Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

V 9. 6. 2022 v 9:58, odjinud napsal:

Jen ty recenze, treba na Heurce, jsou docela depresivni... premyslim, ze udelam old-school sprchu - cerny sud na strom a z toho kropitko z konve... 🙂

já mám sprchu vyrobenou z nerez trubky D160 t3 vysokou 2 metry tak ti jí nechám klidně spíchnout, ale bude to za raketu. Zase tě to přežije 😄

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně si vyber sprchu hliníkovou ne plastovou. mám ji přivrtanou na betonový desce, první zimu jsem ji uklízel, pak už ne. Jen vypustím vodu.Máme ji 5 let a využíváme často. Přemýšlím, že pořidím druhou i na chalupu, ale tam tolik nesvítí slunce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na zkušenější. Chci koupit tenhle bazén. Je celoroční, i když si nedělám iluze, že vydrží 10 let, ale s občasnou výměnou vnitřní fólie by mohl. Ale k dotazu - můžete mi poradit nějaký snadný a spolehlivý způsob usazení? Jak moc je to náročné na rovinu, jaký podklad atd.? Bazén chci cca 10-20 cm zapustit do země a kolem dát lem ze zámkovky, co mi zbyla z terasy. Jediné co vím, že když má bazén průměr 3,66 m, tak na zahradě vykopu "jámu" o průměru necelé 4 metry, hlubokou 10-20 cm, pokud možno rovnou a s hladkým povrchem. Ale je u nás jíl, šutry, dokonale hladký povrch to prostě nebude, co dál? Můžu hned na to položit podkladovou fólii a na ní rovnou bazén? Nebo je lepší dát ještě nějakou mezivrstvu? Položit bazén na prstenec z dlaždic (a ten dát pod fólii nebo na fólii)? Netuším. Někdo mi třeba radil zevnitř nasypat na podkladovou fólii po obvodu písek (nebo něco) a udělat pozvolný přechod mezi stěnou a dnem. Vím, něco se dá vygooglit, něco jsem našel na Youtube, ale můžete mi prosím napsat postup, se kterým máte dobrou osobní zkušenost? Díky. 

10340263_14.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Mám dotaz na ..

Já nechal bagrem vykopat díru, pak sem to uskákal žábou a dal tak 5-10cm písku, abych to měl v rovině. Chtěl sem to pak ještě jednou uskákat, ale k dispozici byla jen 400kg žába a ta ten písek po stranách vytlačovala akorát zas ven.. tak sem do středu namlátil tyč, připevnil na ní fošnu s vodováhou nahoře a na druhej konec sem přichytil lanko a pak s tím párkrát zatočil dokola.. pro jistotu sem dal pod tu bazénovou podložku ještě geotextílii..  ale jen sdílim, co sem tak nějak načetl a jak sem to udělal já, třeba existujou nějaký vhodnější postupy.. ještě ani nemám dopuštěnou vodu úplně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pod bazenem tu montazni podlozku, 2 cm tvrzenej polystyren (co se dava jako krocejovka do skladby podlah) a pod tim cca 5cm pisku hutnenyho pouze rucne, abych udelal rovinu. Bazen jen folie 3,66m. Ten 3,06 jsme ani na zimu neskladali. Az tenhle doslouzi, tak ten dalsi tak 30 cisel zakopu, protoze se tenhle (jak je vyssi) blbe obsluhuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jâ letos zarovnal povrch, na jedné straně mi to vyšlo cca 10cm dolů a na druhé zarovnaně.

Lopatou seškrábl pěkně povrch a nasypal vrstvičku písku po celým kruhu. Pak velkou latí s připevněnou váhou dal zase do váhy (něco sem ale posral a stejně mi to o cca 2-3cm padá :D ) a na to položil starej zátěžovej koberec a ořízl ho do kruhu.

Na to jsem už rovnou položil bazén.

Mám ten rámovej s gumovou vložkou. 4,27 x 1,07m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam solnicku sedmym rokem a neni to uplne idealni. Mam 50m3 bazen, hodne tvrdou vodu, za tu dobu druhou celu a furt se jebu s pH stejne. Ale jako voci nestipou, to je fakt, a voda nijak citit neni. Kazdou zimu upoustim pod trysky, na jare dopoustim, takze tam dycky dosypavam dva tri pytle soli, pak na tebe ten kram jeci malo soli, malo soli, pak zas hodne, ale ve finale se vzpamatuje. Kazdopadne jednotka stala nejak 25, cela vychazi tusim na 14. 

20220604_111145.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, sibirnaya napsal:

Ja mam solnicku sedmym rokem a neni to uplne idealni. Mam 50m3 bazen, hodne tvrdou vodu, za tu dobu druhou celu a furt se jebu s pH stejne. Ale jako voci nestipou, to je fakt, a voda nijak citit neni. Kazdou zimu upoustim pod trysky, na jare dopoustim, takze tam dycky dosypavam dva tri pytle soli, pak na tebe ten kram jeci malo soli, malo soli, pak zas hodne, ale ve finale se vzpamatuje. Kazdopadne jednotka stala nejak 25, cela vychazi tusim na 14. 

20220604_111145.jpg

Co je zač to tmavý lehátko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja zas dam jednou za 14 dní tabletu do skimmeru a pohoda taky. Trochu me desi to srani s další elektronikou. Navíc jsem si dělal lištu pro dlazbu kolem dokola z aisi 304 a ted koukam ze u ni nedoporučujou sul. Kurde jsem nečekal že tak malá koncentrace muže vadit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, exBURN napsal:

Kluci ještě poprosím jaké máte zkušenosti s automatickýma vysavačema?

máme tohle

https://www.chemie-bazen.cz/zodiac-cyclonx-rc-4400-kosik-60mic-zdarma/?gclid=CjwKCAjwquWVBhBrEiwAt1Kmws1vs2WuhiPZDNcKX5kFEnMtTQCHKuETRoHPN2Xmaqjsh-aQyWZpXBoC7LgQAvD_BwE

 

jezdí si to už pár let po dně a po stěnách a dobrý

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...