Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

před 39 minutami, martar napsal:

Nemáš to vyluxovaný!!!

Vole 😂

před 37 minutami, martar napsal:

Hele ono to fakt nevypadá tak tragicky jako na fotkách. Už jste zkoušeli, zda se po tom dokážou psi dostat ven? 

Zatim mi bylo lito je tam cilene hodit. Ale stopro po tom vylezou

edit: Hodil jsem tam pani a ta po nich vylezla 😄

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Murphy97 napsal:

@martar @Tom4

kamaradi, omlouvam se, uplne jsem prehledl vase odpovedi 🙏🏻
 

Mluvil jsem s jednim vyrobcem, ktery mi potvrdil, ze nejake dodatecne vlepeni plastovych schodu (navic diky ovalu atypickych rozmeru) je takrka utopie. Nejen cenova, ale predevsim technicka - ty materialy pry k sobe s temi lety rozdilu nepujde navarit.

A i kdyz jsem se hodne snazil myslet "out of the box", Tome 😃, nakonec to dopadlo s tou martarem postovanou variantou. Nejsou to nejkrasnejsi schody na svete, nicmene, ve skutecnosti vypadaji lepe nez na netu, ale hlavne, hlavne jsme to udelali pro nase mazliky, prece 🐶🐶🐶

Jeste nejsou "ukotvene", o tom musim trochu zapremyslet, ale hlavne to budu delat az spolu s odstranenim toho zasranyho kamennyho koberce a vymenou za nejakou asi dlazbu...

(..nejradsi bych to zavezl dvouma tatrama hliny a udelal tam skalku, nebo jeste lepe z toho udelam sklep na pivo a na vino)

edit: a dneska to vyluxuju, tak to komentovat nemusite 😂

8B3BAA04-B212-44DE-8CF9-93BC262C406F.jpeg

Proč kamenej koberec už ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Murphy97 napsal:

@martar @Tom4

kamaradi, omlouvam se, uplne jsem prehledl vase odpovedi 🙏🏻
 

Mluvil jsem s jednim vyrobcem, ktery mi potvrdil, ze nejake dodatecne vlepeni plastovych schodu (navic diky ovalu atypickych rozmeru) je takrka utopie. Nejen cenova, ale predevsim technicka - ty materialy pry k sobe s temi lety rozdilu nepujde navarit.

A i kdyz jsem se hodne snazil myslet "out of the box", Tome 😃, nakonec to dopadlo s tou martarem postovanou variantou. Nejsou to nejkrasnejsi schody na svete, nicmene, ve skutecnosti vypadaji lepe nez na netu, ale hlavne, hlavne jsme to udelali pro nase mazliky, prece 🐶🐶🐶

Jeste nejsou "ukotvene", o tom musim trochu zapremyslet, ale hlavne to budu delat az spolu s odstranenim toho zasranyho kamennyho koberce a vymenou za nejakou asi dlazbu...

(..nejradsi bych to zavezl dvouma tatrama hliny a udelal tam skalku, nebo jeste lepe z toho udelam sklep na pivo a na vino)

edit: a dneska to vyluxuju, tak to komentovat nemusite 😂

8B3BAA04-B212-44DE-8CF9-93BC262C406F.jpeg

Proč kamenej koberec už ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 14 minutami, Gustaf napsal:

Proč kamenej koberec už ne?

I kdyz jsme ho delali pred lety podle navodu, zacalo se mi to po case strasne drolit. Nepomohlo zaplatovani a dalsi vrstva pryskyrice.

Ano, nase nemecka ovcanda tomu take moc nepomaha tim ze se nas pri kazdem koupani snazi zuby nehty zachranit a dostat z vody

Uz po tom ani nechodim bos 😢

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Murphy97 napsal:

 

I kdyz jsme ho delali pred lety podle navodu, zacalo se mi to po case strasne drolit. Nepomohlo zaplatovani a dalsi vrstva pryskyrice.

Ano, nase nemecka ovcanda tomu take moc nepomaha tim ze se nas pri kazdem koupani snazi zuby nehty zachranit a dostat z vody

Uz po tom ani nechodim bos 😢

Já ho mám letos druhý rok. Pár kamínků vypadalo. Nechal jsem ho jen pořádně prolit. Renovaci nechám na příští rok. Tak uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý rok??? Tak kamenný koberec definitivně škrtám. Bude přírodní šutr.

Já třeba na plot nesáhnul 14 let. Sousedi natírají dřevěná pole každý druhý rok, já dal mohutné, z betonu ulité sloupky i podezdívku a pole jsou z nejsilnějšího žebírkového (krepového) pletiva v rámech. Natřel jsem to před 14 roky  třemi vrstvami barvy a nechal zarůst psím vínem. Tipuju, že další nátěr bude tak po 20 letech od prvního. A to samé očekávám od povrchu chodníčků, terasy a okolí bazénu. Max. to občas můžu vzít wapkou, víc péče tomu dávat nechci.

Edit: Sorry, o plotech to tady není, vím :) byl to jen přiklad.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, martar napsal:

Každý rok??? Tak kamenný koberec definitivně škrtám. Bude přírodní šutr.

Já třeba na plot nesáhnul 14 let. Sousedi natírají dřevěná pole každý druhý rok, já dal mohutné, z betonu ulité sloupky i podezdívku a pole jsou z nejsilnějšího žebírkového (krepového) pletiva v rámech. Natřel jsem to před 14 roky  třemi vrstvami barvy a nechal zarůst psím vínem. Tipuju, že další nátěr bude tak po 20 letech od prvního. A to samé očekávám od povrchu chodníčků, terasy a okolí bazénu. Max. to občas můžu vzít wapkou, víc péče tomu dávat nechci.

Edit: Sorry, o plotech to tady není, vím :) byl to jen přiklad.

No po roce jsem udělal refresh tou pryskyřicí...makaci říkali, že další obnova za dalších dva roky...tak s tím rokem asi spíš podle pocitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Poprosím o radu. Letos jsem koupil a postavil tenhle bazén Marimex. Mám u něj originál filtraci a v okruhu zapojené i originál solární ohřívání. Jak mám bazén zazimovat? Mám nějakou originální hnusnou krycí plachtu, ale když dám na hladinu nafukovací balón , stejně se po čase vyfoukne a navíc silnější vítr to asi stejně odnese.

Někdo mi radil odpustit vodu pod úroveň otvorů pro vstup a výstup filtrace, filtraci i solár odmontovat (hadice jsou na obyčejné spony, vylít z nich vodu a dát do garáže, na hladinu pohodit PET láhve a nechat přes zimu bazén nezakrytý. Nevím jestli to tak jde, poradíte jak to děláte vy?  

Na jaře bych to celé vyčistil, vyluxoval, dopustil a ošetřil chemií.

Díky za rady a tipy.

PS: foto je ještě z doby, kdy tam nebyl solární ohřev a nebyla zasypaná díra po obvodu.

IMG_20220701_153307~01.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uklidit technologii, odpustit bazén 5 cm pod nejnižší výstupek (asi vratná tryska), naprat chlorem, přikrýt plachtou,na očka plachty o obvodu navěsit plné petky (stačí 6 - 8 po celém obvodu). Díky chloru bude na jaře voda křišťálová, díky petkám Ti plachtu nevezme vítr. Petky na hladinu nedávám.

Vyzkoušeno 11 lety provozu. První dva roky jsem tam cpal ten zazimovací roztok, pak jsem se na to vykašlal a nevidím rozdíl.

Technologii schovat někde, kde nemrzne.

Upraveno uživatelem paya01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

ahojte,

na jar idem stavat bazen, kedze tu su desiatky ludi co maju bazeny, tak by som poprosil rady/tipy/skusenost...proste nieco v style "keby som robil bazen nabuduce, toto by som urobil inak". 

zadanie: juzne slovensko, 3 clenna rodina (8rocne dieta), 6a pozemok, bazen orientovany na juh, murovany s foliou, rozmery 3,5x10x1,5, prekrytie "alukov", slana voda, technologiu do montovaneho zatepleneho zahradneho domceka cca 2m od bazena. Tepelne cerpadlo nechcem a protiprud tiez nie.

Chapem ze bazen je nieco celkom individualne a co vyhovuje jednemu nemusi druhemu,. Napriek tomu som si isty ze ak ma niekto bazen 10rokov tak vidi vela veci trosku inak....

dakujem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno sa pytam na zakladnu vec, ale bazen bude oddrenazovany? Ak ano, odvod vody z drenaze? Totizto diera bude mat 1,8 metra. Ja mam drenaz, vyustuje do rury, ktoru nevidiet (ustie je kryte v terase s odberatelnym prekryvom), viem do nej hodit cerpadlo a vycerpat vodu. Odpadovu vodu z preplachu pieskoveho filtra budes vypustat na zahradu? Slana voda nerobi mnohym rastlinam prave najlepsie. Dopustanie odparenej vody? Pri tomto rozmere to urobi niekolko kubikov pocas leta.

Vysavac je nutnost. Ak uz utopeny pavuk padne na dno a nevezme ho filter...pre nas arachnofobikov seriozny problem.

Protiprud ja osobne nepouzivam, zvysok rodiny ale vzdy ano. Radsej ho mat ako nemat. Vnutorne osvetlenie?

Tepelne cerpadlo nechces. Ok...urob si ale pripravu, ze ti ho namontuju, ak sa raz rozohodnes. Ja by som nevahal ani sekundu a rovno si ho dal. Dalsia tisicka sa pri celkovej investicii "strati". Jasne, buduce ceny elektriny su nejasne, ale vsetko nieco stoji. A moznost byt denne vo vode 5-6 mesiacov, to proste neomrzi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak drenáž pod bazénem s vyústěním do nějakého šachty beru jako samozřejmost. Ten odvod vody určitě nějak pores. Nezdá se to, ale při zimování bazénu je ty vody kvanta, co musíš nějak vypustit.

Co se týká tepelka, tak přípravu bych si udělal, ale dokážeš bez něj žít. Já ho mám a loni už jsem ho ani nezapinal. Při krytém bazénu se na jste voda hodně rychle ohřeje a na podzim je to stejně na prdel. Přesně den můžeš vyhřívat a v noci tě to stejně vychladne. Nehledě na to, jestli nemáš bazén přímo průchozí z domku, tak se ti do něj nebude chtít. Vadí mi přecházení přes terasu do bazénu a pak mokrej přebíhání zpět....

No a otosvetleni asi jo...moc to nevyuzijes, ale v létě, při nočním posezení na terase si občas bazén rozsvitime.... dobré to vypadá :D

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu zimovaniu bazenu. U mna = odmontovat pH meter s elektrodou a vypustit vodu z rozvodov a cerpadiel. Inak, u nas sa pred zimou nerobi s bazenom nic. Vyska hladiny ostava "nahodne" zvycajne aj do polovice skimeru, nikdy sa nic nevypustalo. Akurat natlacim do skimera prazdne plastove flase. Ziadne zimovacie pripravky do vody. Pravdou teda je, ze ja sa kupem pravidelne do konca novembra. 

K tepelku - my by sme bez neho praveze asi nedokazali zit. Zavisi od pocasia a predpovede, ale u nas ho spustam zaciatkom maja (května). Pouzivam automatiku aj manualne riadenie podla pocasia. Dobre je, ze ho dokazem ovladat cez telefon. 50 kubikov vody ma slusnu tepelnu zotrvacnost a pri dobrom prekryve su vykyvy teploty noc/den minimalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...