Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Někdy jsou navigační znalosti spíš na obtíž, koukám :)

Edit: ale když už jsem tu rozpoutal OT, jak je mým dobrým zvykem, tak fakt doporučuju. Mimo návštěvní hodiny se zviřata chovají úplně jinak, fakt super. Brzy rano a večer se to všechno páří, bojuje atd. Akorát Akvarium se teď bohužel rekonstruuje. Krmeni žiraf z ruky je zážitek pro děti.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 2 hodinami, Gustaf napsal:

Zdravím, plánuju bazén... nějaký tip na firmu? Zatím mám vybráno od plastovébazeny.eu bazenovy set 6x3 m což mě zatím vychází jako nejlepší varianta v poměru cena výkon. Nebo je někdo tady, kdo se prodejem živí a může udělat nějakou nabídku?

Ja mam plastovy necky od centralplast sest let a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Na jižní moravě bych věděl - jinak bacha - u plastu je nejzasadně jsi dobre zabetonovani = relizace na klič více než doporučeníhodná.
Já začnu na jaře 2021 právě se sousedem, který bazény umí na klíč.

Nejčastěji jezdí opravovat blbě zabetonované bazeny a je to dost problem, tak pozor na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, plánuju bazén... nějaký tip na firmu? Zatím mám vybráno od plastovébazeny.eu bazenovy set 6x3 m což mě zatím vychází jako nejlepší varianta v poměru cena výkon. Nebo je někdo tady, kdo se prodejem živí a může udělat nějakou nabídku?

Kamoš dělá nerezový, pokud máš zájem napiš mi na FB..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme od https://www.bazeny-kostelec.cz/kontakt/  7,5x3x1,5, zastřešení, protiproud, sůl, tepelné čerpadlo. Betonování mi udělali místní. V porovnání s centralplast, mountfield a dalšíma 3 firmama vyšli nejlíp. Na čistění máme pásáka, jezdí i po stěnách. Nemusím si toho všimnout a voda je krásná a teplá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, gunman napsal:

Máme od https://www.bazeny-kostelec.cz/kontakt/  7,5x3x1,5, zastřešení, protiproud, sůl, tepelné čerpadlo. Betonování mi udělali místní. V porovnání s centralplast, mountfield a dalšíma 3 firmama vyšli nejlíp. Na čistění máme pásáka, jezdí i po stěnách. Nemusím si toho všimnout a voda je krásná a teplá.

Díky za tip ;)

@Kat pošli...ale 200k za 4 x 2 už je na mě dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gustave, dělal jsem si to sám, stejně jako to plánuješ ty, a to obetonování má skutečně řadu úskalí, které nemusíš znát (a ani dělníci ze stavební firmy, pokud se bazénům normálně nevěnují). Napřiklad jestli plánuješ řimské schody místo žebřiku, je naprosto nezbytné je před obetonováním podezdít až pod první schod tak, aby to bylo stabilní a drželo rovinu, ale aby přitom  podezdivka nezasahovala do budoucí vnější betonové obálky. Když se to kvůli úspoře práce nebo času neudělá, propadne se při betonáži a souběžném napouštění bazénu schodišťový záliv i o několik centimetrů pod úroveň okraje bazénu a neda se to už moc řešit kvůli zabetonované hadici trysky, která u schodiště bývá. Dalšim úskalím je způsob svislého zateplení u žebrování a nasledné zhutňování betononu v horní čtvrtině stěn bazénu. Když se to neprovede dobře, opírají se vnější svislé výztuže bazénu přimo o beton a stěny bazénu nejsou perfektně v rovině (nebo v perfektním oblouku). Při šikmém světle i z vnitřní strany vidíš a při čištění stěn bazénu na pohmat citíš, kde ty skryté svislé výztuže jsou; stěna tam nepatrně vystupuje z plochy. Další potenciálně problémovou věcí je perfektní spádování hadic od filtračního systému (skimmeru a trysek) před betonáží tak, aby bylo možné na zimu celý systém vypustit. Když dělníci něco odbydou, a beton zatuhne, jseš v loji. Dopručuju si před samotnou betonáži všechno co nejlip zkontrolovat, včetně armování, vyspádování hadic a jejich pevné fixace atd atd. Ideálně aspoň v téhle kontrolní fázi před samotnou betonáží investovat do návštěvy odborníka, který upozorní na možné chyby (stači řadový technik firmy realizujicí bazény). Tady u nás stačí zajít do libovolné hospody v Kostelci nebo Jiřicích a člověku nějakého doporučí :) - na Plzeňsku nevím, ale podival bych se, kde sídlí větší bazénářská firma a poptal bych se tam hostinského nebo štamgastů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O veškeré napojení a usazení bazénu se postará přímo ta firma, tak snad to udělají a připraví dobře. Reference mají kladný. Ty delnasove, co by mě dělali díru plus betonování, tak už také několik bazénů mají za sebou. Snad nic nepodelaji. Ale překontrolovat to vše můžu....

 

@gunman Koukal jsem na ty stránky a cenově to vychází hodně podobně. Možná zkusím také zaslat poptávku. Jen jsem se tam nedocetl... také mají dopravu a montáž zdarma'?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj kluci. Na jaře jsem chtěl začít stavět bazén, ale čím dál víc mě trápí otázka - má to cenu? Plastová 6x3 s lepší technologii, protiproudem a zatřešením vyjde na bratru 350 000,- (kmplet stavba)

Vy co máte bazén - nelitujete toho? Stojí to za ty love? 

V téhle ceně by už se dalo pořídit i swimm spačko viz třebas: https://dumswimspa.cz/cs/swim-spa/passion-spas/aquatic-1-eco.html a přiznám se, že by mi to na protáhnutí asi stačilo (protiproud) a pak bych dost ocenil vířivou část.

Tak nevím, když tak pište zkušenosti 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, exBURN napsal:

Ahoj kluci. Na jaře jsem chtěl začít stavět bazén, ale čím dál víc mě trápí otázka - má to cenu? Plastová 6x3 s lepší technologii, protiproudem a zatřešením vyjde na bratru 350 000,- (kmplet stavba)

Vy co máte bazén - nelitujete toho? Stojí to za ty love? 

V téhle ceně by už se dalo pořídit i swimm spačko viz třebas: https://dumswimspa.cz/cs/swim-spa/passion-spas/aquatic-1-eco.html a přiznám se, že by mi to na protáhnutí asi stačilo (protiproud) a pak bych dost ocenil vířivou část.

Tak nevím, když tak pište zkušenosti 🙂

Na jaře do toho chci vlítnout taky....350k počítám taky to tak nějak vyjde. Ale na druhou stranu, dcery se vyřádí...vodu milujou. Jsou ještě malý, takže snad to má cenu. I se ženou kolikrát když dorazíme z práce,tak není čas jet k vodě, si myslím,že ho využijeme....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to stejný, ale bojuju s tím, že teď mám trubkáč za čtverku a ono to kupodivu stačí. Tak kdybych vzal nějaké azuro za pade, tak jestli to neudělá podobnou službu a pak to za 10 let vyperu ven. K tomu vířivku atd a ještě hromada peněz zbyde. 

Asi mě i zvyklalo toto léto kdy vyloženě koupacích dnů bylo tak 10  (na jižní moravě), zato na vířivku bylo dnu celkem dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...