Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Přesně tak to funguje, vyvločkovaný nečistoty sebere a je to. Voda jak křišťál. 

Mrkni jewtli chceš aby měl válce se kterýma ti vyleze i na stěny nebo jestli to nepotřebuješ. Textilní (hlavně taky pratelný) filtr je za mě lepší než plastový mikrosíto uvnitř. 

Dálkový ovladač jsem použil jen zřídka, vlastně vždy si zvládl zmapovat bazén a vyluxovat tak jak má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Před časem jsem se tu ptal na zkušenosti s bazénem Orlando od firmy Marimex. Vím, není to žádná horologie, teda bazénologie, ale nakonec jsem ho koupil (průměr 366 cm, hloubka 120 cm) a až na malou pomoc v závěru vše udělal sám. Pár dnů mi trvalo vykopat díru abych ho zčásti zapustil do země (nakonec jsem se dočetl, že není určen k zapuštění, nevím proč a hlavně se už stalo), protože jsem si dal limit 5 koleček denně a ono jich bylo přes 60. Udělat to 100% vodorovně mi přišlo neproveditelné bez přípravků, nakonec jsem si řekl, že když vidím o milimetr našikmo obraz, zkusím tohle taky na oko a jen nahrubo jsem to v pár místech zkontroloval vodováhou. Nakonec jsem v 1 cm. Dno není nejrovnější, ale v toleranci dle návodu. Na dno se prý nemá dávat písek, já ho tam dal tenkou vrstvu, na něj geotextilii, na tu postavil obvodový kruh (plechové stěny) bazénu, vymodeloval jsem z dalšího písku koutový přechod, dal další geotextilii a pak už konečně vlastní vanu z fólie. Během napouštění jsme vyhlazovali faldíky, nakonec zůstaly nějaké vlnky nahoře nad hladinou což jde dodatečně vypnout, ale mně to nevadí, stejně se tam bude dávat časem jiná plachta (bazén je celoroční, občas se mění jen vnitřní fólie). Koupil jsem filtraci, solární ohřev, chemii a schůdky, které jsem díky částečné zapuštěnosti bazénu musel uříznout. Výsledek asi není 100%, ale napoprvé myslím dost dobrý a hlavně - už se koupeme! Ještě chybí dodělat nějaký "domeček" na filtraci, zaškrábnout přívodní kabel a položit kolem lem ze zámkovky, ale to počká až bude chladno.

IMG_20220615_182257.jpg

IMG_20220621_190903~01.jpg

IMG_20220701_134917~01.jpg

IMG_20220706_184209~01.jpg

received_1398930803963405~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...