Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Pristi rok to bude dvacet let 😳, co mame plastovy bazen od https://www.bazeny-brandejsky.cz. Firma fajn, komunikuji dobre, loni mi delali servis. Bazen po tech letech drzi, jak barevne, tak tvarove. Je to 150cm (jak pise Honza, voda efektivne neco pres 140) a je to akorat. Mensi nebrat, 110-115 cm vody je malo i pro lidi mensiho vzrustu. Za ta leta jsme pretesnovali skimmer, mam uz druhou filtraci a druhe cerpadlo. U cerpadla to ale bylo moji vinou, zatopil jsem blbec jimku. 

Po puvodni sede betonove dlazbe vcetne hnusneho limce okolo bazenu (drive to byla moda) jsme asi pred 5 lety dali kamenny koberec a nejsme tedy spokojeni. Zacal se nam vloni dost drolit a kaminky padaji do bazenu (velkym dilem diky psovi - furt nam okolo lita ovcanda a chce nas za kazdou cenu zachranovat a vytahovat z bazenu), letos uz uplny peklo. Nevim, zda to je potreba nejak udrzovat (pretahnout pryskyrici), ale uz na to kaslu a vratim se k dlazbe. Ty plastovy podlahy imitujici drevo nechci, maji to kamaradi a proste nas to pali. Navic ten pesot, ze jo...

2A6C901A-9CDD-4793-A1FD-9C4C28CF707B.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, sibirnaya napsal:

Dlazba pali jeste vic, jak to umely drevo, kdyz pari slunko, tak nevydrzim dlouho stat bosou nohou na ty dlazbe, a to ju mam celkem svetlou, to svetly WPC je v pohode.

Verim, ze svetla muze byt lepsi, kamosi maji WPC tmave hnedy a palilo to.
No, v kazdem pripade, v lete, kdyz je teplo, tak to pali holt no 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci za příspěvky. 
Těch 120 jsem vzal podle otcova, jinej benchmark nemam. Ale budu vám věřit, a dam těch 150 ;)  
Na hradečáky mrknu, po D11 by to k nám měli kousek  

Terasu bych bral nejspíš světlou. Fasáda bude taky světlá. K tomu bych pak hodil tmavší pergolu. Něco jako na foto (zdroj: net). 
 

//edit: teď koukam, že ta fotka z netu je skoro jak focená u sibiřojc doma :)

DC1F2827-0812-495D-B14F-5BB4D1C4DA17.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k tý hloubce, Radku. Mám 120, protože jsem chtěl, aby děti dosáhly na dno už v sedmi letech. Já to mám tak po pupík, ale na osvěžení to bohatě stačí (když si do vody lehnu) a dětem umím roztočit vodu v bazénu rychlým kroužením podél okraje tak, ze maj bystřinu. Hlavní plus u nižší hloubky vidím v tom, že děti můžou blbnout bez dozoru a neutopí se ( když po sobě lezou, veší se na sebe apod...) vždy maji pod nohou dno a dokáží se nadechnout. Považuju to samozřejmě za výhodu jen u zahradních bazénů určených na blbnutí a osvěžení, u bazénů určených ke kondičnímu plavání nebo u Sibiřovo plovárny je vyšší hloubka nutnost :) Nicméně 5×3 asi primárně na plavání sloužit nemá a děcka máš...

IMG-20210624-WA0008.thumb.jpg.df7fde4e3311bf03fd0bfe5b348b2c20.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš recht, Martine. To je taky argument. 
Na druhou stranu bazén ček dělá na delší dobu, a tak těch 150 je v dlouhodobém horizontu nakonec asi vhodnější. 
Nicméně nacenit jsem nechal obě varianty. 
  
Když už jsme u peněz. Chtěl jsem se vlézt do 200k vč. stavební přípravy. Zrovna jsem dostal nabídku od bazény Diamant. 
Je to na výšku 1.5m, na 1.2 cca o 20k méně. 
Počítam, že nakonec to bude sakumprdum vč. všech stav.prací, jeřáb, elektro zapojení, atd. kolem 300k. 
 

B0123B93-3A49-47D6-BE2D-7FFBA87D40FB.jpeg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bazén máme 6x3x1,5 od Bateco Nýřany. Kolem bude kamenný koberec. 

Terasa 3,4m x 10m wpc od DEK (Peri) barva natur Wood, na sluníčku pálí, ale to asi všechno.

Pergola a stání na auto hliník. Pergola 3 x 7 a stání 5,5 x 4,4m. Hliník vypadá líp a je to bezúdržbové. Okap pěkně schovanej. Jen mě štve, že jsem nemyslel dříve na screenove rolety. Teď mě je přijedou dělat a musím tam dodatečně natáhnout kabel s elektrikou.

IMG_20210616_131419.jpg

IMG_20210421_134452.jpg

IMG_20210613_123726.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2020 v 1:06, Murphy97 napsal:

Pochlubim, i kdyz, kdyby zalezelo na mne, vybouram to, vykopu, odvezu a nasypu tam 3 Tatry hliny a udelam z toho skalku. Ale pri vsi ucte a lasce ke sve zene a s prihlednutim k tomu, ze pravdepodobme budeme mit zase jednou doma nejake deti (opet pravdepodobne - ne nase), tak ten bazen musim zachovat a trochu zkultivovat. 

Máte to všichni pěkný, ale toto je taky názor ;) nakolik bazén využíváte nebo je to furt "status"? 

Protože 5*3 a ještě 1,2 m, bych koupil ten nafukovací... V případě, že bude problém, ho za pár korun hodíte doprdele... A nebudete x let udržovat protože to stálo čtvrt míče...

E: A ještě je potřeba zastřešení :D 

 

 

2000.jpg

10340230.jpg

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Gustaf napsal:

Šerife, to je olivovník to v tom květináči? Uvažoval jsem o něm, ale prej nemá rád zimu. Takže ted nevím. Chtěl jsem ho do země....asi by byl kaput. Předpokládám, že ty ho presouvas na zimu pryč.

Olivovnik, tuhle zimu byl v garazi, letos bych ho chtel zakopat do zeme, ale draha se nema k tomu vyhradit mu nekde cestne misto - evidentne ji nezapada do konceptu :)

před 42 minutami, Lion napsal:

Máte to všichni pěkný, ale toto je taky názor ;) nakolik bazén využíváte nebo je to furt "status"? 

Protože 5*3 a ještě 1,2 m, bych koupil ten nafukovací... V případě, že bude problém, ho za pár korun hodíte doprdele... A nebudete x let udržovat protože to stálo čtvrt míče...

E: A ještě je potřeba zastřešení :D 

Na status ti seru, tady prazi slunko, takze v lete bazen kazdej den, zastreseni nee, to se me choti nelibi a me tez moc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne je to jednoznačně status -když někoho potkám, snažím se hned druhou větou převést téma na svůj bazén :) jediný, co mě trochu mrzí je, že plastovej bazén má u nás na vesnici fakt každej. Tím ten status ztrácí trochu na lesku.

Kromé toho mi ohromně vyhovuje, že nemusím překonávat žádnou bazénovou příčku po štaflích. Prostě z terasy sejdu po širokých schodech do vody. Odjakživa jsem vodní živočich a do bazénu lezu 5x denně, a nemyslím si že se změním.  Ten snadný přístup i vylézání ocením s rostoucím věkem ještě víc. Schodiště navíc často využívám i tak, že si s knížkou sednu na schody a nohy mám v chladné proudící vodě. Nádrž osazená v zemi má větší teplotní setrvačnost a v parnech zůstává osvěživá, není z ní za chvíli kafe. Zkrátka, pro mě voda na úrovni terénu nabízí dost benefitů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...