Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Pochlubim, i kdyz, kdyby zalezelo na mne, vybouram to, vykopu, odvezu a nasypu tam 3 Tatry hliny a udelam z toho skalku. Ale pri vsi ucte a lasce ke sve zene a s prihlednutim k tomu, ze pravdepodobme budeme mit zase jednou doma nejake deti (opet pravdepodobne - ne nase), tak ten bazen musim zachovat a trochu zkultivovat. 

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 2 hodinami, African napsal:

Řeším novou pískovou filtraci k nadzemnímu bazénu obsah 10m3. Vychází mě dobře tady ta se schovaným čerpadlem, nemáte s ní někdo zkušenost nebo tip na lepší?

https://www.marimex.cz/piskova-filtrace-prostar-plus-4/

10604268_3.jpg

Pokud nejde nutně o prostor a pár korun, vzal bych ProStar Profi 8. Mám 4 sezóny , jen vypustím na zimu vodu, nesundavám ani hlavu. Na sezónu projedu chloršokem a není jediný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ade_jirka napsal:

Pokud nejde nutně o prostor a pár korun, vzal bych ProStar Profi 8. Mám 4 sezóny , jen vypustím na zimu vodu, nesundavám ani hlavu. Na sezónu projedu chloršokem a není jediný problém.

A napojil jsem i https://www.mall.cz/prislusenstvi-bazeny/intex-svetelna-sprcha-led-w148089-?gclid=CjwKCAjwqvyFBhB7EiwAER786ToJaljQoN_pYq-jkC-rfndL9UgscjXc7B9pM4WFD0nIV27J3SHECRoCq8MQAvD_BwE

Vnoučata se vyřadí dostatečně 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu sprchu mas napojenou jak?

Jde to misto do bazenu, tak do sprchy? Nebo je tam nejakej ventil a uzaviras jak potrebujes..

Jinak vem aspon 6m3 filtraci... 

Mam taky bazen nadzemni cca 11m3.. a dokoupil sem tepelko a kopulu.. mas uz 2 tydny 32stupnu... 

Kdyz sem mel 4m3 filtraci tepelko nejelo.. nebude tam takovej rozdil cenovej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, j.ocvirk napsal:

Tu sprchu mas napojenou jak?

Jde to misto do bazenu, tak do sprchy? Nebo je tam nejakej ventil a uzaviras jak potrebujes..

Jinak vem aspon 6m3 filtraci... 

Mam taky bazen nadzemni cca 11m3.. a dokoupil sem tepelko a kopulu.. mas uz 2 tydny 32stupnu... 

Kdyz sem mel 4m3 filtraci tepelko nejelo.. nebude tam takovej rozdil cenovej

Mám tam https://www.marimex.cz/trojcestny-regulacni-ventil/ , uzavírám dle potřeby. Protože jsem línej, tak tam mám něco takovýho : https://www.chytrevypinace.cz/WiFi-Zavirac-Ventilu-d121.htm , koupeno z Ali za asi 13$ kousek. V závislosti se spouštěním ele pomocí : https://www.chytrevypinace.cz/Sonoff-Basic-d1.htm

Za 50$ spousta radosti 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mam myslím v bazénu stejný světlo a je v lůžku jen zamáčknutý (zaklaplý). Normàlně jde i tahem za okraj vyndat a vyčistit prostor za ním. Jestli nejde uplně dotlačit do lůžka, může být za tělesem světla smotanej zbytečně dlouhej kabel, kterej úplnýmu dosednutí límce brání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám trochu jiný - na límci tělesa jsou nahoře takový "větrací" otvory. Fotit nebudu, sorry, bazén jede po odstávce první den a mám v něm furt ještě hrachovku :) Jakmile bude voda modrá, vyfotím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Gustaf napsal:

Jj, pak mi to vyfoť. No větrací otvory tam mám také... zepředu v tom bílém límci.

Gustafe, tady je fotka v zeleným čaji, ale reflektor už je aspoň vidět. Těch 11 let provozu je znát. I tak je ale vidět, že límec reflektoru dobře doléhá k límci lůžka (kastliku) reflektoru a ten zas přes těsnění přiléhá ke stěně bazénu.

20210712_123238.thumb.jpg.40d97e2adbdb2261524933d199dd0d3d.jpg

U mě jde uchopit límec reflektoru a mírným tahem k sobě, páčením či pootáčením celý reflektor vytáhnout z lůžka. Za reflektorem je voděodolný stočený kabel a když je stočený blbě nebo je ho tam moc, může bránit dosednutí reflektoru do kastliku. Mrknul bych na to, dokud můžeš reklamovat. Ten utěsněnej kabel těžko sám zkrátíš., jestli je moc dlouhej. A pokud se ti zdá, že reflektor nedosedá ke stěně jak má a moc trčí, snadno by se o jeho hranu ve vodě mohly děti při řádění odřít. Já ze stejnýho důvodu trochu zabrušoval i hrany kapotáže trysek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani se nehne, Gusto.

Pro představu, bazén už trochu modrá, tak jsem tam vlezl a světlo částečně vytáhnul z lůžka. Ty dva šrouby na vnějším límci reflektoru neslouží k jeho upevnění ke stěně bazénu, patrně jen drží reflektor a jeho límec pohromadě. Samotný kastlík pro reflektor je přes těsnění ke stěně bazénu připevněn nahusto cca 16 šrouby, viz foto, neměl by se hnout ani o fous a měl by být pokud možno v rovině. 

20210712_161606.thumb.jpg.6e4380ab195d5489ba02d1cb20d3fcd9.jpg

Změŕil bych si 1) rovinnost stěny bazénu, kterou límec kastliku kopíruje a 2) zkontroloval bych e zmíněné ose dvou vnějších šroubků zadní stranu reflektoru i jeho limce, zda tam něco nebrání jeho bezvadnému dosednutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínam to řešit dost s předstihem, bo barák budem přebírat až za pár měsíců, ale nedá mi to :)  
Dovolim si bazénové téma spojit s terasou a pergolou.

Bázen. Bude menší, zahrada nebude velká. 5x3x1.2m. Zatim se klonim k plastu. Plus stopro solinátor. Koukal jsem na bazény Gluc PBS, Diamant Unipool a Poolplast.cz. Co máte doma, a proč?

Terasa. Bude spojená s bazénem. Odhadem 35m čtverečních, hlavní plocha směrem od bazénu k domu ~6.5x4m. 
Chtěl jsem WPC, ale čim dál víc nacházim negativní hlasy na zahřívání, prej to umí bejt v létě hodně horký. Zas prakticky bezúdržbový, a pěkný. Další jsem uvažoval samo o dřevu, sibiřský modřín nejspíš. Krom nutné údržby (což mě nesejří) a barevné nestálosti (to už víc), největší obavu mam obavu z třískování. Protože děcka. Pak je tu dlažba. Dneska už se dělaj pěkný dekory, takže bych si vybral; imitaci dřeva nebo kamenu asi. Jenže bytostně nechci spárovat pískem, takže buď lepit, nebo pokládka na terče. 
Otec teď nechal původní dlažbu překrýt kamennym kobercem; viz. foto. Fajn se po tom chodí, ale zas se mi to moc nelíbí. 
Prostě nevim. Co máte doma, a proč?

Pergola. Bude cca 6.5x3m. Takže úplně malá ne. Taky mam víc variant. Líbil by se mi hliník, bioklimatika. Ale prej je to randál. Dřevo by taky šlo, ale cenově vůbec nemam představu. Jen snad možná výhoda množstevní, spojil bych to s objednávkou na dvoj-stání pro auta před barák. 
Co máte doma, a proč?

Soráč za takhle obecný dotazy, ale už v tom ležim několik týdnů a nejsem z toho moudrej.

E2CBFC6E-8110-4106-8D21-E1EA131C82AC.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bazen mam od Centralplastu, made in Hradec, sestej rok a spokojenost, mel sem z tech plastovejch necek lepsi dojem, nez z foliovyho, nerez stal nesmysl. Solnicku mam taky, za tech sest let mam druhou celu, tak nevim, jestli je to uplne ono. Ale voda je supr, chlor neresim, jen cas od casu Ph-. Pergolu mam rok a neco 6x4m Brustor a nadsenej, kolem bazenu mam dlazbu, pod pergolou WPC Twinson od Deceunincku a sice stal randal, ale je to spica, az se mi dlazba kolem bazenu zvlni jeste vic, tak ho dam asi vsude. Bazen neni prelivovej, tzn hloubka 150cm funkcni je tak 142cm, umel bych si predstavit 140cm, ale 120cm je fakt zbytecne malo, kdyz uz to delas, tak to udelej poradne. 
 

 

x2.jpg

x1.jpg

Upraveno uživatelem sibirnaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...