Přejít na obsah

Oblíbené pivo


safi

Doporučené příspěvky

Vzal jsem pro změnu Platana v plechu, byl v Albertovi v akci, no a těžko soudit.... špatný není, ale kdo ho pamatujete za Husáka (s etiketou na připojeném obrázku), tak ten mi tenkrát chutnal víc, vozili jsme si domů z návštěvy příbuzenstva vždycky min. jednu přepravku, protože u nás v té době bylo pouze novopacké pivo a to bylo tak nějak hůře pitelné...

Ve srovnání chuti piva tenkrát a teď se to dá říct asi i o jiných pivech - předloni jsem po mnoha letech zkusil malorohozecký Skalák 11 a chuťový dojem byl stejný jako u Platana.

499394018_20200501_190322(2).jpg.5c71acb214d2a0f063fda73f68f88b9b.jpg

1861346816_platan11a.jpg.3dd7578886fd8527c9dd11f9e1d770a0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boha jeho..Platan..vy mi dáváte dneska. Se mi svinuly chodidla v pěst. Ale jsou i jiný lahůdky..tudle jsem pobýval tejden v Čechách někde, už nevím, kde to bylo, ale čepovali tam pouze Pernštejn. A to byl přátelé rajc. Po třech dnech už jsem nezvladnul ani dvě za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, milomac napsal:

Vzal jsem pro změnu Platana v plechu, byl v Albertovi v akci, no a těžko soudit.... špatný není, ale kdo ho pamatujete za Husáka (s etiketou na připojeném obrázku), tak ten mi tenkrát chutnal víc, vozili jsme si domů z návštěvy příbuzenstva vždycky min. jednu přepravku, protože u nás v té době bylo pouze novopacké pivo a to bylo tak nějak hůře pitelné...

Ve srovnání chuti piva tenkrát a teď se to dá říct asi i o jiných pivech - předloni jsem po mnoha letech zkusil malorohozecký Skalák 11 a chuťový dojem byl stejný jako u Platana.

499394018_20200501_190322(2).jpg.5c71acb214d2a0f063fda73f68f88b9b.jpg

1861346816_platan11a.jpg.3dd7578886fd8527c9dd11f9e1d770a0.jpg

Platan (a opravdu Platan je právě protivínská 11) byl vždycky dobrej a je i teď. Vždycky, když jedem na jih, se na něj do místní hospůdky těším. Naučil jsem tam ještě s pár pánama hospodskou, aby nekupovala už tu desítku protivínskou (jedenáctka pak málo šla). Prej, to mi nebudou kupovat, když je to asi o (a teď nevim) 2 nebo tři koruny dražší (:D)... no a co byste řekli? Kupujou, kupujou.

No a muj děda, pivař, žil zbývající léta života za komára kousek od Karlových Varů. Měl známého vedoucího v místní sámošce. Pro pivo jsem s ním do krámu chodil tak, že jsme přišli, šli jsme s panem vedoucím dozadu za závěs, tam dostal basu protivínského piva Platan a šli jsme zadem domů :-)  Karlovarský pivovar vařil tenkrát asi opravdu nepitelného Karla (?) a Krušovice byly taky v krámu jen výjimečně a po každé je pan vedoucí nedostal. Krásný vzpomínky na dětský léta, děda byl hroznej borec, měl jsem ho moc rád.

 

Edit: Jo a s tím, že byl možná lepší dřív: Já už měl tenhle pocit u více piv, ale pak jsem došel k tomu, že to možná bude tím, že po pádu komunismu se začaly piva obecně hodně zlepšovat a dnes už ty, který dřív opravdu vyčnívaly, tak nevyčnívají, víc zapadly. Já mám za to, že dnes jsou obecně naše piva (myslím teď ta seriová) vesměs skoro všechna dobrá.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

No a muj děda, pivař, žil zbývající léta života za komára kousek od Karlových Varů. Měl známého vedoucího v místní sámošce. Pro pivo jsem s ním do krámu chodil tak, že jsme přišli, šli jsme s panem vedoucím dozadu za závěs, tam dostal basu protivínského piva Platan a šli jsme zadem domů :-)  Karlovarský pivovar vařil tenkrát asi opravdu nepitelného Karla (?) a Krušovice byly taky v krámu jen výjimečně a po každé je pan vedoucí nedostal. Krásný vzpomínky na dětský léta, děda byl hroznej borec, měl jsem ho moc rád.

Moje mamka byla z Protivína, pracovali s tátou v mlékárně, která byla vedle pivovaru. Můj děda nějakou dobu v pivovaře pracoval a pivo mu chutnalo až moc. Než se přestěhovali do domu na náměstí, bydleli v domě proti pivovaru, kde byla hospoda a tam nasával. Můj táta pak vždycky říkal, že to "chlastání" piva mám po něm :). Teď jsem dal Platana po večeři a jo, je dobrej. 
Loni jsem se tam dostal shodou okolností i na exkurzi.

1211890711_WP_20181005_09_16_36_Pro(2).jpg.58948de73721c227ace4c31899287661.jpg

Upraveno uživatelem milomac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no, my byli cca 2 roky zpátky někdy o prázdninách v tý krokodýlí zoo v Protivíně s dětma. Tak že si zajdem na oběd do tý hospody, co je v pivovaru. Alejí do pivovaru je prostě povinnost. Strašný. To se nepovedlo, sebrali jsme se a šli zkusit jinou. Tak nějaká skoro na náměstí. Taky strašný, sebrali jsme se (jen jak přinesli ty zamatlaný hnusný příbory), odjeli a najedli se doma. Byl jsem dost nasranej, měl jsem v plánu se chvíli po obědě vyvalovat v tý v pivovaře, pro děti tam bylo i nějaký hřišťátko.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad budou pitelné i Domažlice když pivovar  převzaly Domažlické městské lesy předtím jsme mu říkali Kozinovo slzy :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Conrad napsal:

Snad budou pitelné i Domažlice když pivovar  převzaly Domažlické městské lesy předtím jsme mu říkali Kozinovo slzy :cheers:

Tak se nám rozjede další minipivovar, tak o tom jsem vůbec nevěděl, teď jsem si o tom v rychlosti přečetl pár článků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...