Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

před 23 minutami, bobi napsal:

Šikulka   Oki.jpg.e2571b798eaca4ab87fa169d586dec72.jpg

🤔Já dát přes 60 fúriků v tomhle vedru:eek:,tak to by bylo moje poslední vystoupení 🤣

Ale houby, 60 koleček bylo celkem, dělal jsem jich 5-10 denně, vždycky navečer po práci, to už bylo chladněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná práce :) já to naštěstí dělal na začátku června a odebral asi půl toho co ty. I tak mi to ale letí cca 3cm 😕 Na příští rok to chci dát fakt do tiptop váhy a taky spíchnout nějakej domeček na filtr.

Ale jako paráda, koupem se měsíc. Teď má ta voda už cca 14dní přes 30° už to člověka skoro nezchladí :)

Ale výhřev nemám.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Spongebob napsal:

Krásná práce :) já to naštěstí dělal na začátku června a odebral asi půl toho co ty. I tak mi to ale letí cca 3cm 😕 Na příští rok to chci dát fakt do tiptop váhy a taky spíchnout nějakej domeček na filtr.

Ale jako paráda, koupem se měsíc. Teď má ta voda už cca 14dní přes 30° už to člověka skoro nezchladí :)

Ale výhřev nemám.

Díky. Já nejdřív odebral asi 20 cm ale pak jsem vzal ještě jednu vrstvu, tak je to zakopané cca 40 cm. Vadí ty 3 cm co máš bazén našikmo? Mně ten cenťák ne, ani není vidět že by někde byla hladina níž a jinde výš, tak na to kašlu. Měl jsem jen problém s tím horním prstencem co se díly nacvakávají na plechovou stěnu - mají se do něj vždy strčit 2 trny a nasunout další kus. Ještě profil té horní lišty má na obrázku jen 2 komůrky (do kterých se trny strkají) zatímco já mám čtyřkomorový profil. A jen jedna komůrka byla tak velká že do ní šel trn strčit, takže mám pocit, že ten horní kruh nezpevňuje stěny tak jak by mohly, i když je bazén tuhý dost. Až budu časem měnit vnitřní fólii, vymyslím si nějaké vlastní dodatečné trny a nasunu je mezi díly horního prstence. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Ivan Lelák napsal:

Díky. Já nejdřív odebral asi 20 cm ale pak jsem vzal ještě jednu vrstvu, tak je to zakopané cca 40 cm. Vadí ty 3 cm co máš bazén našikmo? Mně ten cenťák ne, ani není vidět že by někde byla hladina níž a jinde výš, tak na to kašlu. Měl jsem jen problém s tím horním prstencem co se díly nacvakávají na plechovou stěnu - mají se do něj vždy strčit 2 trny a nasunout další kus. Ještě profil té horní lišty má na obrázku jen 2 komůrky (do kterých se trny strkají) zatímco já mám čtyřkomorový profil. A jen jedna komůrka byla tak velká že do ní šel trn strčit, takže mám pocit, že ten horní kruh nezpevňuje stěny tak jak by mohly, i když je bazén tuhý dost. Až budu časem měnit vnitřní fólii, vymyslím si nějaké vlastní dodatečné trny a nasunu je mezi díly horního prstence. 

Já mám ten s železnou konstrukcí a foliovou nádrží uvnitř. Mám tu fotku pár stran zpět. U mě už je to právě i vizuálně vidět. Folie má uvnitř dekor mozaiky. Jedna ta mozaiková kostička má právě ty cca 3cm a přesně o tem jeden dílek to nesedí.

Ale říkám si, kdo to skutečně má uplně rovný...a že to smad nemůže být tak náchylný.. v manuálech se určitě jen sychrujou ale nějaká odchylka snad tolik nevadí..

To se tak spíš uklidňuju nu :D ale měsíc v tom děcka řádí a dobrý..tak musím zaklepat! Ještě měsíc ať to vydrží a budu spokojenej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Spongebob napsal:

Já mám ten s železnou konstrukcí a foliovou nádrží uvnitř. Mám tu fotku pár stran zpět. U mě už je to právě i vizuálně vidět. Folie má uvnitř dekor mozaiky. Jedna ta mozaiková kostička má právě ty cca 3cm a přesně o tem jeden dílek to nesedí.

Ale říkám si, kdo to skutečně má uplně rovný...a že to smad nemůže být tak náchylný.. v manuálech se určitě jen sychrujou ale nějaká odchylka snad tolik nevadí..

To se tak spíš uklidňuju nu :D ale měsíc v tom děcka řádí a dobrý..tak musím zaklepat! Ještě měsíc ať to vydrží a budu spokojenej :)

Ten jsem chtěl původně taky, postavil bych ho na rovnější kus trávníku, bylo by to snadný. Ale štvalo by mne každoroční balení, tak jsem nakonec koupil tenhle, rozdíl v ceně byl malý. Stěny jsou z 0,6 mm pozinkovaného plechu, uvnitř je "vana" z fólie, ve které je voda, nesmí být moc napnutá, protože nemá nosnou funkci a voda by ji protrhla. Nesmí být ani volná, pak  tam budou faldy. Takže tak akorát, což byla trochu pakárna ale celkem se povedlo. Pro mne je důležitý, že bazén vydrží několik let, možná i 10 nebo víc, jen jednou za čas se vymění vnitřní fólie. Bude venku celoročně, zazimuju ho - na hladinu nahážu PETky, možná odpustím vodu pod úroveň otvorů pro filtraci - to si muset nechat poradit. Taky musím kolem položit řadu zámkovky kvůli sekání trávy a vyřešit domeček pro filtraci, asi zkusím koupit nějakou bednu:-). Zajímavé řešení je třeba tohle, provedení bych si představoval trochu jinak ale filtrace je krytá a do bazénu se dobře leze..

IMG-20220712-WA0001.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Gustaf napsal:

No, taky pěkný....kolik to má metrů?

před 4 hodinami, martar napsal:

@Muffik Ten velkej a zarostlej pozemek je super! 

před 3 hodinami, Spongebob napsal:

Tak tohle je ovšem jiná liga :D krásnej prostor.

 

Díky! Je to 12x3 metry, plavat se tam už celkem dá :)

Těm keřům to pár let trvalo, ale teď jsou fajn i když nemáme přímé sousedy, jen cestu dole pod pozemkem.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Muffik napsal:

 

Díky! Je to 12x3 metry, plavat se tam už celkem dá :)

Těm keřům to pár let trvalo, ale teď jsou fajn i když nemáme přímé sousedy, jen cestu dole pod pozemkem.

Tyjo, tak to je paráda... vody jaxvina 😆 takle zakrovinovat to mámě taky v plánu. Jen najít nějaké vhodné rostliny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele, prosim o radu.

Neresil jste nekdo dodatecnou instalaci vnitrnich schodu do bazenu?
Mam oval 5x3x1,5.

V soucasnosti s nerezovymi schudky coz je dost neprakticke z hlediska nizkeho zastreseni a take z hlediska bezpecnosti nasich dvou psich prirustku.

Zatim se nemohu k nicemu relevantnimu progooglovat, predevsim pak ke zkusenostem, zivotnosti,..

Diky predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jestli máš na mysli dodatečnou instalaci římského schodiště, bude to asi potíž. Takové schodiště je obvykle součástí vnější skořepiny a je pŕi standardní instalaci podbetonováno. U dodatečné instalace by se musela vyřešit otázka prostoru pod schody - jednak kvůli pevnosti schodů (to by asi šlo vyřešit příčnými žebry) a taky kvůli tomu, aby tam nevznikl rezervoár řas a bakterií. Ale třeba Albixon to umí, dělá je uzavřené i otevřené (řada X-air).

20220808_202531.thumb.jpg.b01a970af69447e48a8ddcd06da2c3a7.jpg

https://www.albixon.cz/bazeny/typy-bazenovych-schodu/

Na trhu jsou i úzké pevné plastové schody pro dodatečnou instalaci, které mají vnitřní prostor "provětrávaný"... ale moc hezké teda nejsou. Na ty jsi určitě na webu narazil. Dělají se s jedním nebo dvěma madly (které by šly odstranit), jsou ale dost strmé.

20220808_200548.thumb.jpg.7571898d07b1fa2b3626b0099e39f039.jpg

 

Poslední možností, která mne napadá, je nechat si na zakázku v Jiřicích či Kostelci vyrobit něco takového.

1930-schudky-swim-spa.jpg.c48d413559056582bbdbfd35303f7feb.jpg

 

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Potřebuju ukotvit dřevěné sloupy pergoly a mám už připravené kotevní patky s volnou horní deskou. Já mám ty závitové tyče v betonu na chemickou maltu napřímo, ale v zásadě je to stejný systém jako viz. odkaz https://www.obchodprodilnu.cz/patka-kotevni-vyskove-nastavitelna-s-volnou-matici-vyroba-cr-0583.html

Tohle všechno zřejmě funguje dobře na zatížení sloupku tlakem, není mi ale úplně jasné jak je to myšleno vzhledem v možnému zatížení tahem. Představuju si to třeba tak, že vítr podebere konstrukci a bude jí jako zvedat vzhůru. Spolu s tou volnou deskou a závitovou tyčí mi přišly vždy dvě matky, ale není mi moc jasné jak by tam ta druhá měla být umístěná. Shodou okolností jsem viděl jinou konstrukci kde je to takto zřejmě řešené a vyvodil jsem si že tam řemeslníci dodatečně tu desku přilepili nějakým bílým lepidlem k té matce. Doufám že jsem se vyjádřil srozumitelně a byl bych moc rád kdyby mi mohl někdo tuhle "záhadu" objasnit 🙂

dvematky.png

schema.png

patka_s_volnou_deskou.pdf

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar @Tom4

kamaradi, omlouvam se, uplne jsem prehledl vase odpovedi 🙏🏻
 

Mluvil jsem s jednim vyrobcem, ktery mi potvrdil, ze nejake dodatecne vlepeni plastovych schodu (navic diky ovalu atypickych rozmeru) je takrka utopie. Nejen cenova, ale predevsim technicka - ty materialy pry k sobe s temi lety rozdilu nepujde navarit.

A i kdyz jsem se hodne snazil myslet "out of the box", Tome 😃, nakonec to dopadlo s tou martarem postovanou variantou. Nejsou to nejkrasnejsi schody na svete, nicmene, ve skutecnosti vypadaji lepe nez na netu, ale hlavne, hlavne jsme to udelali pro nase mazliky, prece 🐶🐶🐶

Jeste nejsou "ukotvene", o tom musim trochu zapremyslet, ale hlavne to budu delat az spolu s odstranenim toho zasranyho kamennyho koberce a vymenou za nejakou asi dlazbu...

(..nejradsi bych to zavezl dvouma tatrama hliny a udelal tam skalku, nebo jeste lepe z toho udelam sklep na pivo a na vino)

edit: a dneska to vyluxuju, tak to komentovat nemusite 😂

8B3BAA04-B212-44DE-8CF9-93BC262C406F.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...