v různejch koutech světa a nic :)

I kdyby se ti tam udělala líheň komárů, tak by neměl být problém ošetřit selektivně proti larvám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi je jasný, akorát že tim "ošetřením" zcela popřeš smysl koupacího ekojezírka. Nejsem militantní zastánce ekologickýho přístupu za každou cenu a nikdy jsem nebyl, jen to podle mne fakt krapet ztrácí smysl, to můžeš mít rovnou normální bazén. Přijde mi to stejný jako pořidit misto anglickýho trávniku rozkvetlou loučku a tu pak ošetřit kvůli mravencům a dalšímu hmyzu insekticidem.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se blbě vyjadřuju, promiň, mokřad myšleno mělká část s rostlinami ale nesmí být v blátě, jsou tam kamínky a pak vlastně jen nenecháš tu vodu stát přepad - štěrbinový filtr - čerpadlo - voda zpět do jezírka a jsi bez komárů. Chemie nula.

Jenže ty jsi zcestovalej a za slovem mokřad hned vidíš mangrovníkový prales, že jo? :)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D promiň, to je profesionálni deformace. V užším slova smyslu jsou pro mokřad typické i natolik zarostlé, mělké partie se stojatou vodou (bažina, slatina, močál, příbřežní partie), že tam biologickou cestou dost dobře nelze vyřešit komáry. Bazénáři a jezírkáři to slovo zřejmě převzali a používají v jiném, resp. širším smyslu... asi proto, ze slovo mokřad zni díky ochranářským programům v krajině děsně ekologicky :)

 

Diky za upřesnění.

 

Ať nejsem OT: děti se pred týdnem naučily skákat "bomby" do bazénu a skákaly je tak usilovně, že se ulomila packa s pantíkem u přelivové klapky skimmeru a ta se uvolnila a plavala v bazénu. Chtěl jsem koupit novou, ale pak jsem si šetřílkovsky řekl, že to zkusím slepit. Ulomenou nožicku jsem našel v sítku skimmeru, vše očistil a vysušil. Moc jsem si od toho nesliboval, styčná plocha bilého plastu byla malá, misto rázově namáhané a nonstop ve vodě. Přesto to vteřinové lepidlo krásně dalo, už týden vse funguje jak má a přežívá to i další skoky do vody.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nám po třech letech odporoučel gumák, celé dno proděravěné a to jsem ho uklízel :-( No, ale prý běžná životnost mi řekli v obchodě a doporučili plechovej, že ty vydrží o pár let déle a nemusím jej na zimu uklízet. Hm, nějaké zkušenosti? Jsou za tašku hrušek, takže člověk moc nečeká.

 

https://www.marimex.cz/bazen-orlando-3-66x1-07-telo-bazenu-folie/?gclid=CjwKCAjwr8zoBRA0EiwANmvpYI_PmZgBeJ3KRz18TPaEA3JjvhxnSFxjSDENZ1rboF4-TvM7g9XcjxoC3OgQAvD_BwE

post-364-0-23292800-1561538388_thumb.jpg

post-364-0-00666800-1561538393_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, zajímavý....ale moc velký, ale ta guma už určitě vypadá více tough. Potřebuji se dostat do 3,66, mám připravenou platformu a děckám do stačí, já jezdím na rybník :-) Každopádně tyto bazény se musí uklízet na zimu a to skládání, ohýbání jim nedělá dobře si myslím, výhoda ty plechárny že může zůstat venku. Děkuji moc za tip, popřemýšlím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí se na zimu uklízet - mám ten intex s bílýma trubka už třetím rokem, teď jsme to na zimu jen upustily a nechaly tam 20 čísel vody a pořád stav výbornej (trochu to sem tam orezne, ale nic opticky škaredého), ale poměr cena-výkon výborná. Na očáchání děcek super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme ho třetí rok. Pětimetrák, výška 120cm. Na první zimu jsme ho uklidili, pěkně do místa kde nemrzne. Po opětovné montáži ale tekl na třech místech, tam, kde byl přeloženej.. Zalepeno.

Letos jsme se na demontáž vykašlali s tím, že když se podělá, koupíme celoroční, nebo doděláme koupací část k již funkčnímu 15 kubíkovému jezírku s Koi. Zimu ale přežil vypuštěnej pod vývody bez závad, tak na to kašlu a funguju...Písková filtrace a solární trubky na střeše. Jsem v něm teď skoro furt...i včera večer, když přijdu z hospody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To exBURN: Ten Intex jsem právě měl, dávají mu životnost právě kolem těch třech, čtyřech sezón. Nepotřebuješ nějaké trubky? Povezu to zítra do šrotu. Já ho kupoval v Obi a tam mi řekli, že se musí na zimu uklízet a píšou to i u toho tří vrstvého co postuje Sibiř, tak si nejsem moc jistý. U toho Orlanda plechárny píšou celoroční provoz, to bych radši...

 

Bazén Florida není určen k celoročnímu provozu a proto by měl být na konci koupací sezóny zazimován. Bazén je potřeba vypustit, umýt od nečistot, osušit a uložit na suché místo, kde nemrzne. Je vhodné ho v průběhu zimy občas přeskládat, aby ve folii nevznikaly přehyby. Prodloužíte tak jeho životnost.

 

 

Bazény Orlando není nutné mimo koupací sezónu uklízet, mohou zůstat postaveny po celý rok. Po skončení koupací sezony je však nutné bazén zazimovat ? upustit vodu pod úroveň vratné trysky, odpojit filtraci a další příslušenství a do bazénu aplikovat chemické přípravky pro zazimování bazénu. Důrazně nedoporučujeme vypouštět celý bazén a vyjímat bazénovou folii z bazénové konstrukce. Bazén by se mohl zhroutit a mohlo by dojít k jeho poškození.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z prostorových důvodů mám tenhle:

https://www.marimex.cz/bazen-tahiti-2-00x4-00x1-00-m-s-kartusovou-filtraci-1/

Dříve jsem měl ten s nafukovacím rantlem, který jsem na zimu uklízel a pravidelně druhý, max. třetí rok začal ucházet. Tak jsem začal pravidelně každý rok kupovat nový... Tenhle nechávám přes zimu venku, vypustím, vyčistím a zakryju. Pod dnem je nasypána vrstva písku pro vyrovnání a proti šutrům. Mám ho třetí rok a zatím bez problémů. Co taky chtít za ty peníze... Jen tedy k tomu mám lepší filtraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný, zajímavý...:-)

 

To Cyril: O lepení nechci ani slyšet :-) V brýlích jak ichtyl jsem hodinu hledal dírku, zalepil, další den druhou, další třetí a pak už jsem si řekl, seru na to :-) To dno mám úplně nějaké zkřehlé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plecháč je fajn, sice to trochu časem orezne, ale kostra ti vydrží, měníš jen plachtu když se udělá dirka.

Všichni prodejci už takový laxní, hodně bazény vyprodané což chápu, tak jsem v Marimexu nakonec ten plecháč. Když se povede tam člověku dovolat, což byl docela očistec, tak pak už na pohodu, zítra bude tady. Tak snad na víkend už budeme ready :-)

 

https://www.marimex.cz/bazen-orlando-3-66x1-07-telo-bazenu-folie/?gclid=CjwKCAjwr8zoBRA0EiwANmvpYI_PmZgBeJ3KRz18TPaEA3JjvhxnSFxjSDENZ1rboF4-TvM7g9XcjxoC3OgQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...