Přejít na obsah

Oblíbené pivo


safi

Doporučené příspěvky

No konečně pár Radegasťáků!!

1. Radegast

2. Radegast

3. Radegast Birrel

4. Ganbrinus

5. Pak už cokoliv

6. Svijany jsem měl taky čest pít a dost mě překvapilo

7. A taky je dobré to, co má tchýýýýně na čepu... ( je zadarmo...)

8. už dost, nebo na mně praskne, jakej su alkáč.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně Plzeň, protože:

- v předminulé práci jsme pro klienta organizovali chemické rozbory českých piv a pamatuju si jen to, že všechny byly na grafech v jednom chumlu - jen Plzeň stála pokaždé mimo. Takový ty grafy kyselosti, obsahů jednotlivých látek.. atd.

- když jsme s kamarády zkoušeli na večírku slepé testy piv, vyšla Plzeň jako nejlepší všem, včetně příznivců jiných značek

- nikdy mě nezklamalo (kdybych bydlel vedle malého rodinného pivovaru a měl zaručenou čerstvou produkci, možná bych měl oblíbené jiné pivo, pravda)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Za mně také Plzeň ;)

Pivo požívám pouze v létě a to tak maximálně tři kousky ..... minulý týden jsem měl možnost pít brusinkové,borůvkové a banánové "pivo" , mělo to 4,5% a moc jsem si pochutnal (pro pivaře asi nic moc) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Midlochu - moc bych si od toho nesliboval, možná nejlepší pivo ve městě, ale vždyť víš, je to brno!

 

U mě boduje klasika - urquel, budweiser, regent a černej kozel! Ale třeba černej bernard, náchodský weizenbier, kvasnicový kácov a vlastně skoro každý dobře připravený pivo si rád dopřeju. Mám pocit, že novejma poměrama a technologiema se chutě piva u nás zarovnávaj, bohudík směrem nahoru, každopádně vymřely ony pověstné lokální samosery (respektive už po nich nemám to strašné nutkání) - krumlov, humpolec, pelhřimov, holešovice, starobrno...... a vyniknou speciality a fajnovosti - jen tak dál!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komerčně Plzeň, ale jinak mám tip pro labužníky: Ve vesnici Chýně (na západ od Prahy, asi 10 km - po Karlovarce a na konci Hostivic doleva) je rodinný pivovar s krásnou hospodou, zahrádkou pro cyklisty a pivovarskou krčmou. V hospodě sedíte hned u tanků s pivem. Dělají jen kvasnicové, od 11 do 17 )to už jsou speciality). Světlé, polotmavé a tmavé, naprosto vynikající a čisté pivo - zaručeně žádný bolehlav ani po pěti dvanáctkách! Dávají do přinesených soudků (mimo jiné), jakékoliv pivo vyjde 5l (10 piv) za 120Kč. Čepují každý den od 11 do 22 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Midlochu - moc bych si od toho nesliboval, možná nejlepší pivo ve městě, ale vždyť víš, je to brno!

 

U mě boduje klasika - urquel, budweiser, regent a černej kozel! Ale třeba černej bernard, náchodský weizenbier, kvasnicový kácov a vlastně skoro každý dobře připravený pivo si rád dopřeju. Mám pocit, že novejma poměrama a technologiema se chutě piva u nás zarovnávaj, bohudík směrem nahoru, každopádně vymřely ony pověstné lokální samosery (respektive už po nich nemám to strašné nutkání) - krumlov, humpolec, pelhřimov, holešovice, starobrno...... a vyniknou speciality a fajnovosti - jen tak dál!

 

 

Přece cigi víš, že Brno je zlatá loď! Navíc na Bláhovce točí právě plzničku prý nějak přímo z cisterny :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem typický pivař, spíš mlsoun takže zkouším kde co. Dnes je spousta malých pivovarů kde dělají speciality samá chuť. Až někdy pojedete po D1 tak sjeďte do Velkého Meziříčí a ptejte se na pivo Harrach,hotel Jelínkova vila.

Taky mám zvyk že když jsem někde na cestách tak piju místní.Lidi co pijou trapně globalizovaný Gambrinus furt a všude nechápu.Jedem služebně na slovensko,já si tam dám tmavý Šariš nebo Mnicha a kolega gambáč! Brrrrr! Když jsme měli koncem léta sraz autoklubu v jednom východočeském kempu tak tam točili 12 gambáč a citelně levnější 12 Pernštejn. Většina lidí pila gambu páteční večer.V sobotu jsem jim řek e dělají chybu,že Pernštejn je lepší. No dopadlo to tak že jsme tropili takový hujajá že nás z tý putyky vyhodili.

A nejhorší zážitky? U mě vede havlíčkobrodský Blebel,projímadlo prvotřídní. A poslední velký zážitek 10 Starobrno za 30 káčé v restauraci Bugatti v hotelu Slovan Brno. Něco takovýho svět neviděl a pes nežral,hnus fialovej velebnosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pravoslavný civilizaci, midlochu, tam s tou zlatou lodí vězíte od velké moravy, to jo! Teď ale čtu i od přespolních o dobrém pivu. První vlaštovička.............., ale i tak zajímavý!

 

pro moderátory: nic proti jakékoli konfesi - toto je nadsázka vyprovokovaná vyřizováním si starých účtů s midlochem z doby, kdy ještě chronomag nebyl technologicky tak vyspělý, a docházelo zde tedy na se skřípěním zubů trpěné přátelské výměny názorů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro pražské a odvážné: kousek od Pankráce jest hospůdka u Klokočníka - zvenčí vypadá nelákavě, poprvé mě to do ní vůbec nelákalo... No po ochutnání dvanáctistupňového kvasničáku z Kácova (za 16 korun českých) se mi domů věru nechtělo.. a tak následovalo další a další... :-)

 

Z klasičtějších hospod - v Pražském centru má oblíbená Skořepka - tuplák plzně za 50něco...

 

Z piv obecně nelze opomenout Klášter 11° jakožto "stolní" pivo, pro chuť Bernardův sváteční ležák... Ale vybíravý nejsem... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...